• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIDAChytrá domácnost, hlasová asistence, Alexa, Siri, Google home.
    Povídání o realizacích chytrých domácností, hlasových asistentech, ovládáních pomocí telefonů, tabletů a celkové automatizaci. Rady a pomoci jak propojit HW a SW, co s čím funguje a komunikuje a co je naopak problematické. Zajímavé hlasové povely pro Alexu, Siri a Google home.
    rozbalit záhlaví
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    TITUS_PETRONIUS: Jestli jenom od Ikea, tak v aplikaci Ikea nastavení (Gear vpravo nahoře) první volba by asi měla být osvětlení a tam pod tlačítkem plus vytváříš "pokoje" aka skupiny do které budeš sázet věci co mají být spolu. Nicméně dálkový ovladač se přímo nastavuje k těm světlům sám tím jejich synchronizačním tlačítkem u baterky, kdy asi musíš postupně každé světlo. Senzor bohužel netuším, ten doma nemám.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: ikea home jde napojit na xiaomi z china mainland regionu
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    niekto s IKEA smart home co vie ako skombinovat viac senzorov / dialkovych ovladacov?
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    SPIKE411: Alexa se totiž neopouští, nikdy!
    :D
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Napadá vás nějaký hezký hlasový povel pro opuštění prostoru (řekněme kanceláře)? :)

    Zkoušel jsem přes rutiny Alexa, I'm leaving, Alexa, I'm going home a Alexa, begin lockdown sequence… a ta mrcha na podobné hlášky má nějaké vlastní vestavěné funkce (např. se se mnou jenom rozloučí), které se s těmi rutinami (bez upozornění) někdy (ale ne vždy) bijou.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Máte někdo zkušenost s Google Nest termostaty, konkrétně Nest E, zajímá mě, jak často se to musí nabíjet.
    HANZO
    HANZO --- ---
    HANZO: tak se nic nesnazalo a funguje to.
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    Zkoušeli jste prosím někdo opensource projekty pro voice assistant? Jako mycroft, jasper, snips atd.? Používáte to někdo?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HANZO: Jj, ale prej xiaomi funguje s alexou pouze v singapore regionu
    HANZO
    HANZO --- ---
    HONCKA: ale když to změním, tak se mi smaže všechno z apoky a musím to nastavit znova
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HANZO: Špatný region, musíš mít v xiaomi home singapur
    HANZO
    HANZO --- ---
    Nefunguje mi Xiaomi Roborock S5 s Alexou, nevíte, kde by mohl být problém?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Mám k otestování asistenty od googlu i alexu a vzhledem k tomu, že tím chci ovládat žárovky a světla od xiaomi, tak to vyhrál google, protože alexa podporuje xiaomi věci pouze ze singapur regionu a xiaomi má největší podporu výrobku v china mainland regionu
    DIDA
    DIDA --- ---
    SHASHA_KRASTY: Ahoj, taky po ní pokukuju. Google sliboval češtinu do konce roku 2018 a stále nic. Budu rád když napíšeš nějaké zkušenosti.
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    trochu to tady spí, koukám ... možná proto, že Google Home mini stále nemá češtinu?

    Mě v pondělí přijde domů Alexa (Amazon Echo Dot 3.gen), tak se tady třeba trochu rozepíšu... :o)
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    Ahoj,
    měl bych dotaz, neznáte někdo více kanálové spínací relé, než je toto : https://www.alza.cz/sonoff-4ch-pro-r2-d5318448.htm ?
    Stačilo by mi aby to spínalo přes aplikaci .
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Mám tu Control4, a SONOS The One, teď jsem včlenil Alexu (bydlim fiktivně v severním Walesu). Alexu totiž SONOS The One podporuje a umí. A už mi tu Alexa rozsvěcí a zhasíná světla a topí a na "Alexa, Goodnight!" vypíná všechno a přidává vtip na závěr..

    Prý je nějaký vše propojující systém, který nepotřebuje vlastní hnízdící jednotku nějaké Iridium pro IOS, ale to ještě budeme testovat..
    DIDA
    DIDA --- ---
    QWWERTY: Aha, tak to jsem přehlédl, díky!
    DIDA
    DIDA --- ---
    Je tady někdo kdo má doma a používá nějakého hlasového asistenta? Siri, Alexu nebo Google Home? Potřeboval bych poradit při výběru do čeho jít. Chtěl bych to do budoucna dát doma do všech místností, tak sbírám zkušenosti co chodí nejlépe. Mám malé děti, tak mi zatím nejlépe vychází Goole, protože jako jediný přislíbil do konce listopadu podporu češtiny. Zase se mi ale moc nelíbí oslovení při povelech. Přeci jen "Alexa" nebo "Siri" zní lépe, než před každým povelem volat "Hey google" nebo "OK google". Nejde mi vůbec o nativní přehrávání muziky, ve kterém je určitě nejlepší Apple, jde opravdu pouze o asistenci, aby dobře rozuměla a šla navázat na ostatní komponenty.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam