• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BUCKOWSKIAndroid Auto, Apple CarPlay - chytré automobilování
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    BUCKOWSKI: U mě za to chtěli u auta za 650k (golf comfortline) připlatit bůra. Jsem se na to vykašlal už jen kvůli tomu, že se to nechá "snadno" kdykoliv dodělat za obdobný peníz.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    MAKROUSEK: google to neřekl, novináři to vyčetli z obrázku s mapou. Klasický případ přání je otec myšlenky.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    BUCKOWSKI: To uz rikali loni touhle dobou, ze do ledna 2019 bude asistent plne v cestine.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KORKMAZ: předpokládám, že když už tomu dali české rozhraní, tak to brzo uvolní. Jen už by to chtělo plnou podporu ČJ pro asistenta.
    I když jak už jsme tu psali, když je čeština primární jazyk, tak už částečně funguje
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KORKMAZ: Já to v autě měl, nic jsem neplácel
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Až to půjde stáhnout ofiko z krámu, tak za to možná i těm židákům z VW toho bůra zaplatím.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    BUCKOWSKI: Tak jsem to zkusil a fakt to funguje takhle: kdyza clovek jako prvni jazyk v telefonu anglictinu, nemuze zvolit v asistentu cestinu a tak nemuze zadavat adresy v AA cesky. Kdyz ma jako prvni jazyk telefonu cestinu, asistent ma jenom, ze nepodporuje cestinu, ale maps jo a tak to funguje. Fakt peklo.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    MAKROUSEK: mně to funguje úplně mimo Andriod Auto, prostě jsem zkusil mluvit na hlasové vyhledávání česky a ONA mi česky odpovídá.
    Třeba i na dotaz "jaké je nejrychlejší zvíře?" odpoví, že dle cs. Wikipedia. Org je to....
    Nebo předpověď počasí nebo kdo je...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    BUCKOWSKI: A jak jsi donutil toho google asistenta? Ja mam anglicky android a jazyk cestinu tam proste nastavit nedokazu!
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    MAKROUSEK: To dělám už dávno, ale to je závislé spíš na tom google asistentovi.
    Ale v aplikaci jsou nově české texty, popisky tlačítek atd. Já si toho ani nevšiml, ale to je tím, že u běžných věcí nerozlišuji mezi ČJ a AJ. U spousty aplikací i preferuji ENG lokakizaci.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    BUCKOWSKI: Jako ze tomu clovek muze cesky rikat adresy?
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    Verze je ke stažení na apk mirror viz nástěnka.
    Nainstaloval jsem to dneska odpoledne a až po přečtení toho článku jsem se znovu koukal a fakt je to česky.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    VOY: Neřešil jsem tenhle problém - kabel zkusit můžeš. Blbá otázka - AA máš nainstalovaný v tom telefonu? Zkusil bych ho spustit a a připojit, ale jak jsem psal - já to jen připojil a jelo to.
    VOY
    VOY --- ---
    Je neco specifickyho co musim udelat, abych v Octavii rozjel Android Auto? CarPlay jede v poho, Android cte USB a pak zahlasi chybu. Jinej kabel?
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    VOY: já zpětně miluju svoje rozhodnutí na auto, co mám, protože spousta starších modelů to prostě nezobrazí... a neuděláš nic...
    Každopádně rozhraní závisí hlavně na výrobci AA, CP. Kde ho v autě uvidíš zase na výrobci vozu.
    VOY
    VOY --- ---
    BUCKOWSKI: Tak to holt clovek nemuze cekat, ze bude nekdo softwarove podporovat jeho tri roky stary auto. Proste nechas sesrotovat a koupis novy, co bude umet ukazovat sipku na head up displeji ;-). Ale vazne, moc nadeji si nedelam.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    VOY: já moc nevěřím, že to bude fungovat i na starších modelech, ale naděje umírá poslední
    VOY
    VOY --- ---
    Funkce CarPlay pro použití v autech přinese integraci se systémem v palubní desce automobilu s novým zobrazením map, hudby a dalších funkcí, jako je asistentka Siri, kalendář nebo různé aplikace třetích stran pro navigaci najednou. Výrobci automobilů mohou integrovat CarPlay i do průhledových HUD displejů.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/mobil/telefony/ios-13-apple-iphone-predstaveni.A190604_011729_telefony_ada

    Ja nevim jak vy, ale ja ctu mezi radky, ze bych se mohl dockat integrace na maxidotu ve VW? :-)
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    od 21.5. je venku další verze AA - link na nástěnce...

    MATHY: já jsem hrdý majitel škodvoky, která má podporu AA a ACP integrovaném rádiu. S čínským strojem bez jakékoli podpory Ti asi moc lidí nedovede pomoct.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam