• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONsmall fullframe cameras or NONfullframe :)
    FOGH
    FOGH --- ---
    DRAGON: tak ze zacatku ti stejne nic jineho nezbyde, nez budou skla na novy mount...
    Ja presel na Sony, ale 135/2L si zatim nechavam, protoze u Sony neni
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: ja myslim ze skoro kazdej kdo to pouziva profesionalne... mas hafo penez ve sklech a jesli tahas EF 500mm a redukci nebo EF-mirrorless 500mm asi nebude moc rozdil (krom toho ze ten system tyhle spesl skla od zacatku mit nebude a mozna je nebude mit vubec viz EF-M objektivy). Nebo asi jako TS-E 17ka nevyjde rovnou v novym EFmountu a jesli se zivis focenim architektury tak si ji asi nechas...

    Ale kdyz pojedes na dovolenou a vezmes svuj EF mirrorless a nasadis na to pancake 28 nebo 35 nebo 50, delanou primo na ten system tak si budes piskat.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: tak jasne ze tam bude redukce, jen mi prijde trosku zbytecny, kdo proda zrcadlo a necha si EF skla kdyz prechazel na mensi stroj :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    First Nikon Z mirrorless camera report from somebody who actually used the camera | Nikon Rumors
    https://nikonrumors.com/...mirrorless-camera-report-from-somebody-who-actually-used-the-camera.aspx/
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: no tak mozna to bude nejakej gizmo kterym to udelaj kompatibilni. asi by byla blbost mit normalni EF mount, ale zas nemit to kompatibilni nejak je taky blbost...

    btw vsimli ste si, ze novej nikon mount na ty zka je o dost vetsi nez Fmount? S ohledem na tu 58mm co ohlasili bych si tipnul ze budou tlacit super svetelny silenosti
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    EGGH: New Canon mirrorless mount, rumors said that there will be a “sexy” solution to current EF mount.

    tohle trochu nechapu k cemu. Kdyz u se zbavuju EF fotaku, fakt ne kvuli vaze tela, ale skel...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    EGGH: rada Z bude hadam posledni kterou nikon kdy vyrobi? ;)
    EGGH
    EGGH --- ---
    Je to napínavý, jak Dallas. A má to i stejnej počet dílů.
    EGGH
    EGGH --- ---
    Nikon Z6 and Z7 Full-Frame Mirrorless Cameras and 3 Lenses Coming 8/23
    https://petapixel.com/.../14/nikon-z6-and-z7-full-frame-mirrorless-cameras-and-3-lenses-coming-8-23/
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    EGGH: no to je ale nahodicka, ze canon a nikon delaj vsecnno ve stejnej cas...
    EGGH
    EGGH --- ---
    Canon to Announce First Full Frame Mirrorless Camera in 2018 - Daily Camera News
    https://www.dailycameranews.com/.../07/canon-to-announce-first-full-frame-mirrorless-camera-in-2018/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    tak jsem kouknul zbezne v alze, kde maj jen canon/nikon/sony a jeste trochu uzsi vyber, ale takovej Canon g9x II to uz by byla snesitelna velikost... plus v te stribrno-hnede vypada naramne dobre
    pripadne Sony RX100 III a V (mam smiseny pocity z toho vyskakovaciho hledacku) to bylo tak podobne velke
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MURHAAYA: no ja nevim jak jsou v realu velke .. musim vzit behaci batoh a jit do nejakeho showroomu strkat fotaky do kapsy, to bude sranda :-)
    zatim jen mapuju teren, zjistuju jak az daleko ma smysl jit, vybirani konkretniho kusu je jeste hudba budoucnosti

    nepotrebuju hledacek, ani video, bez wifi se asi taky obejdu, zoomovat jsem se za tu dobu s telefonem naucil nohama...
    zato dobra kresba se hodi, objektiv s nizkou svetelnosti, dobry vysledky pri foceni proti slunci, nejaky hdr, "makro"
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA: ale zas jako dobrej argument pro tyhle podvodni fotaky je, ze krom toho ze se to lip drzi a foti s tim nez s mobilem, tak kdyz to nekde rozbijes nebo zapomenes tak si neprisel o svuj telefon se vsim co v nem mas. a kvalita je o fous lepsi, hlavne kdyz zoomujes. ty fotaky nejsou zadnej zazrak, ale optickej zoom je optickej zoom holt.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MR_DAN: myslis neco mensiho nez fuji xf10 treba? (nebo ricoh gr II)

    koukal jsem se na lumix FT7, protoze ma hledacek a je podvodni. Chtel jsem neco kapesniho s wifi, abych to mohl na dovoleny hodit do kapsy a nemusel resit nic a zaroven mohl pretahovat veci do mobilu bez problemu, ale je ve vysledku ten fotak docela velkej :/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    vystouply objektiv myslim samosebou ve vypnutem stavu...
    jde o to, ze ty kapsicky na bezeckych batozich jsou hodne male a mit to v tom hlavnim prostoru, tak uz to postrada smysl - zastavit, vytahnout, cvak, cvak a zas bezet, zandat uz za behu, zadne sundavani batohu ze zad
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    hmm hmm, diky za vlastni zkusenosti :-) recenze na digimanii nevypadaji zle, spousta cteni
    kdybych chtel jit (bude to znit silene) jeste dal, do neceho jeste mensiho - cili bez vystoupleho objektivu, nebo tlusteho "madla" - pujde to s pouzitelnosti do haje? tam uz to bude asi sama automatika, o nastaveni/priorite clony uz si clovek muze nechat zdat, co?
    je mi jasne, ze pokud budu chtit co nejmensi fotak, budu muset neco obetovat, ale aby to nebylo tolik, ze uz by nebyl poznat rozdil od toho telefonu
    ARNIWUP
    ARNIWUP --- ---
    MR_DAN: Ja mam canon g15 a na pouziti “sem tam si odnesu nejakou fotku” je imho super.
    Na to jak je maly, tak je tezky, na druhou stranu se ho nebojim pujcit ctyrlety dceri. Zatim to jeji zachazeni ustava.
    Umi to fotit do raw, prioritu clony, casu i manual.
    Kdyby to melo poradny sklo, nebudu tady cmuchat po necem jinym :)
    EGGH
    EGGH --- ---
    MR_DAN: Panasonic Lumix LX15 - ale moc zmoknout by neměl, i když já jej tahal i po tropický Asii. Měl jsem i jiný kompakty vč. Sony RX100 IV a ten LX15 mi seděl nejvíc. Navíc má i dobrej videovýstup.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam