• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONsmall fullframe cameras or NONfullframe :)
    Chci prejit z Canon EOS systemu na něco malého.

    A potřebuju poradit.

    Sony Alfa? Fuji? Nikon? Olympus?

    Potrebuju vazne full frame nebo to je spis domena zrcadlovek (APSC dslr nemuzu ani videt).

    Jaký systém zvolit?

    Jaký systém má nejlepší objektivy?

    Váhu?

    Kresbu?


    pojďte mi poradit... a zároveň mít místo, kde si o nich můžem pokecat. Dík!
    rozbalit záhlaví
    FOGH
    FOGH --- ---
    DRAGON: Kacha shop na eBay ma za cca 42k. Misto setaku bych doporucoval spis toto:
    TAMRON 28-75 mm f/2,8 Di III RXD pro Sony E | FotoŠkoda
    https://www.fotoskoda.cz/tamron-28-75-mm-f-2-8-di-iii-rxd-pro-sony-e/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tušíte pls, jestli někde nemají akci na Sony A7 III? A mám ho vzít s tím seťákem? Je to dobrý sklo nebo je to shit podobnej Canon seťáku 18-55?
    EGGH
    EGGH --- ---
    FOGH: Sony a Fuji mají nejdebilnější menu. U Fuji zase zapínáš blesk v sekci tichého režimu.
    FOGH
    FOGH --- ---
    Jedna vec, se kterou u Sony stale bojuju - neintuitivni a absolutne zmatene menu:

    Az dnes jsem konecne prisel na to, jak u sony zaregistrovat uzivatelske nastaveni na pozici 1, pripadne 2
    je potreba jit do menu na polozku Shoot Mode / Drive1
    a hned pod "Bracket settings" (WTF?) jsou dve polozky:
    MR (ikonka fotacku)1 a 2 Recall Settings ... toto je zasedle
    ...to same, ale Memory Settings (sem je potreba kliknout)
    (v detailu pak je potreba vybrat pozici 1 nebo 2, MR1...4 jsou totiz dalsi nastaveni, ktera se zapisuji na SD kartu, ne do fotaku)

    dotaz... co ma kurva custom settings spolecneho s drive mode???
    A pokud to neni malo - v menu je dalsi stranka Shoot Mode / Drive2, kde je jedina polozka v menu a to Reg Cust Shoot Mode
    tam je v detailu seznam tri nastaveni, ktere nedavaji zadny smysl (toto snad zobrazuje ty nastaveni z SD karty??)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Sony Alpha A7 III vs A7R III: 12 key differences you need to know | TechRadar
    https://www.techradar.com/news/sony-alpha-a7-iii-vs-a7r-iii

    vychazi mi z toho lip nonR verze, co vy na to?
    FOGH
    FOGH --- ---
    DRAGON: popisoval jsem to tady: [ FOGH @ small fullframe cameras or NONfullframe :) ]
    To rozlizeni me prekvapilo, cekal jsem vic. Z tech 40Mpix snimacu ti na APS-C zustane 16Mpix.

    DRAGON: Ten mam, objednaval jsem z Kaacha shopu. Muzeme se nekdy potkat na vyzkouseni.
    SKUNKOPUMA
    SKUNKOPUMA --- ---
    SCHIZMA: pro me super tip, vyresil si mi dilema :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Digital Camera Viewfinder Comparison | Neocamera
    https://www.neocamera.com/article/viewfinder_compare?sort=size
    Fajn tabulka pro rychlé zorientování se. Akorát mi tam ještě chybí kolonka "refresh rates".
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: cajk, jen se ptam :)

    manualni ostreni by wire je smrt pro me. na sirokaci a i treb na analogu na minolte tc-1 mam permanentne nastaveny nekonecno protoze naprosta vetsina veci co fotim jsou v dalce. nemoznost nastavit presne nekonecno na objektivu je pro me konecna.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: plus dalsi vec je hledacek. Jedinej neoptickej hledacek, kterej me docela uklidnil pri pohledu do nej, byla prave Sony A7III, ten jeho oled je uz hodne podobnej optice. Fujin sem mel u oka hodne a nic z toho nebylo ani v pulce cesty. To je pro me taky docela zasadni dealbreaker (nechci fotit pres lcd).
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: nefotis to, co fotim ja, na tvoje potreby je myslim uplne jedno (plus minus), co mas v ruce. Ja jedu krajinu hlavne, tam to potreba je. A ano, chci fullframe, chci vysokou expozicni pruznost, chci kvalitni telo pristroje a dobry ovladani a na to presne mi sony vyhovuje ze vsech systemu (krome doposud pouzivaneho Eosu) nejvice.
    Jinak me teda manual focus vubec nechybi, klidne ho vezmu jenom proto, ze by teoreticky mohl vazit mene (minus elektronika ostreni), ale nejak nevidim zadnou vyhodu v tom uprednostnovat MF pred AF. To si vzdycky muzes prepnout, zpetne nikoliv.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jako nejakej 14-18mm pro apsc, clona 5.6 klidne, manual focus je taky neco co mi fakt chybi v nabidce objektivu jinac ja nevim co jsou pro tebe ty zakladni parametry ze je v tom sony valcuje (asi s prehledem je valcuje v tom bejt fullframe)? a takova lehce filozoficka... musi je valcovat? ja mam x-e3 a jsem naprosto na vetvi z nej a neni tocani best of fuji fotak, ale ja nepotrebuju best of ale good enough.
    EGGH
    EGGH --- ---
    DRAGON: To je asi hodně zobecněný, viz https://www.fujirumors.com/...t3-best-camera-of-2018-according-to-tony-northrup-ephotozine-and-more/ :)) Mám teda jen X-T20 ale fotil jsem i s několika A7, kromě těch nejnovějších. Výstup super ale ovládání debilní, stejně jako AF. U Fujin mě zase sere ta drbka s raf, aby z toho člověk dostal aspoň krapet ucházející výstup. Jinak o A7 teď zase pomalu uvažuju potom, co vyšla A7 III a Sigma vydala 40/1.4 pro Sony. Ale chybí mi tam taky nějakej širokáč. Ideálně malej a světetelnej :)) Jsem ve fázi hledání ideálního stroje. Takže se zájmem budu sledovat tvůj přechod k Sony. Určitě sdílej svoje zkušenosti a postřehy.
    SCHIZMA
    SCHIZMA --- ---
    DRAGON: nemá a mít nebude, nevidí v tom smysl.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    navic ma vubec Fuji fullframe?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    EGGH: no jo, fuji, fuji, ale jaky telo k tomu vzit.. dyt neni zadny poradny. Sony A7 je brutal valcuje
    SCHIZMA
    SCHIZMA --- ---
    DRAGON: potřebuješ autofocus? pokud ne, tak se mrkni po Voigtlanderech (10mm nebo 15mm maj kolem 300g)
    SKUNKOPUMA
    SKUNKOPUMA --- ---
    EGGH: ale furt ma 410 gramu :-/
    EGGH
    EGGH --- ---
    DRAGON: Fuji má XF 10-24/4, ale to asi nechceš číst :)) Jinak to je taky důvod, proč ještě nemám Sony A7.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    fakt nepochopim, proc na tyhle maly fotaky nedelaj malej, superkvalitni sirokac pro landscape foto. Stacilo by treba 18-35mm ohnisko, uplne klidne 5,6 clona (kvuli vaze a lepsi kvalite fotky), mohli by dat pryc IS, tim by se taky orizla vaha.
    Fakt nevidim duvod, proc by kvalitni sirokac musel vazit pul kila a vic, tahle domena muze zustat u portretnich svetelnejch skel, tam tu vahu chapu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ok, dik. Zatim teda je favorit tohle:
    Sony Zeiss Vario-Tessar T* FE 16-35mm F4 ZA OSS

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam