• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BUCKOWSKIAndroid Auto, Apple CarPlay - chytré automobilování
    GASI
    GASI --- ---
    BUCKOWSKI: coolwalk distribuoval google na vybraná zařízení, vyšší verze mají jen vyšší počet uživatelů, co to mají zapnuté. Myslím, že od 9 nebo 9.5 už to bude možnost u všech.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    BUCKOWSKI: Bezdrátová komunikace?
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    Já jsem hledal a aktualizoval od verze 8.5 jak blbec, abych měl ten Coolwalk. U verze 8.8 jsem to přestal řešit. A pak se to samo přepnulo bez ohledu na verzi. Pořád mám 8.8

    Komunikace telefonu s autem u všech těch verzí byla v pohodě.
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: já právě jedu taky přes AA 8.5 a zatím bez problémů. Uvidíme, jestli někdy vydají update, kdy bude fachčit s vyšší verzí androidu. Budu to zkoušet a dám vědět :-)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: Díky za info. :-)
    Já tam nyní tu verzi 8.5 (systém na mě pořád valí, že potřebuje AA zaktuyalizovat. Automatické aktualizace AA jsem zakázal.
    Dnes se spustil i Coolwalk a najede vždy. Přes tu mou krabičku ...
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: Tak jsem se ptal a aktuálně má kolega na mobilu Android Auto versi 9 něco a komunikuje to s motorolou ma1 normálně, nezaznamenal žádné potíže s bluetooth nebo s opětovným připojením. Používá to zhruba měsíc, jestli si dobře vzpomínám.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: to bych Ti byl moc vděčný. Ozvi se mi pak ... :-)
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: kolegové v práci ji mají, poptám se ti, na jaké verzi jedou a jestli mají nějaké potíže.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: Kdybych si mohl být jistý, že bude fungovat i na aktualizacích AA a pojede bezdrátově Coolwalk, tak bych tu Motorolu klidně objednal.
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: ona se v evropě oficiálně neprodává, dá se sehnat přes USA Amazon, ale vyjde to s clem a dopravným asi na 3k.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: Motorolu MA1 jsem kvůli ceně nekoupil. Ale možná jsem měl. Tohle co mám stálo asi 60$ a do 14 dnů to z Číny dorazilo. Tedy vlastně z německého Amazonu.🙂
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: přesně. Myslím, že jediná krabička, co to má pořešené, je Motorola ma1, která je certifikovaná googlem a tyhle potíže nemá. Ale zase je to jen náhrada kabelu, takže nemá žádné dodatečné funkce.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: aha, takže žádná aktualizace fw v autě tohle nespraví. To by bylo na výměnu HW toho Infotainmentu v autě. :-(
    Nuž což.
    Třeba nějaká novější verze AA bude umět zase pracovat s "krabičkami".
    :-)
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: V autě většinou není 5GHz wifi, přes kteoru jede celý datový tok. Přes bluetooth jede jen hovor.

    Takže existují auta, co už umí bezdrátové androd auto/car play, ale není to pravidlem.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: hodím asi blbý dotaz: proč se neumí mobil spojit se systémem auta bezdrátově sám (bez krabičky)??
    Umí jen jako přehrávač médií, které volím v aplikaci přehrávače v mobilu ...
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: Když se podíváš, tak s vyššími verezemi AA se rozpadá bluetooth - k autu je připojený stabilně, ale ke krabce se neustále odpojuje, proto stále háže tu vyhledávací zprávu.
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: Android auto je už součástí systému, najdeš ho buď v aplikacích, nebo v připojených zařízeních, samostatnou ikonu už nemá. Také jsem z toho byl zmaten :-)

    Podle je mě je potíž v tom, že verze AA 8.5 má ještě manuální přepínač na zapnutí bezdrátového andorid auta, ale vyšší verze už ne a software krabiček s tím neumí pracovat (resp. bez toho). Každopádně je to pruda, nicméně já od toho asi nepotřebuju nic jiného, než waze a spotify na obrazovku auta, což mi i ta starší verze AA splňuje :-)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: vyzkoušeno

    Byl jsem v garáži a zkoušel různé varianty
    stáhnul jsem do mobilu:
    com.google.android.projection.gearhead_8.5.625224-release-85625224_minAPI26(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com.apk
    com.google.android.projection.gearhead_8.9.630604-release-89630604_minAPI26(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com.apk
    com.google.android.projection.gearhead_9.0.130744-release.daily-90130744_minAPI26(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

    Odinstaloval aktualizace
    pak provedl instalaci na verzi 8.5.625224
    Fungovala. Zmizela min ale ikonka Android Auto a nikde jsem ji nenašel.
    Do nastavení se dostanu přes displej auta, kde dám nastavení a pokračuji na displeji telefonu.
    Zkusil jsem pak i tu verzi 9.0.130744 a poté 8.9.630604
    Obě se chovají stejně: bezdrátové spojení s telefonem se provede, projdu "průvodcem" toho nastavení. Funguje pak i Coolwalk.
    Po prvním vypnutí vozu a opětovném zapnutí se tekefon spojí bez problému.
    Ale potřetí už ne a je tam ta obrazovka co jsem dával v příspěvku níže /PUSCHPULL --- --- 12:09:30 18.2.2023)
    Chová se stejně verze 9.0 i 8.9
    Dal jsem tedy zpět tu 8.5 a zdá se stabilní.
    Až na to, že ji systém chce aktualizovat a že mi zmizela ta ikonka apliace
    :-)

    Takže telefon funguje, krabička funguje, systém auta funguje, ale jem nějaký sw problém u novějších aplikací (Coolwalk / verze AA /??, dva týdny mi fungoval bez problému ...)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: ok. Díky, zkusím ...
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: Nejdřív odinstaluju všechny aktualizace (nastavení-aplikace-android auto, vpravo nahoře mám tři tečky a pod nimi je odnistalace aktualizací), pak spustím ten apk soubor (8.5.6252 mám) a potvrdím, že chci aktualizovat a nainstaluje se mi daná verze.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam