• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: 55mm mi prijde vyborne mmj na momentky deti v interieru.

    S 85mm uz se mi nedari do beznych interieru vejit a na momentky to potom moc neni.

    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Možná ještě 24 na astro :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Já nevím, mě těch 50mm přijde takový voničem. Jakože 35mm je pro mne takový ten univerzál, který se dá vyfotit skoro cokoliv. 50mm je i na full frame už moc dlouhý aby se tam něco vešlo, a moc krátký aby se s tím daly dělat rozumné portréty. Obecně vzato kdybych měl mít jen jeden objektiv tak to bude 35mm, a pokud dva tak 35 a 85. A pokud si mohu trochu vybrat tak 16, 35, 85, 200, 600
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: jasny, kdyz je clovek vazanej na 35, tak k tomu 55 sedi a je skoro nutny :)
    S tim priblizenim jsou 35 urcite lepsi, to je smutny fakt, ale nosim si slusnej slabej +1 diopter od B&W, priplacnu podle potreby na 45/55/75/Tamron28-75, priclonim a jdu bliz kdyz je treba.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Souhlas ze 45mm je ideal stred ohnisko a ac tenhle Samyang nemam, podle recenzi i (nejen) Tvych fotek vypada lakave :-)

    Jenze...

    35mm designy maji typicky mnohem lepsi max magnification ratio nez 50mm (nebo 45mm).

    A opravdu, Sony FE 35/1.8 umoznuje mnohem vetsi zvetseni nez Samy 45, to se hodi napr na kytky po ceste.

    Zeiss 55 je pak fajn, ze je proste vychazi lepe mezi 35 a 85, pripadne mezi 35 a 75 u mych malych primes.

    Kazdopadne zijeme v krasne době, opravdu je z ceho vybirat...
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LWEEK: 55 je u Skody taky za 19900,- jsem videl. Ale ja si stejne myslim, ze ten Samyang 45/1.8 je sikovnejsi variace :) od ty doby co ho mam, tak 55 a i tehdy 35/1.4 sly po case pryc - to ze je 55 o zdib ostrejsi a ma o zdib rychlejsi AF a je "zeiss" mi proste nevyvazi to, ze 45 je super stred/normal ohnisko.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    MENTOL_: Asi máš recht. Akce je všude, ale na Megapixelu ji nemají pojmenovanou black friday :D Hele ale na Megapixelu mají 55/1.8 ZA za 19990. Trochu lepší nabídka než na Škodovi :)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LWEEK: to je takovy to nestastny pocesteni, zlej alza ;) a mozna to jde od skody spis? Ne ze by to bylo podstatny :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Vypadá to, že SONY je další firma co nepochopila, že black friday je jen jednou v roce. :)
    https://www.fotoskoda.cz/3127-usetrete-az-11-000-kc-se-sony-black-friday
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ... takovy ten pocit, kdyz nevite, jestli bude stacit napr. 35/1.8, nebo jestli tahat napr. 35/1.2 :-))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: LAUNCHER: Ouch... A bacha na flare s tou Sigmou. Tohle me teda dost překvapilo.

    The NEW Sigma 85mm 1.4 art vs Sony 85mm 1.4GM | Didn't expect this!
    http://www.youtube.com/watch?v=wDU2TH6yo40

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Decku kamarada budu pujcovat muj staricky a otluceny Sony Nex-5.

    No teda... porovnano proti moji A7 III je zajimave videt, jake ty CSC Sony udelaly za tech ~ 10 let obrovsky pokrok.

    Chtel jsem videt, jak by to fungovalo s APSC Sigma 30/1.4 a protoze ji doma nemam, nasadil jsem Sigma 35/1.2 a smal se tomu nepomeru vahy, velikosti a ceny :-)

    Ale hele, ono to funguje! :-) Teda nefunguje clonovy krouzek, coz mi neprijde tak zasadni.

    Nicmene... s FE 35/1.8 nevim proc, to funguje pouze na f/2 a tmavsi. F/1.8 se mi nepodarilo vynutit ani pres A-mode. Nejake napady, proc tomu tak je? Zajimave, ze s Zeiss 55/1.8 tech f/1.8 funguje.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: No na uvod se uvidi, jak se osvedci ta 75/1.8. Bude to muj prvni Samyang.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: maly skladny to urcite je :) ted jeste 35 a 55 nahradit jednou 45/1.8 ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Objednan Samyang 75/1.8, diky Tvym fotkam :-)

    Chci mit neco delsiho, maleho, skladneho k mym 28/2, 35/1.8 a 55/1.8.

    Myslim ze z toho bude prima sada malych, ale relativně rychlych skel.

    Zejimave, ze vlastne vsechny 4 jsou to "retro" FL.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: tak usb je vubec skvela, mel jsem za to, ze fotak umi komunikovat jen wifi.A usb ma jen na nabijeni a pristup na SD.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: tak usb je vubec skvela, mel jsem za to, ze fotak umi komunikovat jen wifi.A usb ma jen na nabijeni a pristup na SD.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: 1) Nevim, provozuji to pres USB
    2) Pro Tve ucely bych do toho nevnasel latency navic
    3) Bonus - kdyz to budes mit pres USB, tak zaroven nabijis fotak
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: tak to je dokonalost, zkusim vzit nejake svetelnejsi sklo a obnovit pokus o laserovou strelnici, ktery predtim shorel na tom, ze se mi nechtela kupovat draha webka a levna byla prilis zarusena.
    Jede to pres wifi?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam