• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Dekuji.

    To mi zatim prijde nejlepsi, z toho co jsem videl. Mozna ho vezmu.

    Mmch, zda se, ze opet slaba ochrana proti poskozeni techniky uvnitr.

    Uz chapu, proc filmari proste pouzvaji Pelican case a hotovo.

    "Weak wall protection around the lower chamber. The same problem was in the old series."

    Zdroj: https://www.bhphotovideo.com/c/product/1547750-REG/lowepro_lp37331_fastpack_pro_bp_250.html/reviews
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: co tohle? Side access kombinovanej s celym vyklopem, mi prijde sikovny docela, asi novejsi verze nez jsem naposledy zjistoval
    https://www.lowepro.com/global/fastpack-pro-bp-250-aw-iii-grey-lp37331-pww/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: A ja jsem si diky Tobe koupil Samyang 75 :-))
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    kdyby mel nekdo zajem, tak jen super batoh zrovna prodavam:)

    SLEVA!!! Wandrd Prvke Black (Fotobatoh 21 l) - Praha - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/d.stepz/detail/97347229-sleva-wandrd-prvke-black-fotobatoh-21-l
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: hele to se myslim vejde hrave do L velikosti. Kazdopadne dik, uplne me to rozhicovalo, predstavivost jede na plny obratky, risknul jsem tu L a uz objednal, dam za par dni vedet ;) Mela by se mi vejit do toho Thule Aspect batohu a i samostatne bude myslim super pres rameno do parku, byt to neni designovy vykvet ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Prosimte, jestli budes mit cas, tak pls osahej i tu XL velikost a posli dojmy z L i XL. Ja se ted do Prahy nedostanu a jsem trosku linej si tam delat vylet jen kvuli tomu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Fotak v tom pouzdre nebude, bude tam vic objektivu.

    Tzn ideal by bylo neco, kam by se veslo zaroven:

    Sigma 35
    85GM
    90 makro
    Tamron 17-28
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    pujdu si asi osahat tu stredni L II verzi, prijde mi to zajimavy i jako samostatny "zavazadlo" pro fotak a 3 maly/stredni skla. Samotnych skel s dalsima prihradkama se tam narve jeste vic a 26cm je jeste snesitelne delka dostat to do batohu s bocnim pristupem

    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    Ale prehlidl jsem moznost tohodle bocniho vytahovani, to ma svoje vyuziti samozrejme, zvlast kdyz ten zbytek clovek vhodne naporcuje a aspon k jednomu dalsimu sklu se takhle bokem pak dostane na prohazovani aniz by to vyndaval/oteviral cely

    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: jsem ani nevedel, ze maji takovou monstrozitu :) tady z ty fotky to uz vypada lip na mnozstvi prihradek, ale ze svy zkusenosti bych porad doporucil nesnazit se ulozit fotak do stejnyho pouzdra s cockama za kazdou cenu, je to kvuli tomu i o dost tlustsi mi prijde a celkove min efektivni.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NEVILL: Jojo. V tomhle pouzdru bych cekal Canon 1000D s 18-55 a na nem UV filter za 50 Kc...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LAUNCHER: Jedině že by to bylo kvůli zlodějům, jakože výrobce počítá s tím že zloděj si řekne "To je ale hnusnej batoh, v tom přeci nemůže mít žádnej drahej foťák, na to se můžu vysrat..." :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ohledne odpudiveho vzhledu - bavi me ze ty firmy vyrabi vybaveni pro fotografy, coz jsou lide kteri se casto zivi estetikou.

    ... a tak zkombinujes dve ruzny sedy, cernou a oranzovou. Das na to napis QuickDoor jak krava. A dolu logo Lowepro s pekelnym typo.

    Vsechny ty foto-batohy a foto-pouzdra... to je normalne paralympiada, tohle.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Pratele, co tohle?

    Lowepro GearUp Creator Box XL II

    Akorat nerozumim tomu, proc to musi vypadat tak odpudive...

    https://www.megapixel.cz/lowepro-gearup-creator-box-xl-ii

    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Nojo, ty zas jedes velkou estetiku :) Ale nemusis otvirat cely batoh, kdyz se ti vybava vejde do vytahovaci vlozky se stejne flexibilnim ulozenim.
    Mam jen takovy dokumentacni zabery mobilem pro predstavu - to vetsi mam od batohu na obrazku, to mensi nosim spis v kombinaci se singl pouzdry podle akce a kolik toho potrebuju. Proste oddelis tu foto cast batohu samostatne a batoh jako takovej reflektuje dalsi potreby.









    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Jasne, ale ja si to predstavuju i tak, ze si to pred sebe polozim odklopene na hotelu a potesim se pohledem na hezkou sbirku, pripadne si z toho vyberu co zrovna chci nasadit.

    Pripadne to same treba nekde na louce, kdybych tam nekoho fotil a nebyl si jist jakou FL zvolit.

    A presne jak rikas - Nerozumim tomu, jak do toho rozumne naskladat vic malych primes. Take mi to prijde spis na ty 2.8 zoomy.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Odklopovat cely zada nepotrebujes, kdyz si vytahnes pouzdro se sklama ven. Samozrejme zalezi kolik gearu chces bezne tahat, ale v 99% mi to nechybi.
    Jinak PD neni proste vubec koncipovany na maly skla mi prijde, idealni pro klasicky zrcadlovkovy velikosti 2.8 zoomu, na cokoliv mensiho neefektivni a jeste vypadavaci bych se bal.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ja si nemuzu pomoct, ale ty foto batohy maji pro me oci bud neinspirativni vzhled:

    Lowepro Photo Hatchback 250 AW II černý - Fotobatoh | Alza.cz
    https://www.alza.cz/lowepro-photo-hatchback-aw-ii?dq=4416956

    Nebo se mi sice vzhledem libi, ale fotografove je nechvali ohledne realne prakticnosti v praxi:

    https://www.alza.cz/peak-design-everyday-backpack-20l-zip-v2-black-d5713660.htm

    Mimo to pravda existuji ruzne krasne a leckde chvalene designove kousky, ale ty si typicky neprohlednu v CR a investovat do rizika ruznych maloseriovek se mi nechce. Zaroven tezko rict, jak to vypada na vlastni oci, jak to funguje atd.

    Priklad tato firma:

    https://www.bhphotovideo.com/...s/Backpacks-Daypacks/ci/176?filters=fct_brand_name%3Acecilia-gallery

    Takze asi podobne jako pan KURE a MENTOL_ vezmu nejaka pouzdra a strcim to do nejakeho meho obycejneho ne-foto batohu, treba Minaal Carry-on, ktery mam moc rad. Akorat to holt nebudu mit s bocnim pristupem.

    V nejhorsim si koupim ten PD Zip a nejak to s nim preziju. Ale rovnou rikam, ze to PD reseni bez moznosti tomu odklopit cele zada a dostat se ke vsemu - mi take prijde neprakticke.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: klasickej prickovej batoh nepouzivam uz roky - kombinuju ty vice objektivovy "krychle" pouzdra a single lens pouzdra s karabinkama na pasek/poutka u kalhot. Tj mam zpravidla GearUp Camera Box Medium s 2-4 sklama a hlavne Lowepro pouzdra na single cocky - 7x8, 8x12, 9x13. Z batohu pri foceni vyndam fotak z neoprenu s jednim sklem a navesim na pasek 1-3 pouzdra podle toho kolik menim skel. Na vejlete kdyz menis 2 skla tak pricvaknes jedno pouzdro a jdes.
    Nosim ted nejvic Thule Aspect, prestoze ma nejaky pricky ve spodni casti, tak ty jsem nakonec vyhodil ven a ty pouzdra si tam natetrisuju dle potreby, hlavni je, ze ma bocni pristup. Do horni casti davam nefoto veci a prislusenstvi, kapsa na notas/tablet je taky. Ale takovych batohu je spousta, me ted vyhovuje tenhle a i tim, ze je lehkej sam o sobe.
    Taky ted zkousim to novy pouzdro na 3 skla od Samyangu - jednak jde na krk pod ruku kdyz je frmol a nejde o krasu (ale chtelo by to delsi popruh) a zaroven lze do bocniho pristupu batohu vlozit tak, ze se nemusi vyndavat ven, jen odklopit.

    FOGH
    FOGH --- ---
    MENTOL_: APS-C crop jsem zavrhnul, pouzival jsem to jen chvilku. Tim, ze clovek prijde o podstatnou cast rozliseni, jsou ty fotky celkove mekci
    ale potesil jsi me, asi jsem chtel slyset, ze Laowa je ta spravna volba, ted je otazka ktera :-D
    Ta 11mm ma uchvatny obraz

    LAUNCHER: Exif na fotce videt neni :) Chapu, co s tim chces rict, ale Laowe toto clovek odpusti, ty objektivy prinasi radost :)

    LAUNCHER: Fotobatohy resim uz x let :) Momentalne mam primarni batoh Shimodu X-50 s mirorrless insertem. Kdyz chci mensi zatez, beru klasicky batoh Deuter (giga office), coz je proste nejlepsi batoh. V nem mam mekky insert z Ali expressu - s tim jsem ted cestoval po Sicilii s kombinaci techniky (A9, Samy 18, Samy 45, Sony 24GM a Sony 85; Gitzo mini traveller; a cestovni plysak)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam