• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    Digitální zrcadla a bezzrcadla SONY Alpha.
    rozbalit záhlaví
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    MENTOL_: Asi máš recht. Akce je všude, ale na Megapixelu ji nemají pojmenovanou black friday :D Hele ale na Megapixelu mají 55/1.8 ZA za 19990. Trochu lepší nabídka než na Škodovi :)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LWEEK: to je takovy to nestastny pocesteni, zlej alza ;) a mozna to jde od skody spis? Ne ze by to bylo podstatny :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Vypadá to, že SONY je další firma co nepochopila, že black friday je jen jednou v roce. :)
    https://www.fotoskoda.cz/3127-usetrete-az-11-000-kc-se-sony-black-friday
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ... takovy ten pocit, kdyz nevite, jestli bude stacit napr. 35/1.8, nebo jestli tahat napr. 35/1.2 :-))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: LAUNCHER: Ouch... A bacha na flare s tou Sigmou. Tohle me teda dost překvapilo.

    The NEW Sigma 85mm 1.4 art vs Sony 85mm 1.4GM | Didn't expect this!
    http://www.youtube.com/watch?v=wDU2TH6yo40

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Decku kamarada budu pujcovat muj staricky a otluceny Sony Nex-5.

    No teda... porovnano proti moji A7 III je zajimave videt, jake ty CSC Sony udelaly za tech ~ 10 let obrovsky pokrok.

    Chtel jsem videt, jak by to fungovalo s APSC Sigma 30/1.4 a protoze ji doma nemam, nasadil jsem Sigma 35/1.2 a smal se tomu nepomeru vahy, velikosti a ceny :-)

    Ale hele, ono to funguje! :-) Teda nefunguje clonovy krouzek, coz mi neprijde tak zasadni.

    Nicmene... s FE 35/1.8 nevim proc, to funguje pouze na f/2 a tmavsi. F/1.8 se mi nepodarilo vynutit ani pres A-mode. Nejake napady, proc tomu tak je? Zajimave, ze s Zeiss 55/1.8 tech f/1.8 funguje.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: No na uvod se uvidi, jak se osvedci ta 75/1.8. Bude to muj prvni Samyang.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: maly skladny to urcite je :) ted jeste 35 a 55 nahradit jednou 45/1.8 ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Objednan Samyang 75/1.8, diky Tvym fotkam :-)

    Chci mit neco delsiho, maleho, skladneho k mym 28/2, 35/1.8 a 55/1.8.

    Myslim ze z toho bude prima sada malych, ale relativně rychlych skel.

    Zejimave, ze vlastne vsechny 4 jsou to "retro" FL.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: tak usb je vubec skvela, mel jsem za to, ze fotak umi komunikovat jen wifi.A usb ma jen na nabijeni a pristup na SD.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: tak usb je vubec skvela, mel jsem za to, ze fotak umi komunikovat jen wifi.A usb ma jen na nabijeni a pristup na SD.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: 1) Nevim, provozuji to pres USB
    2) Pro Tve ucely bych do toho nevnasel latency navic
    3) Bonus - kdyz to budes mit pres USB, tak zaroven nabijis fotak
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: tak to je dokonalost, zkusim vzit nejake svetelnejsi sklo a obnovit pokus o laserovou strelnici, ktery predtim shorel na tom, ze se mi nechtela kupovat draha webka a levna byla prilis zarusena.
    Jede to pres wifi?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Za me: Sigma lepsi vaha, kontrast, ostrost, CA, AF, dost mozna T-cislo, cena; Sony pro me oci o neco prijemnejsi bokeh, nema nachylnost na onion rings protoze XA elementy.

    Gratulace Sigma, dalsi povedene sklo.

    Ten vyssi kontrast a nizsi vaha by se mi i jako fanouskovi 85mm GM libily, ne ze ne.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Clash of the 85mm Titans: Sigma DN vs Sony GM | 4K
    http://www.youtube.com/watch?v=gkOkyGiRx6s
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: To ze Sony fotaky neumely snadno, samo a rychle fungovat jako web camera, pro me byla zasadni nevyhoda Sony fotaku. Takze jsem moc rad, ze to timto, zda se, vyresili.

    Web Cameru potrebuji pro predstavu cca 2-3x tydne, zatim jsem to bohuzel resil pouze telefonem, protoze jsem prave doufal ze prijde podobny SW bez potreby HW karty.

    Uz to se Sony A7 III testuji ve Skype na Windows 10 a funguje to, zda se.

    Pouze video, mic mi to neumi vzit z kamery.

    Preferuji mic z napr. headsetu, takze mi to tolik nevadi - coz funguje. Ale je dobre to vedet, abyste nebyli prekvapeni. Jestli to nekdo rozchodi vcetne mic, dejte pls vedet.

    Mam na tom zatim nasazenou FE 28/2 a AF funguje velmi dobre a bokeh tak akorat. Mozna ale obcas budu pouzivat Tamron 17-28/2.8, uvidime.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Finally! Sony launches the new Imaging Edge Webcam software that let's you use Sony cameras as a webcam - sonyalpharumors
    https://www.sonyalpharumors.com/...-edge-webcam-software-that-lets-you-use-sony-cameras-as-a-webcam/



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Zajimave srovnani 85GM vs "stara" 85/1.4 Sigma.

    V clanku i provokativne rikaji, ze asi neuvidite rozdil v kvalite bokeh, ale ja ho tam vidim i na mobilu :-))

    Sony 85mm GM vs Sigma 85mm ART: Real World Comparison
    https://petapixel.com/2017/03/06/sony-85mm-gm-vs-sigma-85mm-art-real-world-comparison/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Hele u 85GM mi vadi jen ta vaha.

    Cat eyes tolik nevadi, ale cat eyes s okrajem uz ano. Ty okraje byvaji prave typicky predzvest, ze to bude mit mene creamy bokeh, nez skla s bokeh balls bez okraje.

    Pockejme si ale na nejakou srovnavacku.

    Take jde o vyuziti - ja s 85mm tolik nefotim, ale kdyz uz taham velkou tezkou 85mm, tak tam chci videt maximalni vysledky.

    Tim ale Sigma 85/1.4 nechci kritizovat, myslim ze pro lidi, kteri potrebuji 1.4, foti s tim casto a oceni lehkou vahu, bude tohle sklo dar z nebes. Spis jak pisu, jde o me vyuziti te 85/1.4.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: hele ty kocky zrovna vubec neresim, takovejhle highlight bokeh se v realu objevi malokdy, nevadi mi to a nemyslim, ze to ovlivnuje primo zbytek celyho bokehu, jemnosti a prechodovy zony treba. Tj rozhodoval bych se podle konkretnich fotek realnych situaci co clovek foti. Na druhou stranu pokud netrpis AF s GM, tak bych asi taky nic neresil :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Na jednu stranu jsem rad za dalsi povedeny objektiv na FE mount.

    Ale nepujdu do ni a zustanu u vetsiho tezsiho 85GM.

    Nelibi se mi bokeh balls (cat eyes se zvyraznenym obvodem), ktere tato Sigma produkuje. Nevidel jsem hlubsi srovnani, ale na tomto zaklade i tipuji, ze bokeh bude mene creamy nez na 85GM.

    Vyse uvedene neni vlastne ani toliko kritika te Sigmy, ale spis ma laska k vystupu z 85GM. Ale trpim za ni nemalo, je to o 200g tezsi sklo :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam