• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BUCKOWSKIAndroid Auto, Apple CarPlay - chytré automobilování
    Používání, zkušenosti, tipy a triky, nové verze a samozřejmě hádky, který ze systémů je lepší.
    rozbalit záhlaví
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: V autě většinou není 5GHz wifi, přes kteoru jede celý datový tok. Přes bluetooth jede jen hovor.

    Takže existují auta, co už umí bezdrátové androd auto/car play, ale není to pravidlem.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: hodím asi blbý dotaz: proč se neumí mobil spojit se systémem auta bezdrátově sám (bez krabičky)??
    Umí jen jako přehrávač médií, které volím v aplikaci přehrávače v mobilu ...
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: Když se podíváš, tak s vyššími verezemi AA se rozpadá bluetooth - k autu je připojený stabilně, ale ke krabce se neustále odpojuje, proto stále háže tu vyhledávací zprávu.
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: Android auto je už součástí systému, najdeš ho buď v aplikacích, nebo v připojených zařízeních, samostatnou ikonu už nemá. Také jsem z toho byl zmaten :-)

    Podle je mě je potíž v tom, že verze AA 8.5 má ještě manuální přepínač na zapnutí bezdrátového andorid auta, ale vyšší verze už ne a software krabiček s tím neumí pracovat (resp. bez toho). Každopádně je to pruda, nicméně já od toho asi nepotřebuju nic jiného, než waze a spotify na obrazovku auta, což mi i ta starší verze AA splňuje :-)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: vyzkoušeno

    Byl jsem v garáži a zkoušel různé varianty
    stáhnul jsem do mobilu:
    com.google.android.projection.gearhead_8.5.625224-release-85625224_minAPI26(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com.apk
    com.google.android.projection.gearhead_8.9.630604-release-89630604_minAPI26(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com.apk
    com.google.android.projection.gearhead_9.0.130744-release.daily-90130744_minAPI26(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

    Odinstaloval aktualizace
    pak provedl instalaci na verzi 8.5.625224
    Fungovala. Zmizela min ale ikonka Android Auto a nikde jsem ji nenašel.
    Do nastavení se dostanu přes displej auta, kde dám nastavení a pokračuji na displeji telefonu.
    Zkusil jsem pak i tu verzi 9.0.130744 a poté 8.9.630604
    Obě se chovají stejně: bezdrátové spojení s telefonem se provede, projdu "průvodcem" toho nastavení. Funguje pak i Coolwalk.
    Po prvním vypnutí vozu a opětovném zapnutí se tekefon spojí bez problému.
    Ale potřetí už ne a je tam ta obrazovka co jsem dával v příspěvku níže /PUSCHPULL --- --- 12:09:30 18.2.2023)
    Chová se stejně verze 9.0 i 8.9
    Dal jsem tedy zpět tu 8.5 a zdá se stabilní.
    Až na to, že ji systém chce aktualizovat a že mi zmizela ta ikonka apliace
    :-)

    Takže telefon funguje, krabička funguje, systém auta funguje, ale jem nějaký sw problém u novějších aplikací (Coolwalk / verze AA /??, dva týdny mi fungoval bez problému ...)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: ok. Díky, zkusím ...
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: Nejdřív odinstaluju všechny aktualizace (nastavení-aplikace-android auto, vpravo nahoře mám tři tečky a pod nimi je odnistalace aktualizací), pak spustím ten apk soubor (8.5.6252 mám) a potvrdím, že chci aktualizovat a nainstaluje se mi daná verze.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Android Auto 8.5.6252 APK Download by Google LLC - APKMirror
    https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-8-5-6252-release/
    ?
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: ok, díky.
    Zeptám se - jak uděláš downgrade Android auta na verzi 8.5?
    Prostě přepneš do vývojářského režimu, povolíš instalaci z cizích zdrojů a dal ruční instalaci?
    Nebo je třeba stávající verzi odinstalovat?
    Kde najdu ke tažení správnou verzi *.apk?
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: to není úplně gró mého příspěvku. Prostě mi pomohl downgrade Android auta na verzi 8.5, jakákoliv vyšší dělá problémy s odpojováním bluetooth.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GASI: každopádně díky za tip
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Coolwalk nesouvisí s verzí android auto
    Někdo ho měl už od 8.5, já až od 8.7 ale ne hned
    Mě fungoval Coolwalk bezdrátově přes krabičku asi 2-3 týdny
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: zkus nižší verzi android auta. Sice přijdeš o coolwalk, ale zase by to mohlo fungovat.

    Mám totiž Ottocast A2air a řešil jsem stejný problém. S android autem verze 8.5 běhal jak namydlený blesk, rychlé spojení, žádné výpadky. Ale po updatu na 8.6, kde zmizela možnost vypnutí bezdrátového andtoid auta, se mi při pokusu o spojení připojí wifina, ale bluetooth se neustále odpojuje a tím pádem android auto nenaběhne. Update Ottocastu nepomohl, vyšší verze Android auta taky ne, jen a pouze instalace aa verze 8.5 z apk mirror. S ní to zase běhá jak z praku.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Tady mám screen chování mobilu během připojování
    Shared album - Petr Püschel - Google Photos
    https://photos.app.goo.gl/4qMaA6b6zJRzDSJ86
    Prostě každýcyh cca 15 vteřin se asi na 8 vteřin objeví tento pokus o připojování.
    A nic!

    Android Auto (samozřejmě nyní i Coolwalk) funguje přes kabel normálně.
    Kdyby se uměl samotný mobil k AA připojit bezdrátově tak by to bylo nejlepší.
    Přes volbu "Media" lze bezdrátově samozřejmě přehrávat vše co funguje na mobilu...

    Android Auto poslední verze 8.8.xxxx
    Mobil Google Pixel 6 Pro / Android 13, včetně všech aktualizací
    Subaru XV 2018

    "Krabička"
    https://www.amazon.com/Teeran-Android-Wireless-Adapter-Converts/dp/B0BLNHL7WS

    fungovala 2 měsíce takřika dokonale.
    Předevčírem nic a už se nespojím.
    Odpojit a zapomenou a znova najít a připojit nepomůže.

    Nějaký nápad než to rozdupu? :-)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    BUCKOWSKI: Musis na to kliknout.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    MAKROUSEK: nevím, jestli je to nyxdroid, ale nic nevidím... no uvidím na PC
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    BUCKOWSKI: Normalni android, mam tam pri startu replaio radio a waze, aby se mi rovnou pustilo me oblibene webradio a navigace. A dal jsem si tam vzdy viditelny home a back button, takze kdyz si chci pustit netflix nebo youtube, je to ma dva hmaty.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    MAKROUSEK: jakou? a jaký tam máš launcher, aby se to dalo pohodlně ovládat za jízdy?

    Já to sice do auta chtít nebudu, ale pro inspiraci.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    BUCKOWSKI: Hm, tak to nechci, ja mam svoji cinskou krabicku s plnym Androidem :-)
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam