• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    GENEVIEVE: No, nak nevim, samy sladky, a treba recepis na gravlaxe bych timhle zpusobem fakt nezkousel. Ryba musi byt zcela uzavrena (od toho je ten losos pohrbenej) ve smesi soli a cukru, jinak se zkazi, ne? Navic ho tam nechavaj jen 12 hodin (asi prave aby se jim nezkazil)... Minule jsem ho nechaval 3 dny, a to je uz moc, byl prilis vysusene - gumovatej. Od vcerejska mam v lednicce dalsi kus, necham ho lezet jen dva dny, a uvidime. Zitra dam vedet jak jsem dopadl.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MAR_TINA: ale to jsou velmk zajímavé stránky!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ARMADA: https://scandicuisine.com/swedish-rice-pudding/ tenhle. Včetně postupu na rýžovou kaši, vyšla mi mnohem lepší, než "česká". Jen jsem nedávala mandle navrch, ale 1/2 cup rozinek dovnitř. Cup je asi 250 ml, já mám odměrky.
    ARMADA
    ARMADA --- ---
    MAR_TINA: Recepis byl by, prosím? <3
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    mám podzimní chutě na skandinávskou kuchyni. Tohle je finský nebo švédský rýžový pudink. Spíš finský, jsou tam rozinky a nejsou mandle.

    XAJA
    XAJA --- ---
    KCN2: dakujem za inspiraciu. toto som fakt nepoznala, a taketo veci milujem. takze po googleni som skusila zhruba tento recept: https://prachaticky.denik.cz/ctenar-reporter/upecte-si-vybornou-staroceskou-litinu-a-poslete-nam-svuj-recept-20220408.html
    a skvele.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LYNCH: no kydla jsem tam tu předvčerejší proleželou salsu bez hlubších úvah a dobrý to bylo :). V množství, co šlo na vajíčka, to bylo pár kapek.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    MAR_TINA: spíš jsem myslel jakože citrón na vajíčka?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LYNCH: ok, citronové šťávy.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    MAR_TINA: lžíce citronu?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    QUANTI: feta a papriková salsa, která zbyla z dýně.
    Slaká dlouhá červená paprika, jalapeno, červená cibule, trocha soli, lžíce oleje a lžíce citronu.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MAR_TINA: Co máš na těch vajíčkách nahoře, nějaká salsa?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Snídaně pro příšerné pondělí

    MALLOCH001
    MALLOCH001 --- ---
    Banánový chlebíček v dortové formě:) už se o něm vedou zkazky, že je božsky dobrý

    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    KCN2: co to je?
    KCN2
    KCN2 --- ---
    SAMOUT: ano je to ono
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    KCN2: Jestli je to to, co si myslim, tak na Pribramsku se tomu rika bac. Jako dite jsem to miloval, pekla to babicka.
    KCN2
    KCN2 --- ---
    Recept z jižních čech....staočeská litina...u nás liťák

    KCN2
    KCN2 --- ---
    Ízy na neděli Aglio Olio jen místo špaget jiné těstoviny

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Husa probehla.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam