• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BUCKOWSKIAndroid Auto, Apple CarPlay - chytré automobilování
    Používání, zkušenosti, tipy a triky, nové verze a samozřejmě hádky, který ze systémů je lepší.
    rozbalit záhlaví
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    BUCKOWSKI: Ta Motorola je prej ok. Ale jelikož mám mizernou baterku v telefonu, tak stejně musím napájet.

    Jinak jsem měl teď půjčenou Dácii Duster a to mělo bezdrátové AA a švihalo to znatelně lépe než u násobně dražšího SUV od VAG
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    máte někdo zkušenosti s s AAWireless?

    Já mám v autě nativně, ale potřebuju větší a tam to není, ale ten zvyk asi nedovedu odbourat.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    LOPIN: Ohledně CarPlay bych o to musel někdy vyzkoušet manželkou, ta má iPhone. Čert ví, jak to tam funguje.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    LOPIN: Já jako dialer v autě používám ten z auta, ne AA. V Octavii 3 to nefungovalo, ale v novějším VW už OK.
    Případně vytáčení hlasem.
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    Asi blbybdotaz, ale lamu si s tim hlavu. Da se nejak udelat, aby mi na car play na keypad psalo/byhkedavalo kontakty a ne jen psalo cisla? Kdyz jdu do adresare tak tam je nejaky podivny listovani podle abecedy, ktery ale neni vubec snadny ovladat. Na android jame normalne napsal jmeno podle tech tri pismen pod cislem, na aplle car to nejde, nedelam neco blbe? Dik
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    KORKMAZ: předtím jsem měl z Číny nějaký noname bazmek. Fungoval do určité verze AA celkem dobře. Pak už člověk musel zakázat aktualizace AA.
    Takže jsem koupil tu Motorolu MA1 (Amazon), která je cerifikovaná od Googlu pro AA a zatím vše funguje.
    Naskočí tak za 15-20 vteřin. Za cca tři měsíce co to mám to "spadlo" asi 2x. Jezdím s tím denně, takže tak 3-6x za den se to připojuje, téměř vždy bez zádrhele.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    PUSCHPULL: A jak jsi spokojen s tou motorolou? Naskočí to rychle a nepadá to?
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    Já mám kombinaci VW a Pixel5.
    Vždy co nejaktuálnější sw i aa.
    Funguje s občasnými výpadky (cca 1x za 2 týdny), kdy mi to nejde ani přes kabel asi wireless. Někdy to nenaběhne, někdy vypadne uprostřed cesty.
    Zabírá obvykle restart telefonu.
    SKID
    SKID --- ---
    PUSCHPULL: Právě si nejsem jistý, jestli to není spíš chybou v aktuální verzi Androidu než AA, zkouším postupně všechno...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Já mám AA vždy poslední verzi
    Android 13
    Google Pixel 6 Pro
    Motorola MA1 Wireless Android Auto Car Adapter
    Subaru XV 2018
    A vše funguje bez potíží

    Což neznamená, že se něco časem nepofikne.
    SKID
    SKID --- ---
    GASI: zkusím, díky.
    GASI
    GASI --- ---
    SKID: Tak to pak nevím. Mám taky S22. Nestává se ti to po nějaké aktualizaci? Zkus třeba nainstalovat starší verzi android auta z APK mirror, jestli to bude stejné, nebo ne.
    SKID
    SKID --- ---
    GASI: je to random, na různých místech. A padá BT, naopak AA drží.
    GASI
    GASI --- ---
    SKID: U mě se BT odpojí, když projíždím kolem nějakého místa, kde je větší rušení v 2,4GHz pásmu (hlavně železnice, občas nějaký úřad nebo vysílač). Takže záleží, jestli je to pokaždé na stejném místě, nebo ne. Spojení s autem (handsfree) drží, ale android auto spadne.
    SKID
    SKID --- ---
    GASI: chová se to stejně přes kabel i wireless - handsfree jede přes BT vždy.
    GASI
    GASI --- ---
    SKID: Máš mobil připojený kabelem, nebo wireles?
    SKID
    SKID --- ---
    Ahoj, nevím zda jsem správně, snad ano: mám Samsung S22, v autě (VW) Android auto. Už nějakou dobu se mi velmi často děje, že se odpojuje Bluetooth pro hovory. Prostě kdykoliv napíše, že došlo k odpojení. Neřešil jste to někdo? Díky.
    GASI
    GASI --- ---
    Tak mi vydali update firmwaru pro Ottocast A2Air a voi-lá, Android Auto funguje i ve vyšší verzi, než 8.5 (aktuálně mám 9.2). Trvá trochu déle, než se spojí, ale není to nic hrozného - místo 18s se připojuje 30s, nebo tak, ale neměřil jsem to, než se rozjedu, tak je většinou připojený.
    Ale trochu jsem bojoval s instalací updatu, nakonec jsem to musel udělat přes PC.

    K tomu slavnému coolwalk - změnilo se rozložení ikonek, ale nějak ustřelený z toho nejsem. Možná proto, že využívám akorát Waze a spotify, nic jiného mi do auta nesmí :-)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    BUCKOWSKI: Hele já nevím, jak to přesně má vypadat, na netu je mrtě videí ale liší se to asi podle výrobce auta.

    Každopádně na VW mib2 a AA 9.1.631044 a minimálně měsíc už mám trochu jinou grafiku. Kromě mnohem lepšího čtení zpráv z wacapu a trochu jiného rozložení Utube jsem vlastně jinou funkční změnu nezaznamenal. Navi používam Waze a tam furt stejný. Jen cca týden zpátky jsem zkusil Gmaps, vypadalo to celkem dobře, ale navi jako taková úplně napíču
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    včera v noci byla mi google play nabídl novou verzi Android Auto i Waze.

    Tato kombinace už ukazuje Wate v CoolWalk panelu.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    BUCKOWSKI: Také se nechystám. Jen mě zajímalo co je tam za možnosti. V tuto chvíli mi vše funguje, tak do toho raději nahrabat.
    Myslím že režim vývojáře je potřebný pro práci s krabičkou AAWireless. Ta má i nejakou appku a možnost aktualizovat firmware.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam