• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Mě teď přistál doma fotobaťoh Tamrac. Je to starý klasický příčkový fotobaťoh, ale boha jeho fakt pěkný a šikovný! Líbí se mi vzádu možnost schovat popruhy, takže se s tím bude dobře manipulovat v letadle a autobuse. Ale jinak to je fakt klasika co neurazí. Studeně šedivá látka, kožené naševy. Staří si netroufám odhadout, ale tak minimálně 20 let.



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Jak jsem zadny fotobatoh nikdy nevlastnil, tak si toto neumim uplne predstavit (jako co to jeste snese nebo co ne).

    Ale rozumim tomu co rikas a nemam duvod Ti neverit.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Hele temhle lidem ja rikam "hazeci" - pokud jim nestaci 1cm+ polstrovani kolem objektivu/fotaku na normalni zachazeni, tak to samozrejme neni bagl pro ne a at si tahaj pelikan zejo :)
    Tj. neni to "weak", je to vlastnost aby to nevazilo tolik, pomer ochrana/robustnost/velikost. Clovek co proste nekam prijde a dropne bagl ze zad bez jedine myslenky na obsah, tak si musi koupit neco jineho, to je jasny :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Dekuji.

    To mi zatim prijde nejlepsi, z toho co jsem videl. Mozna ho vezmu.

    Mmch, zda se, ze opet slaba ochrana proti poskozeni techniky uvnitr.

    Uz chapu, proc filmari proste pouzvaji Pelican case a hotovo.

    "Weak wall protection around the lower chamber. The same problem was in the old series."

    Zdroj: https://www.bhphotovideo.com/c/product/1547750-REG/lowepro_lp37331_fastpack_pro_bp_250.html/reviews
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: co tohle? Side access kombinovanej s celym vyklopem, mi prijde sikovny docela, asi novejsi verze nez jsem naposledy zjistoval
    https://www.lowepro.com/global/fastpack-pro-bp-250-aw-iii-grey-lp37331-pww/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: A ja jsem si diky Tobe koupil Samyang 75 :-))
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    kdyby mel nekdo zajem, tak jen super batoh zrovna prodavam:)

    SLEVA!!! Wandrd Prvke Black (Fotobatoh 21 l) - Praha - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/d.stepz/detail/97347229-sleva-wandrd-prvke-black-fotobatoh-21-l
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: hele to se myslim vejde hrave do L velikosti. Kazdopadne dik, uplne me to rozhicovalo, predstavivost jede na plny obratky, risknul jsem tu L a uz objednal, dam za par dni vedet ;) Mela by se mi vejit do toho Thule Aspect batohu a i samostatne bude myslim super pres rameno do parku, byt to neni designovy vykvet ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Prosimte, jestli budes mit cas, tak pls osahej i tu XL velikost a posli dojmy z L i XL. Ja se ted do Prahy nedostanu a jsem trosku linej si tam delat vylet jen kvuli tomu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Fotak v tom pouzdre nebude, bude tam vic objektivu.

    Tzn ideal by bylo neco, kam by se veslo zaroven:

    Sigma 35
    85GM
    90 makro
    Tamron 17-28
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    pujdu si asi osahat tu stredni L II verzi, prijde mi to zajimavy i jako samostatny "zavazadlo" pro fotak a 3 maly/stredni skla. Samotnych skel s dalsima prihradkama se tam narve jeste vic a 26cm je jeste snesitelne delka dostat to do batohu s bocnim pristupem

    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    Ale prehlidl jsem moznost tohodle bocniho vytahovani, to ma svoje vyuziti samozrejme, zvlast kdyz ten zbytek clovek vhodne naporcuje a aspon k jednomu dalsimu sklu se takhle bokem pak dostane na prohazovani aniz by to vyndaval/oteviral cely

    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: jsem ani nevedel, ze maji takovou monstrozitu :) tady z ty fotky to uz vypada lip na mnozstvi prihradek, ale ze svy zkusenosti bych porad doporucil nesnazit se ulozit fotak do stejnyho pouzdra s cockama za kazdou cenu, je to kvuli tomu i o dost tlustsi mi prijde a celkove min efektivni.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NEVILL: Jojo. V tomhle pouzdru bych cekal Canon 1000D s 18-55 a na nem UV filter za 50 Kc...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LAUNCHER: Jedině že by to bylo kvůli zlodějům, jakože výrobce počítá s tím že zloděj si řekne "To je ale hnusnej batoh, v tom přeci nemůže mít žádnej drahej foťák, na to se můžu vysrat..." :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ohledne odpudiveho vzhledu - bavi me ze ty firmy vyrabi vybaveni pro fotografy, coz jsou lide kteri se casto zivi estetikou.

    ... a tak zkombinujes dve ruzny sedy, cernou a oranzovou. Das na to napis QuickDoor jak krava. A dolu logo Lowepro s pekelnym typo.

    Vsechny ty foto-batohy a foto-pouzdra... to je normalne paralympiada, tohle.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Pratele, co tohle?

    Lowepro GearUp Creator Box XL II

    Akorat nerozumim tomu, proc to musi vypadat tak odpudive...

    https://www.megapixel.cz/lowepro-gearup-creator-box-xl-ii

    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Nojo, ty zas jedes velkou estetiku :) Ale nemusis otvirat cely batoh, kdyz se ti vybava vejde do vytahovaci vlozky se stejne flexibilnim ulozenim.
    Mam jen takovy dokumentacni zabery mobilem pro predstavu - to vetsi mam od batohu na obrazku, to mensi nosim spis v kombinaci se singl pouzdry podle akce a kolik toho potrebuju. Proste oddelis tu foto cast batohu samostatne a batoh jako takovej reflektuje dalsi potreby.









    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Jasne, ale ja si to predstavuju i tak, ze si to pred sebe polozim odklopene na hotelu a potesim se pohledem na hezkou sbirku, pripadne si z toho vyberu co zrovna chci nasadit.

    Pripadne to same treba nekde na louce, kdybych tam nekoho fotil a nebyl si jist jakou FL zvolit.

    A presne jak rikas - Nerozumim tomu, jak do toho rozumne naskladat vic malych primes. Take mi to prijde spis na ty 2.8 zoomy.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Odklopovat cely zada nepotrebujes, kdyz si vytahnes pouzdro se sklama ven. Samozrejme zalezi kolik gearu chces bezne tahat, ale v 99% mi to nechybi.
    Jinak PD neni proste vubec koncipovany na maly skla mi prijde, idealni pro klasicky zrcadlovkovy velikosti 2.8 zoomu, na cokoliv mensiho neefektivni a jeste vypadavaci bych se bal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam