• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    ARMADA
    ARMADA --- ---
    KOCHANSKA_CH: dobré nápady, zajímavé kombinace a ještě se na to hezky kouká ♥
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Pomalu mi kočí zimní žluté hody ze surovin, co světlo mého žití, dvakrát nemusí. A taky mám novou horkovzdušnou fritézu, tak trénuju.
    Nemá rád zvířecí součástky - v HF grilovaná kuřecí prsíčka, zeleninové pyré.
    Dýni snese jen občas - polívka z hokkaida, žluté a oranžové mrkve, říznutá zázvorem a chilli. Zelenina na polívku předpečena v HF, kde jsem, při testu otočného koše, zrobila aj dýňové čipsy.
    O jeho nechuti k prejtu už jsem se zmiňovala, dnes byl rozpečený v HF, k tomu zelí ze sudu prošťouchané s dýní pečenou, jak jinak, ve fritéze. Něco jako lepenica.

    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    GRANTORINO: tohle balení má 250g, to není zas tak veliké a najedlo se z toho 6 lidí…používám to spíše jako dekoraci…zatím jsem nejedla wakame, které by nebylo sladké, tak nevím, nedokážu posoudit
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    BERRUNA: myslíš, že tohle wakame je zdravý? Já to miluju, ale není to moc sladký(?), navíc jak se to prodává ve větším baleni a jim to z celý rodiny jenom já, je to ok, když chci shazovat, to jist ve velkým?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Ještě tu voní ,-) Focaccia s olivami.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: A to vypadá dobře! 😍
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    HELLENKA: ano wakame - vše Makro

    BAAL
    BAAL --- ---
    Z deníčku holky na vdávání: tvarohová buchta, měl jsem trochu vítr z toho, že to není těsto, ale prostě se to tam nasype, ale překvapivě to dobře dopadlo

    Sypaný kakaový koláč s tvarohem a brusinkami – Buchta v troubě
    https://www.buchtavtroube.cz/2023/01/sypany-kakaovy-kolac-s-tvarohem-a-brusinkami/

    BAAL
    BAAL --- ---
    Z deníčku holky na vdávání: koupil jsem kuře na kroupoto ale co se zbytkem? Tak dnes vývar

    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    poke

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MAR_TINA: takhle kdyby mi to někdo naserviroval, tak si snad dám i sladkou snídani i maliny :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    První letošní marmeláda a krupicové flameri.

    To je tak, když v létě chytře sbíráte maliny do mrazáku, aby se jich nakupilo dost, a najednou je únor :)

    DEFILA
    DEFILA --- ---
    Tak splněno, vařená falešná svíčková s pazitkovou omáčkou, s návodem od Romana Pauluse

    A ano, je to utopene v omáčce, neb má žena je zvíře a potřebuje te omáčky kýbl a pak to plavalo ještě víc :)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: Jo takhle, děkuji ,-)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    ILLUZE: hele je to takovy obyc rychlovka, ja ty drozdovy chleby moc nemusim, ale potrebovala jsem rychle pecivo s nejmensim usilim. Delala jsem z pulky množství a pul mouky proste dala celozrnnou :-) https://www.toprecepty.cz/recept/14708-domaci-kminovy-chleba/
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: máš dáš prosím recept na ten celozrnný chleba? :-)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Málo času, žádné pečivo doma, tak jsem spíchla jen rychlý polocelozrnný chléb z kvasnic a k tomu gulášovou polévku 🙂
    ************
    Jiří, nech ten chleba aspoň vychladnout, nebo ti bude blbě!
    Matko, to je jen pověra starců, že se nemá jíst teplé pečivo, aby mladý museli čekat. Mě teda po teplé houstičce nikdy bříško nebolelo! 😃

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Základ je domácí kefír a chia. Smíchat, po 10 minutách ještě prokvedlat a dát bobtnat a houstnout do lednice. Vytunit či osladit dle vkusu každého soudruha.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Počet běžců už byl zredukován pomocí CrockPotu, jen je prý oser to škubání. Srny redukuje občas bratranec myslivec. :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: :))))) čas sežrat srny a běžce :)))
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Sestře ju sežraly srny za asistence indických běžců. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam