• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONsmall fullframe cameras or NONfullframe :)
    FOGH
    FOGH --- ---
    DRAGON: Mam A7III a nemuzu si vynachvalit AF, kdyz ted zpetne zpracovavam nejake starsi fotky z Canonu 5DmkIII, nestacim se divit, kolik tam mam odpadu. S A7RII jsem nefotil, ale pry je na tom o dost hur.
    Taky je dobre vzit potaz pomalejsi postproces vetsich RAWu.
    Jinak vahove jsem si polepsil, ale je to tim, ze tech skel taham min, obcas beru jen 16-35/4 a 55/1.8, takze se spis zmenil pristup :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    s leicou q zas nemusis resit skla pac je mas vyreseny... ale to je ti pak asi ta 16ka jedno. na sony muzes nandat leica skla, ruzny pancake objektivy nebo kdyz bys chtel neco delsiho na obcasnou fotku tak nejaka 135/3.5 zuiko om treba nezabere tolik mista...
    SCHIZMA
    SCHIZMA --- ---
    DRAGON: tak za cenu tý Leicy si můžeš sonky koupit obě (na eBayi se A7RII už kolem 1200 liber) a tu, co ti bude vyhovovat míň pak prodat. Nebo A7RII a použitou Sony RX1R a zase jsi na ceně Leicy. Takovejch možností :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FUZZSTORTION: No jo, je to nadhernej kousek, uz sem po nem koukal, jenze to je vlastne to, co vazi muj Canon 6D s nejakym sirokacem a ja to tahat uz nechci.

    To si proste moc nepomuzu.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON: Ber to, co se ti nejlépe drží v ruce, s hledáčkem, který nejvíce vyhovuje tvému oku či vkusu.

    A můj osobní názor, kdybych měl "sto-litrů a nějaké drobáky", a chtěl fotit krajinu, architekturu, dokument, reportáž a věděl, že sport a wildlife ne, tak se ohlížím rovnou po středoformátu GFX50R s GF23mm (eq. 18mm). A máš v tašce 775g + 845g = 1620g.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ja ted byl na vylete a tahal sem sebou tasku s Canonem a sklama a to rozhodlo, uz me to fakt strasne stve, ta brasna mela snad 10kilo, takze jdu do neceho mensiho.

    Rozhoduju se mezi LEICA Q (Typ 116), Sony Alpha A7 III nebo Sony Alpha A7R II.
    A fakt teda nevim, co mam vzit, je to strasny rozhodovani :(
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MIKEKT: ff
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    DRAGON: FF nebo APSC?Na APSC je pry dobry fuji 16/1,4 :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    pls dotaz: jaky je nejlepsi sklo na bezzrcadlovky pro ohnisko cca 16mm? (20 uz je moc)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    EGGH: jak te zrovna tohle muze prekvapit, to me teda prekvapuje :-)) si projdi prazsky centrum, to mas to samy, jak pise Edr
    AETHER
    AETHER --- ---
    EGGH: Tak ono staci se projit treba po Karlove moste nebo i Prikopech. A ted o vikendu jsem se otocila v Krumlove... Vnimam podobnej trend, Sony A nejen sedmicky, vic Canonu nez Nikonu prekvapive, Fujin vidam hodne (ale treba si jich taky jen vic vsimam, kdyz sama dve mam), obcas Olympus... a hodne lidi foti telefonama.
    EGGH
    EGGH --- ---
    Když jsem na nějakým hodně turistikým místě, tak čumím lidem z celýho světa na foťáky. A každej rok mám šanci tak nějak si porovnat, co zrovna u lidí vede. Teď jsem byl na maximálně turistickým místě (Machu Picchu) a absolutně vedou Sony A7, maj je Japonci, Amíci, Evropani, všichni. Ve stejným poměru k nim jsou lowcost zrcadlovky Canon/Nikon a pak jsem viděl pár lidí v Fujinama. Kompakty minimálně a mobily nepočítám :)) Ustupujou monstra jako D5 a 1Dx, což byla výsada Japonců. Přišlo mi, že Sony ovládlo všechny národnosti a vrstvy. Dost mě to překvapilo.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    kazdopadne konec diskuze o panorama, o tom to tady neni
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    (ale je to uz roky, co sem to s nim zkousel)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: spatne spojoval
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: v čem přesně? mě občas v ptgui štve blendování, ale autopano moc neznám, zkoušel jsem ho asi jen 2x
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: ptgui ma horsi vysledky, srovnaval sem to s Autopano.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OMIKK: dobře taky lepí ptgui.
    na normální herní grafické kartě se lepí 100 fotek (24mpix) pod minutu
    GYGAL
    GYGAL --- ---
    DRAGON: Je to Autopano Giga. A musím souhlasit je to opravdu dobrý sw. Výhoda je že to spolkne a bez problémů i řádově víc fotek. Můj rekord je pano z cca 600 zdrojových fotek Á 18Mpx.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    OMIKK: to uz je let, bych to musel hledat, ale zkratka to dela naprosto perfektne, vcetne expozice (jedu manual komplet vsechny fotky) a ghostingu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam