• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEVIN00Vivaldi
    SUK
    SUK --- ---
    KEVIN00: No, samozrejme, to je problem. Od zchromovateni prohlizecu resp. trhu prohlizecu to je naprd. A uprimne, asi bych byl za schopnej browser, co dela svoji praci dobre, klidne i platit. Jenze to mam asi smulu.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    SUK: Ale po čem ...
    SUK
    SUK --- ---
    SIRIEN: Ja jsem jim hlasil asi 6 bugu, z toho nektery fakt otravny (neviditelny taby, otvirani adresy v jinym tabu, nez zadam a jeste par dalsich, co ani nepamatuju a vysledek asi takhle:

    VB-48322 Confirmed, No progress
    VB-47898 Confirmed, No progress
    VB-47896 Confirmed, No progress
    VB-28940 Was closed, but has since been re-opened. But no progress.
    VB-49286 Marked as not a bug, as chrome has same behaviour

    A jednu vec mi dokonce zamitli, ze to neni bug a ze je to v poradku.

    Tolik asi k vyvoji "nadejneho" prohlizece. Cas se poohlidnout nekde jinde :(
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    KEVIN00: popravdě - po 2 a půl měsících bych čekal víc, než jen stabilizace, fixy nejkřiklavějších bugů a dvě UI funkce, který sou tak obvious (a zároveň tak triviální, jako swype to close tab a default desktop view), že je podezřívám, že je tam nedali záměrně, aby měli něco najisto v rukávu. Zejména protože související věci se zjevně nijak nehnuli (přehled tabů je pořád opruznej pro one-hand control a nenabízí alternativu, zoom pořád nemá ani náznak přizpůsobivýho zalamování textu...) Buď do toho nedávaj tolik energie, kolik bych čekal, nebo v tý první betě byl na pozadí dobrej bordel a potřebovalo to drsnej rebuild na pozadí.

    Každopádně v zásadě nemám moc dojem, že by se něco extra posunulo (resp. přijde mi to na úrovni standardního update pro už zaběhlý desktop Vivaldi, ne jako druhá iterace zbrusu novýho produktu).

    (Což jako pořád dobrý... až na ty zkurvený reklamy, který mě dovedly k tomu že právě zjišťuju co je ksakru Blokada a jestli to je dost důvěryhodný na to abych si to pustil do telefonu... jen prostě sem čekal trochu víc.)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Vivaldi on Android: Beta 2 | Vivaldi Browser
    https://vivaldi.com/cs/blog/vivaldi-on-android-beta-2-2/
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    KEVIN00: hm. Musim říct, že nad touhle jejich paličatostí fakt skřipu zubama. Sice chápu ten argument, kterej za tim maj, a ok, u desktopu se to dá nějak vzít, ale u mobilní verze to z hlediska UI fakt selhává jak svině a skoro přemejšlim, jestli za posledních X let vylezli z vývojovýho prostředí a podívali se, jak dnešní web vůbec vypadá.

    Jakože cookies a GDPR shit infa co se rolujou přes půlku displaye, pop-up reklamy, pop-up cookies informace (toho bruselskýho dementa by měl někdo umučit k smrti), rolovací reklamy, reklamní plochy na celej display proložený napříč textem, reklamní banery co sežerou půlku displaye nad nadpisem... s tou Operou Mobile o ikonku vedle to fakt hraje na nervy.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    SIRIEN: Nijak. V podstatě se vývoj nehnul žádným viditelným způsobem. Podle fóra by blokování reklam nemělo být integrováno, tak se řeší podpora rozšíření.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    KEVIN00: už na snapshot nějak vyřešili ad block? Musím říct že mě jeho absence v betě začíná srát o dost víc než absence Opera-style dynamického zalamování textu při zoom.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Chromebook support and various fixes – Vivaldi Android Browser snapshot 1741.3

    Changelog:
    • [New] Vivaldi does not work on Chromebooks (VB-59995)
    • [Regression] After turning off tap-to-search you cannot turn it back on (VB-60056)
    • [Regression] Desktop version checkbox is reset on page refresh (VB-59963)
    • [Regression] ‚Incognito‘ for private tabs for English (UK) (VB-58983)
    • [Regression] Using the search widget, search engine icon is not set when changing search engine (VB-59041)
    • [Address field] Use Vivaldi icon as default icon in unfocused search/url field on Start Page (VB-60140)
    • [Bookmarks] Hide separators in bookmarks (VB-59218)
    • [Bookmarks] Speed dial edit folder issue (VB-60429)
    • [Bookmarks] Tapping back should save bookmarks (VB-60619)
    • [Crash] Vivaldi crashes in going to Android 10 settings (VB-60007)
    • [Downloads]“Download site“ button is missing (VB-60256)
    • [Downloads] Files go to wrong Download folder on Android 10 (VB-58227)
    • [Downloads] Settings and search buttons appears twice in downloads screen, and search in bottom bar does not work (VB-59208)
    • [Menus] Changed order of copy to note item in context menu (VB-58484)
    • [Notes] Cannot edit notes folder name (VB-60006)
    • [Notes] It is too easy to accidentally not save a new note (VB-60099)
    • [Sync] Empty sync tab (VB-60165)
    • [UI] Vivaldi icon for offline page (VB-60371)
    • Swipe causes selections to be lost (VB-58957)
    • Upgraded Chromium to 79.0.3945.45
    • Updated translations
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Taky Vám ve SpeedDialu mizí vlastní náhledy otevřených stránek?
    KEL
    KEL --- ---
    KEVIN00: Taky mám pocit, že mi to na WIN nezlobí.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KEL: Ve Win tento problém nepozoruji.
    KEL
    KEL --- ---
    Začalo se mi poseldní dobou sekat YT. Na OS Hight Sierra. Někdo stejný problém?
    ALATIR
    ALATIR --- ---
    SIRIEN: Já čas od času. Ale hlavně proto, že si nepamatuju klávesové zkratky pro Settings a Extensions, tak to lovím v menu. Jinak pokud můžu, tak používám sidebar.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    FRK_R23: TLDR odpověď i s řešením. Bližší vysvětlení by asi nebylo tak složitý, ale jen to rozepíšu, tak se mi z tý demence zvedá tlak a já se cítim moc mladě než abych si přivodil mrtvici.


    Jinak teda to co v 2.9 provedli s picture in picture... si du asi stěžovat na fórum ať to vrátěj zpátky :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SIRIEN:
    Ja naposledy v Operovem menu hledal jak si vynutit urcitou jazykovou sadu pro stranku... ...ale tuto moznost jsem nenasel :D
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    SIRIEN: Asi se zeptam blbe, ale co presne ma nikym nevolena elita uredniku brusele spolecnyho s cookies?
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    KEVIN00: ...on někdo používá menu? Sem myslel, že existuje jen z povinnosti (a protože pár věcí co člověk potřebuje jednou za rok nejde hodit nikam moc jinam)

    Jinak jako globální nastavení stránek hezký, ale integrovaný "go fuck the EU with your bloody cookies" tam furt nevidim :(
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Vivaldi 2.9: Adding more to the Vivaldi Menu
    Significant improvements in the Vivaldi Menu, global default settings for notifications, improved performance – all this and more in the latest desktop version of Vivaldi.

    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    LUDO: :D ajo :O
    LUDO
    LUDO --- ---
    SALVATOR: sex.com :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam