• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONsmall fullframe cameras or NONfullframe :)
    Chci prejit z Canon EOS systemu na něco malého.

    A potřebuju poradit.

    Sony Alfa? Fuji? Nikon? Olympus?

    Potrebuju vazne full frame nebo to je spis domena zrcadlovek (APSC dslr nemuzu ani videt).

    Jaký systém zvolit?

    Jaký systém má nejlepší objektivy?

    Váhu?

    Kresbu?


    pojďte mi poradit... a zároveň mít místo, kde si o nich můžem pokecat. Dík!
    rozbalit záhlaví
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON: Fuji RAFy ze středoformátu, tj. GFX systému, neotevřeš v poslední verzi Capture One. Fuji RAFy z XF systému (tj. APS-C) naprosto v pohodě. Po poslední aktualizaci to podporuje i RAFy z modelu X-H1 a X-T100.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FUZZSTORTION: vždyť sem to tu psal, ze Fuji rawy v C1 fungují skvěle. Nebo on má Fuji nějaké rozdílné rawy pro různé typy kamer?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ALKALOID: tzn uplne k hovnu device. dik za info, aspon ho nemusim pridavat do seznamu
    ALKALOID
    ALKALOID --- ---
    mam ted na tyden pujceny Sony A9 a 70-200/2.8 a 100-400/4.5-5.6, vcera sem to vzal na svatbu

    klady:
    tyhle dve skla ostry jako prase i na nejvetsi diru
    celkove nevyda jedinej zvuk - lidi ani nevi, ze sem je vyfotil
    ostreni bleskovy a v 95% naprosto presny (jak kdyz fotak vi, kam chci ostrit, nicmene ne uplne bezchybny, par fotek sem odepsal)
    maly a relativne lehky
    da se nabijet nabijeckou na mobil!
    menu celkem pochopitelny, i kdyz dost rozsahly

    zapory:
    ISO nad 2500 je vtip (srovnavam s Pentaxem K-1, coz je muj fotak)
    JPEGy vtip (RAW zatim nemam sanci zpracovat, protoze muj PS6 nema podporu pro ARW)
    vydrz baterky je vtip (i s vypnutym zadnim displejem)
    fotak neni pro velky ruce, na tlacitko ostreni abych si zlomil palec, ale asi jde i o zvyk
    pokud clovek prohlizi fotky a v tom chce neco vyfotit, po prilozeni fotaku k oku zustane v hledacku prohlizena fotka - snad se to da vypnout nekde v menu
    drahy jak auto
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: tady se muze podelit o sve nazory kazdy, takze feel free, od toho tu ten klub je.
    na dslr apsc mi mimojine vadi crop a vetsinou hnusny stavby tel fotaku (popisuju canon, nic jinyho neznam).
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Jak byla zmínka ohledně Fuji RAFů. Oficiálně Fuji RAFy z GFX systému aplikace Capture One dlouhodobě nepodporuje. Dá se to samozřejmě obejít, návody jsou na internetu. To kdyby někdo si chtěl otestovat Fuji RAFy z GFX na CO. A proč tomu tak je? Nápověda: Phase One :-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ta veta v zahlavi jesli ptrebujes full frame a lezpu ti krkem apsc je otazka? jako ze vsechno jen ne apsc dslr (ale apsc mirrorless jo)?

    ja ze bych se rozepsal o fuji x-e3 a nechci dostat hate :))
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    jo a začal jsem tak, že mě "inovace" nikonu přestaly bavit, navíc hmotnost d300s + sigma 50mm f1.4 EX přesahovala rozumnou míru
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    já jsem s mirrorlesama začal na a6000 a teď mám a6300. Kvalita fotek je úplně stejná, do začátku bych klidně šel do a6000.
    Mám pouze aps-c skla, protože neplánuju jít do fullframe, protože nemám doma banku. Navíc jsou menší a lehčí.

    Výborné širokáče za pár korun, které se vejdou do kapsy:
    samyang 12mm f2
    sigma dn 19mm f2.8

    další pecky:
    samyang 35 a 50 oboje f1.2

    Všechno to jsou nové, moderní, špičkově ostré věci navržené přímo na aps-c mirrorless, takže ani centimetr, ani gram navíc.


    na aps-c mi přijde zbytečné dávat staré široké sklo, navíc širokáče navržené na film mají na digitálu někdy problémy v rozích. širokáče pro zrcadlovky mají zbytečně složitou konstrukci aby udělali místo na zrcadlo. Staré skla mi přijdou zajímavé od 50mm+
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    bych nadhodil zajimavejsi tema: kdo jaky mate stara svetelna skla s redukci a na cem to provozujete?

    maximalne clona 2.8 na sirokace a delsi ohniska (40mm a vys) max 1.8

    dik
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON: Protože jsem se na album díval s 32” monitorem (na celou obrazovku) za stolem v práci. :-) V telefonu / tabletu je to jedno.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GIF_242: jako ze se nekomu toci hlava, slysim poprvy, ale tak tisic lidi tisic (ne)chuti, kdo vi :)
    mne je vlastne tak nejak vysledna kvalita fotek jedno, je to divny, ale nejak sem si k tomu dosel, nepotrebuju mit posledni technologie, nejlepsi obraz (staci mi to, jak foti 6D) atd. Spis mi jde o to, co na tech fotkach je... a to plati i k tomu PP, grafici asi vylitavaj z kuze, mne to je jedno. Kdyz sem posilal nekolik fotek do NG, tak si taky nikdo nestezoval a ty fotky, co pozadovali, prijali s diky. Takze to je muj pristup zhruba.
    EGGH
    EGGH --- ---
    DRAGON: Taky jsem řešil podobno otázku, kdy jsem chtěl něcomalého na cesty ale s kvalitním výstupem a zatím nejlíp vychází X-T20 Fujifilm. Sony A7 mi menší nepřišla a navíc jsem si nezvykl na ovládání, které je ještě horší, než u té Fuji .))
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    DRAGON: na rok 2016 je postpro ok :-D osobně mám tenhle styl rád, takže se mi tam z ničeho hlava netočí a klidně bych se na předělání vyprdnul. Spíš bych to ciděl, pořídit si novej fotak a vyrazit si to přefotit ;)
    SCHIZMA
    SCHIZMA --- ---
    ARNIWUP: s tím adaptérem od Sigmy jsem nikdy nefotil, ale tak různě po webech ho vcelku chválenej. Mám zkušenosti jen s adaptérama a speed boostrem z M42 na E-Mount a ty jen přidávaj váhu a objem (u nich ale samozřejmě není elektronika pro AF), jinak vliv žádnej nemaj.
    ARNIWUP
    ARNIWUP --- ---
    jaky vliv maji ty adaptery na foceni? nikdy jsem s tim nefotil. konkretne objektivy pro canon 5d na sigmu a7
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SCHIZMA: tak pohoda, Fuji funguje (diky za rawy) a sony tedy taky, takze tohle se resit nemusi. fajn!
    thx
    SCHIZMA
    SCHIZMA --- ---
    DRAGON: Sony v C1 samo bez problémů (C1 má Sony edici - která ti je teda k ničemu, když máš asi plnou licenci). A jestli tam jdou Fuji RAFy? Si někde stáhni zkušební a otestuj to. Nebo tady máš čtyři needitovaný RAFy z X100F (https://www.dropbox.com/sh/lhaf6qng0yj2y3t/AACel3OeKMR3YW0xpQ8iRwQ-a?dl=0).
    ARNIWUP
    ARNIWUP --- ---
    dik za klub, treba si zas poridim FF, na ktery budu fotit.. :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON: jeste jedna podminka velmi dulezita: RAW format musi jit dobre editovat v Phase1 - Capture One software, uz nechci nikdy nic jinyho :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FUZZSTORTION: ja ty fotky musim predelat, vsechno sem zpracovaval z rawu nekde na cestach na malym 13 displayi na notesu. nekvalit postprocesu sem si vedom..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam