• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONsmall fullframe cameras or NONfullframe :)
    Chci prejit z Canon EOS systemu na něco malého.

    A potřebuju poradit.

    Sony Alfa? Fuji? Nikon? Olympus?

    Potrebuju vazne full frame nebo to je spis domena zrcadlovek (APSC dslr nemuzu ani videt).

    Jaký systém zvolit?

    Jaký systém má nejlepší objektivy?

    Váhu?

    Kresbu?


    pojďte mi poradit... a zároveň mít místo, kde si o nich můžem pokecat. Dík!
    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BAAL: tak at chutná .)) jinak ja Sony Alfu zvazuju, zatim je to muj favorit, protoze je mala, ma zbambilion funkci, ktery jsou mi sympaticky a hlavne se na to dela miliarda bajonet konvertoru, na to se pry da nasadit uplne vsechno, coz je mi asi uplne nejsympatictejsi featura ze vseho.

    Jenom me teda stve, ze ta posledni verze je fakt ultra draha.. 60 litru je fakt brutal.
    BAAL
    BAAL --- ---
    :D Sorry , videl jsem to v tom az ted

    Myslim ze je cas na kavicku
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BAAL: Dragon co? :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Z mého pohledu to je třeba počet nativních skel, které momentálně nové systémy Nikonu a Canonu nabízejí. Je jich málo. Adaptéry, byť můžou být sebelepší, do toho nezapočítávám - to prostě nechci. Dále bych třeba přemýšlel nad tím, jestli není lepší počkat až na následovníky současných prvních modelů, které budou jistě zase v lecčems lepší, vyladěnější, výkonnější atd. a s nimi bude ten systém skel početnější. A jak je také známo - nejlepšími testery jsou sami uživatelé. Tyhle nové modely skoro nikdo ještě nemá, natož řádně odzkoušené v reálné praxi než jsou veletrhy, u pultu obchodu nebo papouškované rychlorecenze youtuberů - při vší úctě k nim. :-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    Videl jsem vedle v auditku ce Dragon sel cestou te Alphy, divam se ze mezi tim vsechny Canon i Nikon uz maji v CR skladem konkurenty.

    Proc si nakonec zvolil tu Sonku, existuje nejaky duvod proc vzit jedno nebo druhe pokud clovek nema specialni lasku ci objektivy dane jednotlive znacky atd.

    https://www.fotoskoda.cz/canon-eos-r/

    https://www.fotoskoda.cz/nikon-z7/

    https://www.fotoskoda.cz/sony-alpha-a7-iii-telo-148339/

    https://www.fotoskoda.cz/nikon-z6/

    A na ceste je:
    https://www.fotoskoda.cz/panasonic-lumix-s1/
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Start megapixeloveho pomerovani pindiku za 3, 2, 1...:-)

    Větší nikdo nemá. Fujifilm vyrábí první 100Mpix bezzrcadlovku na světě - iDNES.cz
    https://technet.idnes.cz/...fujifilm-gfx100-olympus-ptt-/tec_foto.aspx?c=A180925_143039_tec_foto_kuz
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    JAYME: rajt,)
    ..povedlo se diky tem funkcim vyfotit par fotek ktery se nam libej)..
    jen to probirani obcas..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    některý foťáky mají i wb bracketing. Nechápu, ale je to tak.
    Asi aby měly o jednu funkci víc, než konkurence.

    pokud nevíš co s tím a nechceš čít manuál, reset nastavení to taky vyřeší.
    JAYME
    JAYME --- ---
    OMIKK: predevsim, pletes si imho vyvazeni bily a expozici. jinak ano, mne se zda, ze z fotaku s dobrym dynamickym rozsahem vytahnes co chces z jedny fotky ubranim/pridanim stinu a highlightu. ja to tak delam. takze to HDR ze tri fotek bylo dobry v dobe, kdy takovej dynamickej rozsah fotaky nemely, anebo kdyz mas na fotce ten rozptyl fakt hodne velkej - naky zapady slunce a tak.
    jinak ten bracketing ma ale smysl i kdyz zadny HDR delat nechces ale fotis neco s komplikovanou expozici - protisvetlo, cernobily veci, snih apod., a kdyz to cvaknes trikrat, tak mas sanci ze aspon jedna z tech fotek bude bez prepalu :)
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    btw jako asi chapu k cemu mi to poslouzi..ale je to k uzitku nekomu kdo sedi pak u fotek doma a upravuje..s vyvazenim se prece da zahjebat..
    takova funkce nefunkce...nebo ne?..
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    HUGGI: to jsem nenasel ale diky tomu sem se proklikal na expozicni vejir/ten sem dal OFF..
    no takze ted to funguje
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    OMIKK: Je to nadtaveni bracketingu, pokud nenajdes v navodu tak by to melo byt v hlavnim menu v nastaveni snimani, nebo pripadne u rezimu snimani(jednotlive, seriove atd)
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    KRISKA: 3X zmacknu spoust a poakzdy jina fotka..
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    OMIKK: neco jako bracketing/hdr v nastaveni nemas? zapnuty...

    teda myslis to tak ze 1x zmacknes spoust a vyhodi to tri fotky nebo 3x zmacknes spoust a vyfoti ti to pokazde jinou. bracketing je na ten prvni pripad
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    mozna sem vedle ale zkusim to...
    mam lumix LX15..
    trosku sem neco posral v nastaveni(nebo spis zena ktera to domu takhle prinesla z vyletu)
    ..na iA,P nebo jakejkoliv dalsi rezim fotak foti pokazdy fotku s jinym vyvazenim bily...
    priklad:3 fotky do stejnyho mista tri rozdilny fotky..tmava,OK,svetla..takze se sam prenastavuje.
    No a problem je jednoduchej, nedokazu to nastaveni zvratit. S navodem ani bez...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    RUDOLF: Preferuju fotoaparáty s možností výměny objektivů. Srovnával jsem X100F a X-E3, když jsem vážně zvažoval k X-Pro2 druhý fotoaparát (stejně jsem raději koupil objektiv :-))) ).

    Dal bych přednost X-E3 s XF23mmF2 (a později k tomu XF50mmF2). X-E3 má jemnější novější EVF, bluetooth, dotyk. displej a s lepším rozilšením zobrazení náhledů, spolehlivější a rychlejší AF (novější AF algoritmus). Celkově na mě X-E3 působí znatelně svižnějším dojmem při focení a následným zpracováním fotek na kartu. Jinak auto-geotagging od letošní lednové aktualizace je také na X-E3. Externí malý blesk, který je součástí balení k X-E3 je mnohem účinnější než ten vestavěný v X100F.

    X100F ale nelze upřít skvělý look a jistou unikátnost - zejména stříbrný poutá pozornost (což je někdy dobře / někdy špatně). X100F je samozřejmě o něco skladnější, do kapsy riflí jej už ale stejně nedáš, do většiny větších kapes od mikin a bund se vleze i novější X-E3 s jedním z těch malých skvělých skel (18f2, 23f2, 27f2.8, 35f1.4/35f2, 50f2...). Vestavěný objektiv v X100F modelu je starší konstrukce, pocitově ten rozdíl je pochopitelně znát při focení v ulicích či na nějaké akci. Já se v každém případě spíše budu těšit na nástupce X100F (a X-Pro2). Fujifilm modelem X-T3 tento měsíc započal další generaci fotoaparátů s novým X-Trans IV snímačem a výrazně výkonnější procesorem.

    Mám X-Pro2 s tím hybridním OVF/EVF, ale nakonec asi 90% času zůstávám v EVF režimu. OVF používám hlavně když mi dochází baterie a v tašce nemám už náhradní. :-)))

    Omlouvám se za dlouhý elaborát. :-)))
    AETHER
    AETHER --- ---
    RUDOLF: Myslim, ze to v apce je, ale ja to nevyuzivam.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    AETHER: Jasný a geotagging funguje?
    AETHER
    AETHER --- ---
    RUDOLF: Mam iPhone, prenos s apkou je rychly. Z rafu se ale dostane mnohem vic.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    AETHER: Hele a nemáš iPhone? Možná se vykašlu na RAW a pojedu JPEG only. Tak by se mi líbilo to rovnou sypat do iphoto a na iCloud.
    AETHER
    AETHER --- ---
    RUDOLF: Mám necelý rok a jsem nadmíru spokojená.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam