• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Komercni chlubenicko, ale take par zajimavych info:

    Tamron Company Profile
    http://www.youtube.com/watch?v=O9HaDiY2bmo
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Sony gen 3 barvy vs Fuji barvy, moje nevedecka dojmologie:

    Mel jsem mnoho ne uplne pozitivnich zkusenosti s gen 2 Sony (hodne jsem cvakal na RX1r II, coz je prevlecena A7R II), obcas mi dost trvalo z toho dostat barvy, ktere se mi libi.

    Gen 3 (pripadne alespon moje A7 III) ma udajne jinou color science. Po nejakem case muzu rict ze ano, ze se s barvami trapim daleko mene nez s gen 2 a pro me oci je to s Fuji srovnatelne (netroufam si hodnotit ktera je o fous lepsi ci o fous horsi).

    Presto mi chybi nektere Fuji barevne profily / simulace (ty mmch funguji i s RAW v Lightroom) ... konkretneji Classic Chrome a oba PRO Negative.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Porovnani bokeh, Sony FE 85mm f/1.8 @ 1.8 vs 85mm f/1.4 GM @ 1.4.

    Obecne rad pouzivam male lehke f/1.8 a f/2 primes s rychlym AF. Ale pro 85mm, kterou vytahnu jen obcas a pouzivam typicky na staticke foceni, asi spise vezmu f/1.4 GM. Je to i tim, ze vystup z tohodle konkretniho skla se mi vyslovene libi. Tim nic proti FE f/1.8, ktera mi prijde na vhodne ucely paradni, ale me pouziti bude asi spise jinde.

    Tohle srovnani mi pomohlo pri rozhodovani, treba pomuze i jinym. Zaroven mi z toho srovnani prijde, ze FE 85/1.8 se ani v tomto ohledu nema za co stydet.

    Az prijde tenhle macek a predobjednavka na Tamron UWA, mel bych mit do zacatku sestavicku FE 28/2, Zeiss 55/1.8, 85/1.4 GM, Tamron 17-28/2.8, Tamron 28-75/2.8.

    Jeste by se mi hodila 24/1.4 GM, 90/2.8 G Macro a mozna neco v 35mm. Jenze s temi 35mm se mi jednak foceni moc nedari a druhak si nejsem jisty s vyberem (nabidka je, ale spis proste nevim co bych si vybral).

    I to 24/1.4 GM tezko rict, mam moc rad FE 28/2 a nejsem si jisty nakolik bych vyuzil to co mi da 24/1.4 GM navic. Ale herdek, do sbirky by se mi libil moc.

    Koukal jsem take na 100mm STF, velmi zajimave sklicko, ale priznam se, ze na to na co se asi patrne kupuje, budu mit prave 85/1.4 GM.

    Kazdopadne musim pochvalit FE system, nabidka skel pro me ucely paradni, vybiralo se mi opravdu prijemne.

    https://phillipreeve.net/blog/sony-fe-1-885-vs-sony-fe-1-485-gm-the-big-shootout/







    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Taky o nich uvažuju! Pro mě je ale teď priorita našetřit na 200-600 a 70-200/2.8. Teda jestli se mi nepovede prodat Canoní 300/2.8 x)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Musim velmi pochvalit Tamron, davaji k objektivum 5 letou zaruku. A je zda se uplne jedno, jestli jste clovek nebo firma. U takove spolecnosti si rad nakoupim dalsi objektivy, ale uvidime jake budou.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Z tohodle mam velkou radost:

    (SR5) Tamron will soon announce FOUR new FE lenses!!! - sonyalpharumors
    https://www.sonyalpharumors.com/sr5-tamron-will-soon-announce-four-new-fe-lenses/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Libilo se mi k nemu / Tamron 28-75/2.8, tohle video. Az na tez zbytecne treskuty nazev videa.

    If I only had ONE lens... Tamron 28-75mm f.2/8 | Sony A7III
    http://www.youtube.com/watch?v=0SIHYcXww_o

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Poridil jsem si na cvakani dovolenych a vyletu Tamron 28-75/2.8.

    Trosku velke a tezke, coz se dalo cekat. Na druhou stranu na pomery f/2.8 zoomu, skladnejsi nez je zvykem.

    Nevim nakolik ho vyuziji, mozna kvuli velikosti a vaze budu dal vyse uvedene cvakat na Sony 28/2.

    Po vikendu snad budu mit i nejake dojmy.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: chapu, absence AF me asi bude stvat, na druhou stranu 2:1 makro musi byt hodne zajimavy, to moc skel bezne sehnatelnych nema. A moje realna potreba makro objektivu neni zadna - uzit si zabavne makro fotky s novou "hrackou" :-) Na to by to sklo mohlo byt dobre
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: Fotodiox "hranata / ctvercova" clona k RX1. Na tu 55 sedi paradne, jak vidis. Stejne i na moji 28/2.

    Ta "defaultni" clona jak k 55 tak k 28 se mi nelibi, takze takhle. Jeste mam Fotodiox kulatou, ale ta se mi libi mene nez tahle hranata.
    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: co to je za clonu na tom 55/1.8?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Kamaradky :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Zrovna ja (nijak nesouvisi s Tvymi potrebami) odmitam fotit na skla bez AF, vcetne makro skel. Dano tim, ze moje aplikace pro makro sklo je realne jen nejaky close-up na kytku nebo produkt, takze pro AF pohoda.

    Nekde se mi tu jeste vali Sony nativni E-mount 30mm / 3.5 makro, jestli Ti staci APSC, tak Ti ho muzu zkusit najit a prodal bych Ti ho levne / cenu kdyztak navrhni.
    FOGH
    FOGH --- ---
    CERMI_FOX: Laowu mam jen 9mm/2.8 a mam ho hodne rad, ale samozrejme jen na ASP-C. Obcas jsem s nim fotil i na A7III, ale vysledek pak ma jen 10 Mpix, coz dost omezuje. Vlastne ten objektiv pouzivam na A6000 misto zaslepky :-D

    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: na makro jsem teď našel zajímavý objektiv - https://www.megapixel.cz/laowa-60mm-f-2-8-2x-ultra-macro-2-1-pro-sony-fe . Stojí třetinu toho co 90/2.8 od Sony, má 2:1 makro, dobrý recenze a 60mm na APS-C by mělo být dostatečné.
    Btw nemá někdo zkušenosti s tímhle? :) Přemýšlím, že si ho koupím jako odměnu, že se vrátím ze služebky nepoškozený.
    FOGH
    FOGH --- ---
    Jo mimochodem, prodavam tu svoji Loxii 35/2, je u me malo vyuzita:
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Zeiss Loxia 35/2 / Praha, Ostrava / 19000 CZK ]
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jinak jsem fakt hodne zvazoval 55/1.8 Zeiss proti 50/1.4 Zeiss. Mozna casem poridim jeste tu 50/1.4, abych mel srovnani doma na stole :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: A7 III + 55/1.8 + 28/2 jsou doma, Tamron 17-28/2.8 predobjednavka.

    Ten Zeiss 55 je mazel :-)

    Asi jeste budu potrebovat 90/2.8 makro a je to komplet. To makro by mi stacilo bazarove, tak si pockam asi.

    // Posledni co jsem potreboval je fotak co se nevejde do kapsy, ach jo. Ale tak alespon jsem si udelal radost.
    EGGH
    EGGH --- ---
    Jde prosím nějak nastavit na A7 III ve video režimu AF-S? Nikde to nemůžu najít. Je potřeba to nějak povolit v menu?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    FOGH: Jo ta ostrost je dechberoucí. I na 24mpix A9 působí fotky skoro jako z Rka. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam