• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BUCKOWSKIAndroid Auto, Apple CarPlay - chytré automobilování
    Používání, zkušenosti, tipy a triky, nové verze a samozřejmě hádky, který ze systémů je lepší.
    rozbalit záhlaví
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    PUSCHPULL: A jak jsi spokojen s tou motorolou? Naskočí to rychle a nepadá to?
    SKID
    SKID --- ---
    PUSCHPULL: Právě si nejsem jistý, jestli to není spíš chybou v aktuální verzi Androidu než AA, zkouším postupně všechno...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Já mám AA vždy poslední verzi
    Android 13
    Google Pixel 6 Pro
    Motorola MA1 Wireless Android Auto Car Adapter
    Subaru XV 2018
    A vše funguje bez potíží

    Což neznamená, že se něco časem nepofikne.
    SKID
    SKID --- ---
    GASI: zkusím, díky.
    GASI
    GASI --- ---
    SKID: Tak to pak nevím. Mám taky S22. Nestává se ti to po nějaké aktualizaci? Zkus třeba nainstalovat starší verzi android auta z APK mirror, jestli to bude stejné, nebo ne.
    SKID
    SKID --- ---
    GASI: je to random, na různých místech. A padá BT, naopak AA drží.
    GASI
    GASI --- ---
    SKID: U mě se BT odpojí, když projíždím kolem nějakého místa, kde je větší rušení v 2,4GHz pásmu (hlavně železnice, občas nějaký úřad nebo vysílač). Takže záleží, jestli je to pokaždé na stejném místě, nebo ne. Spojení s autem (handsfree) drží, ale android auto spadne.
    SKID
    SKID --- ---
    GASI: chová se to stejně přes kabel i wireless - handsfree jede přes BT vždy.
    GASI
    GASI --- ---
    SKID: Máš mobil připojený kabelem, nebo wireles?
    SKID
    SKID --- ---
    Ahoj, nevím zda jsem správně, snad ano: mám Samsung S22, v autě (VW) Android auto. Už nějakou dobu se mi velmi často děje, že se odpojuje Bluetooth pro hovory. Prostě kdykoliv napíše, že došlo k odpojení. Neřešil jste to někdo? Díky.
    GASI
    GASI --- ---
    Tak mi vydali update firmwaru pro Ottocast A2Air a voi-lá, Android Auto funguje i ve vyšší verzi, než 8.5 (aktuálně mám 9.2). Trvá trochu déle, než se spojí, ale není to nic hrozného - místo 18s se připojuje 30s, nebo tak, ale neměřil jsem to, než se rozjedu, tak je většinou připojený.
    Ale trochu jsem bojoval s instalací updatu, nakonec jsem to musel udělat přes PC.

    K tomu slavnému coolwalk - změnilo se rozložení ikonek, ale nějak ustřelený z toho nejsem. Možná proto, že využívám akorát Waze a spotify, nic jiného mi do auta nesmí :-)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    BUCKOWSKI: Hele já nevím, jak to přesně má vypadat, na netu je mrtě videí ale liší se to asi podle výrobce auta.

    Každopádně na VW mib2 a AA 9.1.631044 a minimálně měsíc už mám trochu jinou grafiku. Kromě mnohem lepšího čtení zpráv z wacapu a trochu jiného rozložení Utube jsem vlastně jinou funkční změnu nezaznamenal. Navi používam Waze a tam furt stejný. Jen cca týden zpátky jsem zkusil Gmaps, vypadalo to celkem dobře, ale navi jako taková úplně napíču
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    včera v noci byla mi google play nabídl novou verzi Android Auto i Waze.

    Tato kombinace už ukazuje Wate v CoolWalk panelu.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    BUCKOWSKI: Také se nechystám. Jen mě zajímalo co je tam za možnosti. V tuto chvíli mi vše funguje, tak do toho raději nahrabat.
    Myslím že režim vývojáře je potřebný pro práci s krabičkou AAWireless. Ta má i nejakou appku a možnost aktualizovat firmware.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    PUSCHPULL: zkoušel jsem jen kuli zprovoznění coolwalk, nefungovalo

    Jinak jsem nezkoušel nic z těch možností
    GASI
    GASI --- ---
    PUSCHPULL: kolega ho má, ale neyužívá to. Není programátor :-)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Zkoušel jste někdo vývojářský režim AA?

    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    GASI: To by odpovídalo. Každopádně to bylo o nastavení na úrovni Google. Samotná verze nehrála roli.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    PUSCHPULL: jj (VW a Google Pixel5)
    GASI
    GASI --- ---
    BUCKOWSKI: coolwalk distribuoval google na vybraná zařízení, vyšší verze mají jen vyšší počet uživatelů, co to mají zapnuté. Myslím, že od 9 nebo 9.5 už to bude možnost u všech.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    BUCKOWSKI: Bezdrátová komunikace?
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    Já jsem hledal a aktualizoval od verze 8.5 jak blbec, abych měl ten Coolwalk. U verze 8.8 jsem to přestal řešit. A pak se to samo přepnulo bez ohledu na verzi. Pořád mám 8.8

    Komunikace telefonu s autem u všech těch verzí byla v pohodě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam