• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIDAChytrá domácnost, hlasová asistence, Alexa, Siri, Google home.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    HONCKA: aha a tam si môžem priradit čo chcem na ziarovku kam chcem. Už chapem. Diky moc, len ja nemam xiaomi.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: oni právě ty ikea věci jdou napojit na xiaomi HUB, případně složitěji to jde přes třeba Home assistant. Možná, ale mluvíme ty o koze a já o voze, chceš víc druhů zařízení, nebo víc kusů zařízení
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    TITUS_PETRONIUS: Jestli jenom od Ikea, tak v aplikaci Ikea nastavení (Gear vpravo nahoře) první volba by asi měla být osvětlení a tam pod tlačítkem plus vytváříš "pokoje" aka skupiny do které budeš sázet věci co mají být spolu. Nicméně dálkový ovladač se přímo nastavuje k těm světlům sám tím jejich synchronizačním tlačítkem u baterky, kdy asi musíš postupně každé světlo. Senzor bohužel netuším, ten doma nemám.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    HONCKA: no to viem, ale čo ma xiaomi s Ikea senzorom, alebo dialkovym ovladanim, ktory sa pripaja priamo na ziarovku.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: ten region je to, kde si to koupíš (koupený v číně se připojuje na činský, v evropě na evropský), tj když si ty věci budeš kupovat přímo od číňanů, tak to bude ok, protože je to ta čínská verze
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    HONCKA: no a co mi to pomoze tu?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: ikea home jde napojit na xiaomi z china mainland regionu
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    niekto s IKEA smart home co vie ako skombinovat viac senzorov / dialkovych ovladacov?
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    SPIKE411: Alexa se totiž neopouští, nikdy!
    :D
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Napadá vás nějaký hezký hlasový povel pro opuštění prostoru (řekněme kanceláře)? :)

    Zkoušel jsem přes rutiny Alexa, I'm leaving, Alexa, I'm going home a Alexa, begin lockdown sequence… a ta mrcha na podobné hlášky má nějaké vlastní vestavěné funkce (např. se se mnou jenom rozloučí), které se s těmi rutinami (bez upozornění) někdy (ale ne vždy) bijou.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Máte někdo zkušenost s Google Nest termostaty, konkrétně Nest E, zajímá mě, jak často se to musí nabíjet.
    HANZO
    HANZO --- ---
    HANZO: tak se nic nesnazalo a funguje to.
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    Zkoušeli jste prosím někdo opensource projekty pro voice assistant? Jako mycroft, jasper, snips atd.? Používáte to někdo?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HANZO: Jj, ale prej xiaomi funguje s alexou pouze v singapore regionu
    HANZO
    HANZO --- ---
    HONCKA: ale když to změním, tak se mi smaže všechno z apoky a musím to nastavit znova
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HANZO: Špatný region, musíš mít v xiaomi home singapur
    HANZO
    HANZO --- ---
    Nefunguje mi Xiaomi Roborock S5 s Alexou, nevíte, kde by mohl být problém?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Mám k otestování asistenty od googlu i alexu a vzhledem k tomu, že tím chci ovládat žárovky a světla od xiaomi, tak to vyhrál google, protože alexa podporuje xiaomi věci pouze ze singapur regionu a xiaomi má největší podporu výrobku v china mainland regionu
    DIDA
    DIDA --- ---
    SHASHA_KRASTY: Ahoj, taky po ní pokukuju. Google sliboval češtinu do konce roku 2018 a stále nic. Budu rád když napíšeš nějaké zkušenosti.
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    trochu to tady spí, koukám ... možná proto, že Google Home mini stále nemá češtinu?

    Mě v pondělí přijde domů Alexa (Amazon Echo Dot 3.gen), tak se tady třeba trochu rozepíšu... :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam