• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    Digitální zrcadla a bezzrcadla SONY Alpha.
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: Mam tu pokud dobre pocitam 7 kusu nativnich skel na E-mount, to makro je #8.

    Z toho realne vyuzivam tak 2 skla.

    Kdyby se mi ta reklamace nepovedla, financne ani jinak me to neohrozi.

    Takze myslim uplne v klidu :-)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    To zní jako malá noční můra.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: PPL 598 Kc do UK + 60 Kc svoz ridicem. Tak asi vezmu tu PPL.
    FOGH
    FOGH --- ---
    FOGH: ale do UK si reknou o 730 Kc... uf
    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: ja mam v oblibe DPD, objednavka prepravy je online, staci vyplnit formular a zabalit balicek, neni potreba na nej ani psat adresu, oni na to nalepi svuj stitek
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: Poslal jsem email vcetne linku s mym videem, kde ukazuji co a jak je spatne.

    Za par hodin prisel jejich email at to prosim poslu zpet na adresu reklamaci, kterou mi tam napsali.

    Ted budu muset poresit, jak to tam poslu.

    Napady jak poslat zasilku z okresniho mesta do UK, pls? Na postu nepujdu, nemam je rad.
    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: jsem zvedav na vysledek, poreferuj potom...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: E-infinity
    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: odkud jsi to objednaval?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Sony Macro 90mm dorazilo, ale je dead on arrival :-(

    Fotak vetsinou to sklo neidentifikuje (zobrazeno F-- misto napr. F2.8), pak treba chvilku identifikuje, pak zase ztrati spojeni. Cistit kontakty jsem pro jistotu vyzkousel, ale neprekvapive nepomohlo (na fotaku mi jine me skla funguji a to Macro je nove).

    Od G skla jsem teda cekal trosku vic :-(

    Ach jo.

    Vyhoda alespon je, ze jsem na to sklo nespechal.

    Zacal jsem resit reklamaci.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: Thx, vyridim, treba mu to pomuze. Akorat tu "rychlost obnovovani" na A7 III neporesi, leda jak jsem mu radil, priplatit si za vyssi modely.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LAUNCHER: Je to hlavně nezvyk. Taky mi to pár focení trvalo než jsem si zvykl. Navíc si někam namapovat ovládání hledáčku (světlost, teplota, rychlost obnovování apod). Pro mě už začíná být divné se dívat skrze OVF. Ještě pořád se nám doma válí 6Dčko, tak občas po něm z nostalgie šáhnu. :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: Ja jak kdy a jak co. Nedavno jsem lezel pred synkem doma, ale venku by me to nenapadlo.

    Hodne veci fotim z urovne pasu pres vyklopeny display, hodne jinych veci ze stejne vysky z pokleku. Ridi se to venku / vevnitr, outdoor kalhoty vs slusnacke kalhoty, jsem venku a prsi vs neprsi, aktualni vycerpani, aktualni nalada atd.

    55/1.8 @ 1.8

    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: Ja nedavno presel na A9 a hledacek fakt lepsi, ale stejne ho pouzivam tak v 10% pripadu, jinak fotim pres displej. Pritom jsem predtim 12 let fotil na DSLR.

    Drive mi prislo i normalni lehat si na zem, kdyz to kompozice vyzadovala, ted me to ani nenapadne, kdyz k zemi muze jit jen fotak :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Pro predstavu pro opravdu pohlcujici obraz by bylo potreba ~ 10k x 10k px, 120hz, obrovsky DR, pres cele vase zorne pole.

    Napr ta A7r IV ma EVF s 1600x1200, 120hz, pomerne mala uhlopricka. DR dle ISO, obecne mensi nez sensor na stejnem ISO (pro EVF se nectou vsechny subpixely, hrozne by to zralo a hralo).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Kamarad ted prechod APSC Canon - Sony A7 III. K tomu pro zacatek Sony 35/1.8, Sony 85/1.8, Tamron 28-75/2.8.

    Vse dobre, ale stezuje si na EVF. Radil jsem zkusit A7r IV, ktera ma mit lepsi EVF nez III. To nechtel, ze si pry zvykne.

    Tak uvidime.

    Ja na EVF fotim od Nex-7, tak je pro me oci tapani, pripadne neprijemne (slunicko), koukat do OVF. Ale chapu ze sve nevyhody soucasne EVF maji, k tomu nezvyk.

    Zatim jedina vec na kterou si stezuje a ostatni chvali, tak snad dobre.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Sigma CEO confirms ‘most new products’ will be ‘exclusively for mirrorless cameras’: Digital Photography Review
    https://www.dpreview.com/...eo-confirms-most-new-products-will-be-exclusively-for-mirrorless-cameras
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Mám cannoní 16-35/4L IS USM. Na to co potřebuju mi v tomhle případě MC11 funguje dobře. Mám tenhle objektiv docela rád. Možná časem vyměním za SONY verzi, ale to teď není priorita. :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: Mas f/4 nebo f/2.8? Spokojenost?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LAUNCHER: Už jsem přepracovaný x)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam