• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    QUIP
    QUIP --- ---
    MUTHA: Ono tech 8 hodin neni kvuli "kynuti" jako takovemu, to by se dalo urychlit pridanim vetsiho mnozstvi drozdi, ale ta fermentace, co tam po tu dobu probiha, ta je celkem klicova. Ta rychle kynuta testa nebudou nikdy to prave (pokud nekdo povazuje za to prave pizzu Dr Oetker, tak samozrejme ano). Aspon z mych zkusenosti to tak nejak vyplyva, ze cim min drozdi a delsi faze kynuti, tim se to vic blizi pizze, co si davame v Italii.
    Za klicove u testa na pizzu povazuju vychytat spravne mnozstvi soli a to, aby testo nebylo nadychane jak houba. A to clovek muze vyzkouset klidne 10 receptu, ale az s praxi to tak nejak vychyta. V receptech se ruzne lisi pomery vody a oleje, ale neprijde mi, ze to ma ten zasadni vliv na vysledek.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    HELLENKA: ja delam takto a doporucuji pizza kamen :)

    The Daring Bakers’ July 2013 Challenge – Eenie Meenie Miney Moe! - Meg v kuchyni
    https://megvkuchyni.cz/recepty/pizza/the-daring-bakers-july-2013-challenge-eenie-meenie-miney-moe/
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ILLUZE: to jsou takove ty, co je tam skoro cele maslo?
    Jinak baba mi asi utece z formy :D
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    ILLUZE: byl by recept?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Vdechli to do 20 min 😂
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Bude dnes ke snidani?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Jsem si na sebe ušila bič - sýrové polštářky.

    Ale je boží sledovat, když se pečou, jak z těch placatých čtverečků se vypufají do kostiček :-))

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Zkusila jsem vyrobit trhané krůtí stehno a je to skvělý :)
    Dnes se švábskýma nudlema a zelím.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GEISHA: Moc děkuji! :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    BAAL: Houby, ses starej jak ja :-). Ja si taky prvni poter poridil ve ctyriceti :-).
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: haha děti:)) Na to už jsem malinko starej, ale v tescomě jsem našel formu 18cm i 16cm tak tě možná zítra potěším svoji přitomností a zakoupím ji:)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GEISHA: Nemůžu si pomoct, ale ta tenká linka marmelády mezi těstem a tvarohem ve mně regulérně probouzí Pavlovův recept.
    Dáš, prosím, recept?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    S tvarohem jsem teď dělala makové a povidlové koláče. Fotka hezká není, ale byly luxusní.
    Vtipné bylo, že nejvíc jely samozřejmě těm, co “tvaroh nejí” ,-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Užívej, co to jde.
    Se smráďaty pak budeš jen oblizovat mísu (když se ti poštěstí) ,-)


    GEISHA: Budeme muset jednou něco spáchat ,-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Tvarohove jsou nej, potrebuju nejakou mensi dorto formu, peceni jen pro holku ma nevyhodu, ze to pak musim cele sezrat:-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GEISHA: žiši, bych si dala...
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    ILLUZE:
    ILLUZE:
    nejen jídlp, ale i to kombo hnědýho dřeva a šedýho prostírání vypadá super!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SAMOUT: Dělala jsem ji fakt z čokolády a nějak nechápeme - přes noc se ty chutě s těstem propojily a regulérně chutnala marcipánově :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    ILLUZE: A ne, neseberu se hned zitra rano, a nezajedu si do Pec nam spadla pro jejich famozni cokobabku! Budu silny!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnešní snídaně - čokoládová babka. Už ji vdechli.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam