• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    N_I: Zelnaky dokazou zachranit cokoli, verim, ze i atomovou valku :).
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    N_I: taky nedavam vse. Naposled jsem dal misto vody vic stavy z kimchi a je to super. Dobra je i ta omacka. Stejnou delam k dim sum :)
    N_I
    N_I --- ---
    POHODAVOLE: aaa zase kupa netradicnich picovin...suseny zazvor lol..vino mirin..to zas udelam podle svyho jeee....:)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    N_I: jinak dobra nahoda, Ja obedvam gulas od pondeli. Jeste zitra naposeld a dlouho nebudu delat :D

    N_I
    N_I --- ---
    POHODAVOLE: posli do posty recept...ikdyz ja varim jak prase..

    dnes misto protlaku par rajcat nasekat...a cau ne..:)
    cibulka mi lehce zcernala...lol lol...
    jak rikam..zelnak to cely dost podrzel...ale kolegove se oblizli a vototadyde....
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    N_I: dobra je palacinka z kimchi :)
    N_I
    N_I --- ---
    zelnaky sem potunil tim mym pseudo kimchi...
    N_I
    N_I --- ---
    neumím omáčky tak dnes první guláš v mém životě
    zachraňují to dost zase ty vaše zelnaky..to je vynalez vam reknu

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Posledních pár dnů jsem intenzivně myslel na šunkofleky

    Tak včera první pokus. :)

    LEA1
    LEA1 --- ---
    KOCHANSKA_CH: Zrovna je sezona, v makru mají filety ze sleďů za 217 kč/kg, naložíš dle vlastní chuti
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: i losos.

    MOODYCAT: A vcelku dobře, bez kostí a kůže chutnají všelijaké ty předpřipravené ryby z Lidlu (třeba obalené filety z tresky, jen dát do trouby) nebo z M&S.

    Jsem ubytovaná v místě, kde je v každém obědě a večeři v nabídce i ryba. Zatím mě nepřesvědčili, česká (zde česko-německá) kuchyně a ryby nejsou kamarádky.
    KURE
    KURE --- ---
    MOODYCAT: imho ne.
    Záleží teda co přesně myslíš tim "jako slaneček" a co s tim chceš dělat.
    protože opravdovej slaneček (k dostání v ruskejch speciálkach) je celá ryba v kýblu https://www.rajdelikates.cz/2494-slanecek-malosol-1kg?mwg_rnd=5662315

    Pak jsou k dostání sleďový filety, ze kterejch se motaj uzly, ty se prodávaj s kůži, protože se to s tou kůží i jí :)
    (na Rujáně se takovej kyselej sleď s kůží dává do housky jako street food je to moc dobrý, jen si to musíš hlídat aby ti to nesežral racek. https://frankkoebsch.wordpress.com/2009/06/28/malen-in-warnemunde/attachment/140704/ )

    Daj se koupit sleďový kousky ty jsou pravděpodobně bez kůže: https://www.morskeprodukty.cz/produkt/sledove-filety-kousky-v-oleji-sled-pod-kozichem/?mwg_rnd=5088841

    a nebo prostě rybu viz: KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MOODYCAT: Filety nebo steaky z větších ryb bývají v rybích prodejnách bez kůže, třeba mořský ďas, tuňák, mečoun, treska...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SAMOUT: co doporucujes pouzit, kdyz nemam dceru?? ;)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Kdyz si vygooglim slanecky, nachazi mi to samy ryby s kuzi, coz nemam nervy to loupat. Rada bych jedla vic ryb, ale sehnat neco bez kuze se mi moc nedari. Existuje neco jako slanecek bez kuze?
    REONA
    REONA --- ---
    BAAL: S vařenými brambory, cibulí a za studena lisovaným slunečnicovým olejem!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    XCIDER: V MAKRU nakupujem cca jednou za čtvrt roku a nenarazila jsem na ně.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Došlo k nedorozumění, coby diabetik jsem chtěla sledě naložit bez cukru. Zavináča seženu aj v Šalingradu.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    KOCHANSKA_CH: Makro tam mate, ne? V tom prazskem kupuju sledove filety pravidelne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam