• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    Digitální zrcadla a bezzrcadla SONY Alpha.
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Zajimave srovnani 85GM vs "stara" 85/1.4 Sigma.

    V clanku i provokativne rikaji, ze asi neuvidite rozdil v kvalite bokeh, ale ja ho tam vidim i na mobilu :-))

    Sony 85mm GM vs Sigma 85mm ART: Real World Comparison
    https://petapixel.com/2017/03/06/sony-85mm-gm-vs-sigma-85mm-art-real-world-comparison/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Hele u 85GM mi vadi jen ta vaha.

    Cat eyes tolik nevadi, ale cat eyes s okrajem uz ano. Ty okraje byvaji prave typicky predzvest, ze to bude mit mene creamy bokeh, nez skla s bokeh balls bez okraje.

    Pockejme si ale na nejakou srovnavacku.

    Take jde o vyuziti - ja s 85mm tolik nefotim, ale kdyz uz taham velkou tezkou 85mm, tak tam chci videt maximalni vysledky.

    Tim ale Sigma 85/1.4 nechci kritizovat, myslim ze pro lidi, kteri potrebuji 1.4, foti s tim casto a oceni lehkou vahu, bude tohle sklo dar z nebes. Spis jak pisu, jde o me vyuziti te 85/1.4.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: hele ty kocky zrovna vubec neresim, takovejhle highlight bokeh se v realu objevi malokdy, nevadi mi to a nemyslim, ze to ovlivnuje primo zbytek celyho bokehu, jemnosti a prechodovy zony treba. Tj rozhodoval bych se podle konkretnich fotek realnych situaci co clovek foti. Na druhou stranu pokud netrpis AF s GM, tak bych asi taky nic neresil :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Na jednu stranu jsem rad za dalsi povedeny objektiv na FE mount.

    Ale nepujdu do ni a zustanu u vetsiho tezsiho 85GM.

    Nelibi se mi bokeh balls (cat eyes se zvyraznenym obvodem), ktere tato Sigma produkuje. Nevidel jsem hlubsi srovnani, ale na tomto zaklade i tipuji, ze bokeh bude mene creamy nez na 85GM.

    Vyse uvedene neni vlastne ani toliko kritika te Sigmy, ale spis ma laska k vystupu z 85GM. Ale trpim za ni nemalo, je to o 200g tezsi sklo :-)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Sigma se docela vytahla, skoda, ze ne 1.2 kdyz uz to tak zmensili :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Sigma 85mm F1.4 DG DN Art Review
    http://www.youtube.com/watch?v=sVhxWDm4qKA
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    BISCUIT13: Moje fotky - ja jsem ten osklivejsi co neni videt ;)
    BISCUIT13
    BISCUIT13 --- ---
    MENTOL_: to jsi ty? resp. tvoje fotky? :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Moonwalk: A Sony Alpha Film | Sony a7S III
    http://www.youtube.com/watch?v=2xKSOrHm8Zs
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TECHTALKSZ: Sony A7sIII - konečně je tady
    http://www.youtube.com/watch?v=hNj-_ezAoSw
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    The Paddleboarder: Sony A7S III in ProRes RAW w/ Atomos Ninja V
    http://www.youtube.com/watch?v=54O7DNwwLy4
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ohledne Sony A7s III:

    * Flip screen
    * CFExpress Type A, tzn aktualne: zapis 700 MB/s, 160 GB, v rozmerech mensich nez SD Card
    * Bionz XR / nove rychle CPU
    * Dynamicky rozsah
    * Nove barvy

    Z tehle features jsem nadsen a doufam, ze se to dostane i do fotaku vhodnejsiho pro me ucely.

    Hodne lidi asi pochvali i nove menu, ale ja do menu chodim asi jen po koupi fotaku, abych si to nastavil jak potrebuji - takze tohle neocenim.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Ta nova Sigma 100-400 bude asi idealni kompromis pro me - rozsah/clona/cena a velikost/vaha. Neni to samozrejme f/4 300 PF, ale porad mensi a lehci nez 500 PF s podobnou clonou, taknejak mezi nima na nenarocny nesportovni nasazeni kdy clovek za 28k nemusi resit, ze to pouzije jen nekdy :)
    Ale bez velkych akci je ted spis na rade nova Laowa 9mm do sbirky sirokacu :)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LWEEK: s A9 asi nemusi jeste chvili cukat :) kdyby to spodni ISO/DR nebylo horsi oproti A7(r)III, tak uz ji nebo II mam take, je to masina :)
    Jinak teda ten Canon s R5 moc nechapu ty volby kratke video vs, kamna..
    A doufam, ze ty kombinovany sloty budou i u A7 IV az nekdy dorazi - na ty S3 to vlastne paradoxne neni kvuli rychlosti zas tak potreba (pravda snad krome uplne nejkvalitnejsiho [RAW] videa co to asi bude mit odhaduju pokud to dovli interne, na 12MP fotky vubec)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: Mne by se "pocitove" libily nejake relativne skladne tele primes. Neco jako Nikon 300mm PF a 500mm PF.

    Ale tyhle FL vubec nefotim a nemam s tim zkusenost, dost mozna je 200-600 zoom užitečnější.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Trochu si tu rejpnu do Canonu. R5 vypadá na papíře moc dobře. Chvíli to se mnou i cuklo a objevily se pochyby jestli přechod na SONY byl dobrý krok. Ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc jsem si jistý že přechod byl dobrá volba. R5 nabízí některé revoluční funkce, ale žádná z nich není pro mě klíčovou. Snad krom odolnosti ale to ještě nikdo neotestoval. Naopak SONY A9, kterou vlastním, má oproti R5 řadu klíčových vlastností kterých si vážím. 20fps bez zkreslení, nabíjení a provoz z USB, cena pod 100k. A neposledně objektiv 200-600 který je podle mne lepší volbou do terénu než Canonní 100-500. Je potřeba si uvědomit, že A9 je pět let starý fotoaparát a stojí dvě třetiny ceny R5. Až přijde SONY s A9 III, což bude předpokládám příští rok, tak si myslím zase ukáže nové měřítko praktičnosti. A nebo Canon přijde s novým senzorem, ale tomu zatím moc nevěřím. :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    A9II je prostě super reportážní fotoaparát a věřím že A9III to posune zase na míle daleko. Už teď se spekuluje že má SONY duální sloty pro SD a zmenšené CF Express. Jestli se to potvrdí, tak tím SONY vyřeší svůj největší problém, rychlost ukládání, a vyřeší to velmi elegantně.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    'We're confident that they can deliver': We talk to AP's Director of Photography about switch to Sony: Digital Photography Review
    https://www.dpreview.com/...759/interview-we-talk-to-ap-director-of-photography-about-switch-to-sony

    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Včerejší úlovek. Sýkorky modřinky. Ať sem taky občas něco dám a jen nekecám. :)

    EGGH
    EGGH --- ---
    Kamarád shání Canon 5D II s nějakým objektivem a výměnou za to nabízí Sony A7 + FE 28-70. V případě zájmu předám kontakt - moc neinternetuje, takže spíš tel. :)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    Diky! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam