• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BUCKOWSKIAndroid Auto, Apple CarPlay - chytré automobilování
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    DUKED: no vida, o to je to jednodušší :)
    Já si to ani nepamatuju, jak jsme to s přítelkyní zapojovali
    DUKED
    DUKED --- ---
    BUCKOWSKI: Carplay se neinstaluje, carplay ma v sobe kazdy iphone od 5 vcetne
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    VOY: nejak jsem to moc nestudoval, ale wireless android auto se teprve skrabe na trh... tak za rok toho bude vice... ted se tim netrap a pouzivej usb kabel. zas takovy problm to neni.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    VOY: pokud je v autě SmartLink, tak potřebuješ buď Android a nainstalovat apk nebo iPhone nainstalovat CarPlay normálně z appstore. Pak připojíš telefon přes USB a funguje to.
    Nefunguje to bezdrátově. Telefon je stále připojen k USB. Má to slušný výstup proudu. Jezdím cca hodinu ráno i večer a prakticky nenabíjim telefon doma. Jen o víkendu.
    VOY
    VOY --- ---
    MRAKY: Nicmene i kdyby jen hypoteticky nejsem si jist jak dobrej napad by byl vymenit infotainment od Skodovky za tohohle Kenwooda...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    VOY: bt se u android auta pouziva pro hlasove hovory. jak se dela ta uvodni spojeni si uz nepamatuji, ale imho to udelal samo. Proc to tak resili netusim.

    ano. komplet wireless android auto je sice uz v aplikaci samotny, ale potrebuje novy hw na strane auta
    Google Rolls Out Wireless Android Auto, but Almost No One Can Use It - ExtremeTech
    https://www.extremetech.com/...8-google-rolls-out-wireless-android-auto-but-almost-no-one-can-use-it


    tady jsem nasel jeden, ktery by mel podporovat wireless auto - ale bez zaruky:
    Kenwood short-chassis receivers, premium flagship receiver introduced - Android Community
    https://androidcommunity.com/...ort-chassis-receivers-premium-flagship-receiver-introduced-20190108/

    "KENWOOD also launched the eXcelon Reference DNX996XR. Like the first two receivers, this one offers communication and driver assistance control, entertainment, and Android Auto wired and wireless connectivity."
    VOY
    VOY --- ---
    MRAKY: wait a second, jak to souvisi s bluetooth? musis mit sparovany auto s BT a pripojit kabelem? na iphonu sem auto odparoval od BT, aby se primarne pouzivalo car play. predpokladam, ze ta nova iterace taky znamena novy auto.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    VOY: ne. ta se spusti sama, kdyz budes v dosahu bt ( ale auto samozrejme potrebuje i pripojeni kabelem - uz se tesim na dalsi iteraci, ktera by melabyt plne wireless)
    VOY
    VOY --- ---
    A je pravda, ze na Android Autu musi clovek manualne spustit na telefonu tu app pote co pripoji telefon k autu?
    DUKED
    DUKED --- ---
    Jan mam zkusenost s Ford Sync, muj iphone stacilo pripojit kabelem (a mit zaplou Siri) a vse behalo perfektne. Otec ma nejaky Samsung s Androidem, kdyz jsem mu to rozchazel loni, stacilo stahnout Android Auto z apkmirror. Pak to prestalo fungovat, nez jsem se k tomu dostal, chvili to trvalo. Stahl jsem nejnovejsi verzi z apkmirror, ovsem bez uspechu. Pomohl jsem si googlem - bylo treba stahnout jeste navic Google Play services, pak se Android Auto rozbehlo v telefonu a nakonec i po nejakem harakiri s kabelem (vypojit, zapojit) i v aute.
    VOY
    VOY --- ---
    BUCKOWSKI: a jak velkej je teda problem rozjet carplay na O3 v CR? nebo mas androida a tam to obejdes stazenim toho apk?
    DAVYKING_CZ
    DAVYKING_CZ --- ---
    BUCKOWSKI: No ja viděl všechna ta testovací videa a všude CarPlay byl. Proto jsem to i kupoval, tedy jedna z rozhodujících věcí.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    DAVYKING_CZ: Já šel cíleně do O3, protože jsem věděl, že to umí.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    DAVYKING_CZ: No ale nespoléhej, že to bude nutně totožný.
    DAVYKING_CZ
    DAVYKING_CZ --- ---
    BUCKOWSKI: Tak info linka Nissan neřekla nic. To už jsem zkoušel. Ale zítra jdeme volat do Německa ;)
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    DAVYKING_CZ: s tímhle prostě holt na Nissan - tady pomoct neumím. Zkusit klidně víc autorizovaných servisů.
    Odpověď ohledně navigace není důležitá - ty chceš prostě CarPlay - byť i pro to, že ovládání telefonu je pak mnohem jednodušší a příjemnější. Alespoň v Octavii III.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    DAVYKING_CZ: Ofiko u importéra.
    DAVYKING_CZ
    DAVYKING_CZ --- ---
    VOY: no právě proto jim nevěřím ale nevím kde to zjistit :-)

    Ale třeba UK web Nissanu má CarPlay jenom u Micry https://www.nissan.co.uk/ownership/nissan-infotainment-system/nissanconnect-equipped-vehicles.html

    Kdybych to neviděl v těch všech testech tak mávnu rukou ale měli to tam všichni. Proč by to do předváděcího vozu dali pak do sériového ne. Možné je všechno to vím ale nechci to vzdávat :-)
    VOY
    VOY --- ---
    DAVYKING_CZ: To je peknej load of crap, takova logika vubec nedava smysl. Neveril bych jim ani slovo.
    DAVYKING_CZ
    DAVYKING_CZ --- ---
    KORKMAZ: já mám v Nissanu jak navigaci tak parkovací kameru. Proto je mi divný, že by to u mě nešlo. Ale v servisu mi řekl "Když máte navigaci tak je zbytečné CarPlay, takže to jde jen u nižších verzí kde navigace v autě není". To mě přišlo dost nelogické.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam