• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONsmall fullframe cameras or NONfullframe :)
    EGGH
    EGGH --- ---
    MECHTILD: Nebo bazarová X-T20 + 23/2
    MECHTILD
    MECHTILD --- ---
    DRAGON: Já sám pro sebe poslední dobou docela uvažuju o kombinaci canonu m100 + 22mm/f2, ale ještě jsem neměl si to kde osahat. Každopádně mi to vypadlo z dlouhýho hledání po nějaký kombinaci opticky slušnýho ekvivalentu pevný 35mm (na kterou obecně rád fotim), ucházejícího snímače, co nejmenšího objemu a přijatelný ceny (na náročnější věci mám d750 + spousty skel, ale tohle bych si docela představoval jako dobrej lehkej kompromis do větší kapsy).
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: vidis? a proto sem to napsal sem :))

    uz to tu cte, tak se pripoji do diskuze sam ;)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: a se sklem? :) zas eos m by se mu mohl hodit, kdyz ma 5D2. taky sem mel 5D2 a k tomu eos m tehdy. Na druhou stranu takovej Fuji X-E3 by ho mohl presvedcit prodat 5D2 (jako ja :)). Vedle 5D2 je dneska skoro vsecko eno nuno...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: no zkratka... jeden clovek shani bezzrcadlo, levnejsi, ma 5D2, chce neco malyho. Je mu jasny, ze to nebude eno nuno, pac proste vi kolik fotaky stoji a za 15 a min to nebude zadna rocket science. A ja o tom vim kulovy, ja se spis zameruju a pocumuju po tom vic profi equipmentu. Takze o segmentu <15 vim uplny kulovy. Proto se ptam tady, treba nekdo bude tusit, neco jako EOS M50 nebo tak neco. Ale fakt nevim.
    uf, tak :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: co myslis tim dobrej... :D a je to tvrdejch 15 nebo mekkejch 15? :) (s DPH?)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    dobrej mirrorless do 15k, je neco takovyho? :)
    BASIK
    BASIK --- ---
    DRAGON: https://www.sony-servis.cz/cs/ (velmi dobra zkusenost z posledniho tejdne)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj,
    poradite nekdo memu kamosovi, kam dojit s rozbitym Sony kompaktem?
    praha pokud mozno
    diky
    FOGH
    FOGH --- ---
    LWEEK: cas od casu porada takovou vetsi akci Megapixel "Sony Alpa Den", tam je pak mozno zapujcit skla a projit se s tim v rozumne vzdalenosti po Holesovicich. Me se to osvedcilo, protoze jsem tam zjistil, ze 50/1.8 od Sony fakt nechci zatimco 55/1.8 ano :)
    Mam par skel, muzeme se kdyztak domluvit a odzkouset (-> pis do posty)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Zdravím, tak jsem utekl z EOS 1D X II na SONY A9 :))) Mám ho teprve týden a zatím s MC11. Musím ale říct, že zatím nelituju byť přemýšlím o strategii jak a kdy přesedlat z EF na FE. Nejvíc používám EF 300/2.8L IS USM II. Tady neexistuje rozumný ekvivalent u SONY (do Ačkovýho skla se mi nechce, byl bych na tom stejně jako s EF sklem). Tak asi budu muset vydržet a šetřit na 400/2.8 kterou bych chtěl dřív nebo později tak či onak.

    Pak mám 70-200/2.8L IS USM II a 16-35/4L IS USM. Tady mám hodně velké dilema jestli nejít do 70-200/4 kvůli váze a velikosti. 2.8 se občas hodí, ale na luxusnější portréty je to stejně málo světelné a pokud fotím za hodně mizerného počasí, tak většinou spíš s tou 300/2.8. Naopak u 16-35 by možná dávalo smysl přejít z F4 na F2.8 protože IS umí nahradit IBIS. Potřeboval bych si ty skla ošahat a vyzkoušet. Nevíte někdo jestli SONY pořádá nějaké exteriérové akce kde se dají vzkoušet skla? Protože vím že ošahat skla se dají u škody nebo v mpixu, ale v interiéru a to je dobré tak akorát posouzení form factoru.
    FOGH
    FOGH --- ---
    Ma uz nekdo Sony FE 135/1.8?
    SONY FE 135 mm f/1,8 GM | FotoŠkoda
    https://www.fotoskoda.cz/sony-fe-135-mm-f-1-8-gm/#/

    zacina mi pomalu praskat pokladnicka vzhledem k aktualni sleve 10%...
    EGGH
    EGGH --- ---
    Fujifilm X-T30 je už ve většině shopů skladem, např. megapixel - cena 23.990Kč za tělo.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KEJML: vadi
    KEJML
    KEJML --- ---
    DRAGON: APS-C už ti nevadí?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MIKEKT: nevidel, z fuji sem videl jenom nejakej old shit a pak az ten stredoformat novej. Kterej ma horsi EVF nez EOS R, takze pokud to bude stejny, tak konecna...
    EGGH
    EGGH --- ---
    Nová etapa výběru nejdokonalejšího foťáku startuje 3, 2, 1... :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    DRAGON: videl si hledacek u rady X-T3? tak x-t20(30) ma o dost mensi
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FUZZSTORTION: jestli se to da treba srovnat s hledackem v tom jejich stredoformatu G50, tak to je blby...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON: Tak se připrav na EVF hledáček, který je prý o chlup i horší než u X-T20. Prý proto, aby Fuji zvětšil rozdíly mezi X-T30 a X-T3. Jen cituju poznatek někoho, kdo měl předprodukční kus v ruce. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam