• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Rozsvicena lampicka nebo ledka s barvou nekde u zdi je asi zas tak nevyrusi a jeste na to lip uvidi :)
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: nojo no, rozdíl 3EV je znát. :)
    jen si říkám že F1.2, 1/125s na 2000ISO je dost tma, nezkazej si ty děcka oči? :D :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Focenim bych rusil decka u hry. To ja pekne prosim nedelam :-) A zaroven me bavi to brat jako vyzvu pro techniku.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: V interieru, zvlaste vlastnim, si misto povzdechu posvitit/dobliknout? ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Povzdech obcasne foticiho amatera:

    Jednou za cas se zapomenu a zkusim vecer cvakat lidi na f/2.8 zoom. A uz se nam zacina drive stmivat, takze v rijnu ta sance oproti letu roste :-)

    Na lidi mam cas nastaveny na minimum 1/125s. S delsimi casy uz mi to prijde nespolehlive.

    Vysledek ~ISO16000, fotky pouzitelne bud jako cernobile, nebo na vyhozeni. Nastesti o nic neslo, moje vlastni deti v mem interieru.

    O chvili pozdeji, kdyz jsem si uvedomil co je spatne, tak jsem nasadil f/1.2 a od te chvile ~ISO2000.

    Ach jo proste :-)

    Jinak jo, f/1.8 a ~ISO4000 by bylo tez v pohode. Akorat s tema zoomama si proste nerozumim, jakmile se jen trosku setmi.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    a koukam, ze pisu jak prase. Mam tady na macu nastavenej nakej dementni autocorrect, omlouvam se))
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    LAUNCHER: hele tohle jsem resil presne minulej rok, Ty fotobatohy jsou vetsinou strasne vyrazny, nehezky a nechces uplne upozornovat, ze mas fotobatoh plnej techniky za nekolik desitek/stovek k.

    Jak tady v idskuzu nabizim ten wandrd, tak kdybych nepotreboval vetsi, tak ho neprodavam. Esteticky je proste skvelej a spis lepsi videt nazivo, ten material je ulet, ale cena cena taky:))


    Ja nakonec koupil ajnu of f-stopu. Naprosta spokojenost. Rozsiritelnost a cestovni velikost. Das tam vybaveni, hadry, akorat nema side access a material taky vypada ze bude slouzit aspon deset let, ale je taky drahej


    Jeste jsem premejslel i o tomhle, coz je cenove hodne prijatelny a vypada ze ma hodne fajn bezpecnostni featury, ale nikde jsem poradne nenasel zadnou recenzi
    https://int.pacsafe.com/products/camsafe-x17-anti-theft-camera-backpack
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LWEEK: Tak neni to primarne fotobatoh zejo, ale zpusob jak vlozit fotak a 4 skla nebo samostatne 6 skel do jakyhokoliv jinyho i ne-foto batohu, pripadne hodit na rameno :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Ježiš to je malý až se mi z toho scvrknul piňďa. Ale jako jo, občas se to hodí. Myslím menší fotobaťoh. :)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Tak uz mam taky svoje, tu L II verzi pouzdra a nadsenej. Naprosto idealni pomer velikosti a kapacity na samostatny kratsi noseni pres rameno (foto kabelka ;) a nebo jako vlozka do stavajicich batohu - at uz vcetne tela nebo az na 6 skel (Sigma 35/1.2 a 135GM zaberou po 2 samozrejme).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Normalne bych tam nesel ani smykem protoze COVID. Ale protoze prijedou i k nam do Pisku, tak to chci podporit alespon ucasti. Ach jo, blba doba na tohle proste.

    Alespon zaklad - celou dobu budu mit rousku.

    (V mem veku se COVID osobne tolik nebojim, ale snazim se "zplostit krivku" a nenakazit starsi cleny rodiny.)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: hele ja se takovych akci vubec nezucastnuju, ale letos bych teda kladl asi duraz na nejdelsi skla v odstupu ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Vubec netusim co od toho photowalk cekat. Tak si chci vzit 28-75 na rozsah, Sigmu na bokeh a 17-28 kdyby bylo potreba neco sirokeho.

    Nicmene, to umisteni v batohu byla jen ukazka. Fotak bude s jednim sklem na popruhu a v tom nejvetsim prostoru v batohu bude druhe sklo.

    Mozna ten 17-28 nakonec necham doma, ja na ty siroka skla fotim jen prirodu a interier, coz asi na photowalku nehrozi, predpokladam.

    Kdyby mel nekdo lepsi napady co si vzit za skla, sem s nimi pls :-)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: kdyz otocis tu Sigma clonu neveslo by se ti jedno to sklo za ty "otocny" oranzovy dvirka/prepazku? Jakoze kdyz clovek strida 2 skla, tak nemusi otvirat vic
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: no tak prima, takovyho prostoru :) a zidlicka masakralni :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Misto tripodu tam hodlam strcit tuhle prenosnou zidlicku, kdyby u povidani nebylo misto k sezeni :-)



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Sigma 35/1.2, Tamron 17-28/2.8 a 28-75/2.8. Vse s lens shade.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Zatim opatrna spokojenost. A viz fotka se vejdou tyhle tri skla, ktere si asi budu brat na photowalk se Sony viz nize. Takze ucel to snad splni...

    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: No vida, tak pak poreferuj :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Objednano. Tak uvidime. Radsi si od toho moc neslibuji, tak snad nebudu zklamany.

    Dekuji za tip.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam