• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SAMOUT: simple. To je maximální složitost, kterou jsem ochotná podstoupit.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MAR_TINA: Tak kucharka je ktera, pls?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MAR_TINA: luxus!
    MAR_TINA: urcite zkusim!
    KOCHANSKA_CH: nadhera!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KURE: 1/4 - 1/3 litrový hrnek ve vodní lázni vaří se s knedlíkem 15 - 18 minut, lze zkoušet špejlí
    KURE
    KURE --- ---
    KOCHANSKA_CH: pro odpůrce mikrovln bude fungovat hrnek ve vodní lázni.
    čas je třeba vychytat.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KASUMI:
    Stejně jak celerový:
    - 200 g jemně strouhaného celeru - nahraď dýňou
    - 2 žloutky, z bílků sníh
    - špetka sole, do dýňové vrze jsem strouhla muškátový ořech
    Smícháš celer se žloutky, jemně zapracuješ sníh a 4 - 5 minut vaříš v mikrovlně. Já na to mám speciální knedlíkovací nádobu do MW z Tescomy. Dá se použít vymazaný hrnek.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOCHANSKA_CH: knedlik krasnej, das pls recept? :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    CrockPot hovězí guláš a dýňový knedlík.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BAAL: jestli ti zbyla vařená cizrna, tak doporučuju tenhle salát http://www.veganotic.cz/clanky/209-cizrnovy-salat-something-smells-fishy
    BAAL
    BAAL --- ---
    KAIAFOX: po obědě je Tass zplnomocněn prohlásit, že dát si svuj luxusní hummus se svojim falafelem a tím kyperským stáčeným oliváčem z makra je hrozně dobrý. Až mě to tady začně srát víc než ted, tak někde na bazaru uprostřed blízkého východu se neztratím:)))
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    BAAL: Přidám tip: cizrnu jedině v nálevu a jedině v Lidlu v akci (už jsem jak Bohdalka, hehe :D), kdy je za 16 - 19 Kč/velká sklenice (při španělském týdnu, někdy i samostatná sleva, slupky dávám pryč taky).
    BAAL
    BAAL --- ---
    #holkanavdavani se vydala na babicově koni na střední východ, když nenašla žádné maso v akci:) Humus si pamatuju z Jerusaléma lepší, ale jak jsem se později nachytřil na youtube je třeba cizrnu více povařit, sundat slupky plus ideálně přidat sodu, ale k jídlu to je. Pokus o falafel pro jednoduchost v troubě a ne na oleji je super:) Spousta cizrny ještě zbylo jak jsem uvařil celej pytlík, tak asi udělám vegan holandské řízky podle cuketky.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Koupila jsem si svou první kuchařku od Ottolengiho a mám velkou radost.
    Tohle je salát z rýžových nudlí, okurky, jablka a naložené cibule a zázvoru.

    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ILLUZE: no jako asi se hecnu, fakt jsem na to dostala chut a v soudku je jeste plno zeli :D a zamrazit se da vsechno. Jinak je sranda pozorovat jak to kde kdo dela. Ja to znam zapecene v zeli s malo omacky, spis je to jen voda. Tchyne to dela jak to vypada u tebe na fotce a spolubydlici z koleji k tomu mivala klasickou rajskou a knedlik :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KAIAFOX: Nene, je to rozsekaná (jen omytá) brokolice, ale tu barvu podtrhla lžíce limetky.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    FRENNET: Jo a je to vepřové s rýží, ale dala jsem do toho trochu čerstvého koryandru a petržele.
    A jako byla jsem ráda, že mi něco do toho pekáče zbylo, mísu s tou směsí si uzurpovala mladší a snědla toho jak dva dospělí.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    FRENNET: U nás to jím jen já a tchýně 😂
    Ale vzhledem ke žravosti naší rodiny mi pro jednou dostatek nějakého druhu jídla zase tak nevadí ,-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    APRILMOUSE: Výtvarné dílo!
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Už zase ratatouille no :D potřebovala jsem zpracovat zbytky zeleniny.

    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ILLUZE: Závidím, ze ty holubce u vas jedou. My jsme na to dva a furt se sama sebe ptam jestli se mi to vyplatí delat.
    Davas maso+ryze, nebo Pohanku?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam