• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    JUPIII: ano, varovala jsem, že to není fotogenicky :)) a aranzovat z pánve to nebudu, protože chci teplou snídani a co máš proti lžíci, to fakt nevím
    JUPIII
    JUPIII --- ---
    GRANTORINO: Ale vypadá to dost vyzvraceně! Plus připálená pánev a lžíce ze školní jídelny.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KURE: ne, paprika myslím sladká jako koření, ne zelenina, to není leco, spíš třeba shakshuka :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SPIKE411: Na tu z Apetitu se chystám.
    Dobrá byla i od Grusovky tatok:
    Recept na celerovou polévku s nivou a ořechy » Paleo snadno
    https://paleosnadno.cz/recept/celerova-polevka-s-nivou-a-orechy/
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    APRILMOUSE: Sem inspirován tebou minulou sobotu koupil olbřímí celer (1,1 kg) a včera jsem z něj vařil druhej kotel polívky (jíme to ve dvou). 🤣

    Inspirován tímto (dal jsem tam brambory a pórek a k tomu ty restovaný žampiony, druhá várka teda bez pórku, bez žampionů, míň vody/vývaru a jen poloviční množství smetany, i tak je dost krémová)
    Krémová polévka z pečeného celeru s restovanými žampiony | Prima Fresh
    https://fresh.iprima.cz/recepty/kremova-polevka-z-peceneho-celeru-s-restovanymi-zampiony
    https://www.apetitonline.cz/novinky-zajimavosti/lahodna-kremova-polevka-z-peceneho-celeru
    A ještě mám v záloze tenhle
    Polévka z bulvového celeru se šalvějí a lískovými oříšky | Apetit Online
    https://www.apetitonline.cz/recept/polevka-z-bulvoveho-celeru-se-salveji-liskovymi-orisky
    KURE
    KURE --- ---
    GRANTORINO: no jak to popisuješ, to je normální lečo :D :-p
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    "Snídaně perských šampionů" tomu říkám, oni asi něco jako Perská omeleta/mícháníce, udělají vám to v Íránu po ránu na nádraží. Moc fotogenicky to není a ideálně se to jí z pánve, aby to nevystydlo... Rajčata, dnes pasata, na oleji připečená, paprika, římský kmín, sůl a tři vejce.

    ALDARION
    ALDARION --- ---
    GRANTORINO: Děti jsou nevděční lumpové, rozmanitosti je pro ně škoda! :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Inženýr Králík na smetaně v CrockPotu. Vynalezla jsem způsob vaření v balíku, do zeleniny dám naložit a vařit králičí nohy s opraženým špekem zabalené do gázy. Pak vylovím a vybalím neoslizlé šťavnaté maso na obrání. Nesnáším kosti v omáčce. :-)

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Ale já samozřejmě preferuju tohle: kuřecím nudličky na zeleným kari s paprikou a žampiony, zbytek ochucený rýže, čistá basmati, klíčky, salát...
    Muž byl spokojen moc :)

    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASUMI: Arroz con atún, bežne videné v obedových meníčkach v Portugalsku. Tiež som to jedávala často :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ACID: tak rýže a tuňák, na kombinaci nic špatného není :D, celkem normální japonská kombinace, ale samozřejmě to je poněkud smutné, když se člověk snaží vymyslet rozmanitá jídla a nakonec zase skončí u požadavku na tohle...
    ACID
    ACID --- ---
    A to jsem si myslel že spolubydlícího instantní čínskou nudlovou s tuňákem uvařenou v rychlovarce nic nedostihne
    GALE
    GALE --- ---
    GRANTORINO: Muž díky tomuhle jídlu vystudoval. Co by se dalo čekat od matfyzáka?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOCHANSKA_CH: jezis to je krasny
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    GRANTORINO: na erasmu jsem mela holcinu z baskicka a ta delala presne ryzi s tunakem a jeste na to kapla passatu a volsky oko, jeden cas jsem to jedla docela dost :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Jídlo, které po mně moje děti vyžadují dobrovolně několikrát týdně. Ano, je to rýže smíchaná s tuňákem v oleji, trošku osoleno. Je to naše number 1.

    ADRIENE
    ADRIENE --- ---
    MALA_MISIA: myslím, že ostatní postup jsem dodržela, takže vodní lázeň jsem dělala, taky mě překvapilo..
    MALA_MISIA
    MALA_MISIA --- ---
    ADRIENE: A peklas to v troube v te vodni lazni nebo to jde i bez toho?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Když máš chuť na brokolici a nevíš, co k ní.
    Bulgur, papriky a parmazan.

    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ADRIENE: Jj tak to sem mozna dokonce okoukala od tebe :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam