• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Kamarad ted prechod APSC Canon - Sony A7 III. K tomu pro zacatek Sony 35/1.8, Sony 85/1.8, Tamron 28-75/2.8.

    Vse dobre, ale stezuje si na EVF. Radil jsem zkusit A7r IV, ktera ma mit lepsi EVF nez III. To nechtel, ze si pry zvykne.

    Tak uvidime.

    Ja na EVF fotim od Nex-7, tak je pro me oci tapani, pripadne neprijemne (slunicko), koukat do OVF. Ale chapu ze sve nevyhody soucasne EVF maji, k tomu nezvyk.

    Zatim jedina vec na kterou si stezuje a ostatni chvali, tak snad dobre.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Sigma CEO confirms ‘most new products’ will be ‘exclusively for mirrorless cameras’: Digital Photography Review
    https://www.dpreview.com/...eo-confirms-most-new-products-will-be-exclusively-for-mirrorless-cameras
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Mám cannoní 16-35/4L IS USM. Na to co potřebuju mi v tomhle případě MC11 funguje dobře. Mám tenhle objektiv docela rád. Možná časem vyměním za SONY verzi, ale to teď není priorita. :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: Mas f/4 nebo f/2.8? Spokojenost?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LAUNCHER: Už jsem přepracovaný x)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: 16-36? :-)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LAUNCHER: Chybka, upsal jsem se 16-36.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: 15-35..?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Kdyby někdo chtěl, tak budu pouštět 28/2 za 8tkč. Rok a půl v záruce. Použitý jen dvakrát. Rozhodl jsem se zainvestovat do 20/1.8 a vzhledem k tomu že mám 15-35 asi nepotřebuju další světelný širokáč. :)
    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: fotit s tim portrety by me nenapadlo... ale kdyz je pekna holka, tak si to muzou dovolit i s ultrasirokacem :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Pratele o víkendu jsem běhal s dětmi v lesích za domem s Tamron 17-28. Protože nás zda se čeká karanténa, nedalo se nic dělat a objednáno Sony 90mm Macro.

    Ideální objektiv do karantény myslím, spolu s 600mm prime (na ten bohužel nebyly postradatelne finance).

    Pri mém štěstí se obávám, že Macro dorazí až po karanténě :-D

    Tak uvidíme :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Sony FE 20mm f1.8 G Lens | Shoot off with @Oveck & @Dave.krugman
    http://www.youtube.com/watch?v=0YdS5xmYxCA
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LAUNCHER: Njn, to je děsně individuální. Nejlépe vyzkoušet. Třeba si fixnout ten Tamron na 20mm a podniknout s tím jeden výlet. Člověk bude hned vědět jak moc ho to limituje.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: Fotim jen na FB a IG. Pro tyto ucely mi ostrost z toho Tamronu prijde vice nez dostatecna.

    Onion rings:

    1) Na fotkach mi vetsinou nijak nevadi, prijdou mi zajimave.
    2) S Tamronem fotim casto na f/2.8, ale na fotce mam malokdy bokeh a skoro nikdy bokeh rings.

    Ad 20mm:
    Ja jsem ve sve dobe na ~21mm hodne fotil na Fuji (14*1.53 ~ 21). Tenkrat me to hodne bavilo.

    Priklad: [ LAUNCHER @ Fuji X aneb cihly nechávame doma ]

    Jenze dneska jsem uz "zoomove zlenively" a zejmena pro UWA si zoom uzivam. Z toho 20/1.8 urcite pujde oriznout, ale to jde i z 28mm na tom Tamronu.

    Argumenty pro, ktere me zatim napadly:
    1) To ze se mi vzhledem libi, viz LAUNCHER.
    2) Co si budeme povidat, leckdy je f/2.8 malo a f/1.8 se proste hodi.
    3) 20mm G bude mit predpokladam lepsi flare resistence, nemam "prasatka" na fotkach rad.


    No nevim nevim proste, jeste uvidim.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LAUNCHER: Mno. Opticky je 20/1.8 jiná liga. Mnohem lepší ostrost, bokeh, kontrast. Je to v podstatě špičkový objektiv. Tamron má výhodu ve flexibilitě. Ačkoliv mě na něm třeba vadí "onion rings" bokeh. Jinak řečeno, nemá pěkný bokeh. Podle mne je to o tom kolik energie a úsilí chceš fotografování věnovat. Protože zoom bude vždycky jednodušší na to "zarámovat" to co chceš. U pevného ohniska budeš muset zoomovat nohama a občas to nepůjde takže budeš muset být kreativní v kompozici. Což mimochodem není špatná věc.

    Musím říct, že nato že je 20mm dost nestandardní ohnisko se mi fotografie z tohodle ohniska začali líbit. Líbí se mi perspektiva. Na Canonu Mku jsem měl 22/2, která se renderovala jako 36mm, ale opticky to byla pořád 22mm a líbilo se mi to. Myslím si, že mám nějakou slabost pro tohle ohnisko.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: LAUNCHER: Jeste je tu jedna vec. 20/1.8 G se mi proste libi vzhledem.

    Mam slabost pro rozmerove mala skla s aperture krouzkem a s AF.

    Moc se mi takova skla libily na Fuji, kterou jsem mel pred Sony.

    A pokud si spravne vzpominam, tohle je prvni takove sklo na Sony (jakoze zaroven relativne male, aperture krouzek, autofocus).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: Hodne nad 20/1.8 G premyslim.

    Ale porad vaham, jestli bych ho realne vyuzil vedle meho Tamron 17-28/2.8. Leda kdybych se zacal venovat treba nocni obloze. Coz se muze a nemusi stat.

    Nazory ohledne 20/1.8 G vs Tamron 17-28/2.8?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Mimochodem asi ho budu kupovat a prodávat FE 28/2
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Podle MTF vypadá, že je ostřejší než f/1.4 GM verze. Podle mě to bude legendární záležitost. Stejně jako 85/1.8 :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam