• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    MAR_TINA: Když se rozmíchá, tak dělá hrudky, ale mám ve zvyku ji nechat uprostřed a "ukrajovat", je to takové estetičtější a chuťově zajímavější, když je v soustu někdy víc, někdy míň :).
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KAIAFOX: a je hladká? nenadělá to kousky?
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    SPIKE411: Místo creme fraiche/smetany, doporučuji ricottu - dnes jsme měli v brokolicové/ dávám i do dýňové a je to moc dobré ;).
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Já bych se po tom užrala, už dlouho nebyly čočkový karbanátky, tak dneska s šopákem :) /a je v nich i trochu masa teda :) No a taky byla teda čočková polívka se zeleninou a klobáskou (zbytek z novoroční čočky z mrazáku :) a rohlíky a pro mlsné tlamky housky se sýrem a slaninou :)

    N_I
    N_I --- ---
    tento týden se zrobil k potravě, foto bez kvalit...nebo vůbec..:)

    v pondělí sem koupil chleba zase v praktice a vydržel mi do pátku moc dobrej...

    takže jedny vajíčka míchaný na másle ke snídani...zázvorový čaj s medem
    pak mi moc chutná zdá se chleba tvaroh kmín...sůl...

    pak sem musel nějak sdělat ty klíčky takže wakame salát nahoru klíčky kerý tam nepatřej ale co...
    udon nudle k tomu s bůčkem a teryaki...a zeleninou....

    vzpoměl sem si také na dobrou kaši zapékanou s chedarrem snad po anglicku.. a vysomroval sem u nás v hoodu u řezníka - odkrojky od šunky a tlusté od šunky + kůže skoro zdarma / dělám z toho i " šunku ve vlastní šťávě povařením s vývarem/ takže místo masové hmoty tam šla rozvařenina od šunky..
    to wakame to se k tomu vůbec nehodilo...ale vlastně to bylo dobrý..:)

    dnes sem vytáhl z mrazáku dvě bulky a tak sem zrobil rychle dva burgery ala moje maso jen maso a kyselá okurka a mango omáčka...a brambory z trouby....

    jinak bejt důchodce chodim pro ty odkrojky kůže a tlustý od šunky pořád....za ty love...

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    FAITH: no zase tak velká nebyla :D ale dělali jsme snad všechny recepty ze zelí, co existujou, velmi mě potěšila zelňačka z čerstvého zelí, ta mi chutnala snad víc, než z kysaného :) Včera šel zbytek do boršče a ten poslední zbytek jsem se tvářila, že už je jako moc koštál a poslala ho do koše :D
    FAITH
    FAITH --- ---
    APRILMOUSE: Nenakladas? Kysla kapusta (kysane zeli), to je take blaho. Mama robi kazdu chvilu, pretoze je to tak dobre, tak 5l sudok sa zje raz dva.
    ARMADA
    ARMADA --- ---
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    SPIKE411: copak kilovej celer, ale mne kamoska před Vanocema prinesla obri hlavku zeli asi z Cernobylu a my ji jedli do vcera, kdy jsem zbytek vyhodila 🤣 vždycky jsem ukrojila 2 cm proužek a bylo jidlo pro celou rodinu :-)
    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    KASUMI: Mně se u toho líbí i to kulturní info.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JUPIII: to máš blbý, tak to nečti
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    JUPIII: jesteze jsme kazdej jinej, me treba udelat vajicka na passate inspirovalo a urcite to zkusim
    JUPIII
    JUPIII --- ---
    Já si sem chodím pro inspiraci, rýže s tuňákem z konzervy nebo připálené lečo opravdu neinspiruje.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    je tohle fakt nutny? na te fotce je normalni jidlo..

    na amatersky, pokud mozno chutny fotky muzete sem
    [JIDLOOO, ZRADYLKOOO...fotky drazdici chutovy poharky aneb slintaci klub :)]

    mela jsem za to, ze tohle je klub spis o receptech a inspiraci, ne o umelecke fotografii
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KOCHANSKA_CH: hele netušila jsem, že z toho tady někteří udělají aferku, tři lidi to olajkovali, vy ostatní jste vyjádřili názor, myslím, že můžeme popojet a zase dávat super načančana jídla a jedno autentické servirovani auditko nerozhodi nebo jo? :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    No ale asi stačí, než nás Illuze sprdne. :-D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GRANTORINO: Je otázkou, zda to sem musíš, za každou cenu, umístit?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KOCHANSKA_CH: já si myslím, že v tomhle případě je to naprosto v pořádku, to jidlo se takhle servíruje. Navíc víte moc dobre, z mých ostatních postu, že jiná jídla postuju normálně naservirovana. Takže tuto kritiku neberu. Ale samozřejmě můžete psát svůj názor a mít ho. Hlavně to pak nepomeňte sdělit až budete někde v lokálním podniku, že takhle to jist nebudete. Považuji vaše pozastavení nad tím za snobárnu, zvláště když jsem vysvětlila kontext.
    A hlavně nechoďte potom do autentickych restauraci, kde se jídlo servíruje přímo z pánve a je schválně lehce přismahlé, což je způsob přípravy.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GRANTORINO: Já bych tě klidně a slušně požádala, ať tu postuješ lépe servírovaná jídla. Šlo by to?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    JUPIII: doporučuju můj příspěvek přeskočit, pokud s tím máš problém. Takhle to jidlo vypadá i v Íránu na nádraží, i je to trochu a schválně pripalene, ano, tak se to dělá, takže já s tím problém nemám :) pokud chceš instagramovej aranž, jistě ho tu najdeš taky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam