• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    JUPIII: zkus tu kukuricnou polentu. Hodne moc saje, je o par procent zdravejsi nez strouhanka :-) a chce to nechat chvili stat, at ma sanci nabobtnat v te hmote.
    JUPIII
    JUPIII --- ---
    APRILMOUSE: To znám, jenže mi vždycky vyjde polotekuté těsto jako na bramboráky. Vykrajuji lžící do strouhanky a opatrně přenáším na pánev. Pokus vytvořit cokoliv hustšího u mě vede k tvrdým nejedlým plackám. Ale dělám jen z hub vajec a lehce strouhanky/něco. Zkusím naředit masem. Ty tvoje vypadají fakt luxusně.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    JUPIII: podusis houby na cibulce, trochu vychladis, das vejce, necim zahustís (polenta, strouhanka, vlocky...) sul pepr kmin pripadne zbytky z lednice nebo mleté :-) /ja ted dala trochu parmesanu/ a obalis ve strouhance a smazis/peces dle preferenci :-)
    JUPIII
    JUPIII --- ---
    APRILMOUSE: Jak se dělají karboše?
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Furt ty houby jo :D bramboračka a rohlíčky a housky se slaninou :)

    ACKO
    ACKO --- ---
    APRILMOUSE: Karboše ještě nebyly, na ty jsem zapomněla, tak doufám, že pořád rostou, abych to napravila.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    APRILMOUSE: To máš tak krásný!
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Houbové karbanátky, pečená dýně s řepou :) konečně oba kluci vysmahli do ústavů a já si můžu dělat to, co mám ráda! :)

    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KOCHANSKA_CH: Jo tohle. Znám, ale se zkratkou sem se teda eště nesetkal ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SALVATOR: Lahůdkové sušené droždí. Je velmi umami. :-)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KOCHANSKA_CH: Balená v čem že to?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOCHANSKA_CH: Smazeny jatra 😍
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Sobotní ráno, manžel mě potěšil omeletou. Tak jsem mu to odpoledne vrátila v lívancích.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Ceviche nevyfotitelné dobro

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Z hlubin skříně pod dřezem jsem vytáhla fritézu, což dělám tak jednou za rok.
    Nedělní kuřecí fritované prasárny: předkrm jsou přírodní křídla umučená v horkém tuku a hlavní chod fritovaná kuřecí játra balená v LSD s bramborovým salátem, protože se mi dostaly do rukou čerstvé krásné salátové A brambory z příbrněnského pola.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Ani když su sama doma, nésu líná si navařit. Sobota plná smetany a mascarpone v pokrmech. Ale ráno jsem veslovala a před obědem šla 4 km procházku. :-)
    Kulajda (hřiby pod hladinou) a trhaný krůtí krčisko z vývaru v omáčce z krásně červených kapií na inertních nudlích.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Ehm ,-)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční ryba je poněkud nevzhledná. Rozpadlá makrela na másle a rozmarýnu, teplá zelenina a koprový olej.

    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    GENEVIEVE: Nase verze

    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    KASUMI: Neboj, mame ji z Holysova objednanou na sobotu, jestli si v nedeli vzpomenu, a stihnu ji vyfotit driv, nez ji sezerem, tak ji sem postnu :-).
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KASUMI: Oni ta kuřata na farmě, kde je kupuji, mají trochu větší, no 😅
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam