• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    Digitální zrcadla a bezzrcadla SONY Alpha.
    rozbalit záhlaví
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: to nefunguje, kdyz jsem pres den v kanclu a pro jistotu nemam jmeno na zvonku, protoze jsem paranoik a nehodlam se lecit.
    Navic v jednom pripade ztratili i adresu, tak se dorucit nepokusili. Proste jsem si vybral smulu, chyby se stavaji, me nejvic nastvalo to, ze dhl odmitalo prevzit vinu a spatnej jsem byl ja a odesilatel. Na helpline byli prijemni jak kudla v zadku, kdyz jsem jim poprvy volal, tak mi na ferovku rekla, ze balik maj ve sklade, ale za dva dny ho budou vracet s tim, ze nevi, jka ho dorucit. Kdyz jsem ji rekl, ze ho muzou dorucit tam a tam a tady je moje cislo, tak baba jen opacila, ze je to muj problem, oni uz se rozhodli a na tom se nic nezmeni. Proste mezinarodni posta na urovni :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Z Infin objednava pulka CR, vcetne me.

    Ad DHL - Problemy Prazaku. U me pan v klidu zaparkuje pred domem, oslovi me jmenem a s usmevem a v klidu mi podava balicek :-)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KURE: musíš to brát hezky a napsat "díky, že jsem si mohl udělat super radost za 60k a neutratil to za nějakou kravinu" :)
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: chjo, asi mě budeš stát 60k :D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KURE: aha, měl jsem za to, že UK je už nepřátelskou zemí a ono to je až od příštího roku :) https://www.celnisprava.cz/...31-1-2020-odchazi-z-evropske-unie-a-dnem-1-2-2020-jiz-neni-clenem.aspx dobrý vědět
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: je to asi snadný z hlediska co udělat, ale ne z hlediska co to bude stát :D

    CERMI_FOX: to infinity jsou britove, tvrdi ze maji evropskej sklad, takže zatim dph ani zlo nehrozí (z poštou z británie mam nejlepší zkušenosti).
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER:
    CERMI_FOX: plus doplním, že jsem pár skel za supr cenu a v pohodovým stavu sehnal i na bazoši
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: sklo z ebay de jsem kupoval jednou, radši na to nechci vzpomínat, protože DHL to stihlo 2x ztratit a odvézt zpět bez toho, aby mi vůbec zavolali. Naštěstí prodávající byl trpělivý.
    Ten infin je bazar nebo nové? Na bazar je to drahé, na eshop mi chybí info o clech & dph. Pokud by se z toho ještě mělo platit dph a clo, tak je to dražší jak megapixel ( koukal jsem na https://www.e-infin.com/eu/item/3520/sigma_16mm_f/1.4_dc_dn_contemporary_lens_for_sony_e_mount )
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: LAUNCHER: Jinak pripominam, je tu ebay.de, je tu https://www.e-infin.com/eu/ atp.

    Kdo v teto dobe kupuje fotaky nebo skla za cenikove ceny, nevi co s penezma.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: Naopak, je to hrozne snadny, asi poprve ve svete fotaku.

    Kup si A7 III a jedno sklo dle vyberu. Az se s tim naucis fotit, kup si druhe.

    Vlez na instagram, prolez tam hashtagy typu #tamron2875 nebo #samyang45 a vyber si, ktere jedno sklo to bude.

    A az potkas neco, co bys s jinym sklem vyfotil ale to Tvoje jedno sklo to nevyfoti, tak se nenervuj a vyfot neco jineho o par metru vedle.

    Akorat Ti nerekneme ktere jedno sklo to je, to si musis vybrat sam svym srdickem na tom Instagramu, nebo jinde.
    KURE
    KURE --- ---
    chjo, neusnadňujete mi to :D
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    KURE: ty modelovy rady se vyvijeji ne jen z hlediska megapixelu, iso, atd, ale i funkci a podanim barev. A7 III je ve vsem lepsi az o hodne lepsi nez R2, krome rozliseni, protoze to je novejsi fotak s vetsi baterkou, lepsim procesorem, ostrenim atd.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: Muzu mit A7R IV a mam dobrovolně A7 III.

    Vic megapixelu pro me znamena pouze pomalejsi prace v LR a vic dat na zalohovani.

    24mpx je na FF naprosto dostacujicich - nejvic profi telo na foceni, tedy A9 II ma tez pouze 24mpx a nikdo si nestezuje.

    Ostatne, nejvic profi E-mount telo obecne, tedy kamera Sony Venice, ma opet 24mpx ;-)

    Mark II jsou vsechny pomalejsi a maji horsi barvy. Pomalejsi a 42mpx neni dobra kombinace, budes čekat mmj na vyprazdneni bufferu.

    Na moji A7 III se pri 6fps buffer cisti o fous rychleji, nez je velikost fotek - necekas a je "nekonecny", omezeni jen velikosti karty.

    Myslim ze A7 III umi nejakych ~150 MB/s, A7R II pod 50 MB/s, nevim presne pogoogli si.
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: mohl bys to prosím nějak rozepsat? v kontextu toho že jsem obyčejnej cvakal, kterej si chce hrát s pěknou hračkou.
    a teda bys radil radši A7III než R2?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: obdobný posty nebudou, protože lidi s Canonem/Nikonem už skla mají a zas tolik nových lidí si jejich foťáky nekupujou, což přesně odpovídá těm tendencím prodejů.
    Nicméně když jsem si rozklikl prvních 5 rozhovorů z toho webu, tak sony měl jeden a to protože v sony pracuje.

    Ale to máš jedno, hlavně ať nám Sony vydrží, ačkoliv jsem na ně pořád naštvaný za zaříznutí mobilů řady kompakt. Tak snad nezaříznou i kompakt foťáky :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Nize napsane jinak pisu uplne v klidu, kdybych si mohl vybrat ciste podle srdicka a nehlede na finance, tak fotim na Fujifilm GFX. Ale protoze do toho potrebuji zamychat i finance (napriklad se nekacet, kdyby mi decko prejelo fotak tatrovkou), tak mam Sony. Akorat nejsem slepej a vidim co se kolem me deje, co se tyka odlivu smerem k Sony.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: I tady pan Petr Gebauer rika (LAUNCHER) "Většina mých fotokamarádů včetně asistentů po mém vzoru přešli na Sony"

    ;-))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    A ze zahranicnich luhu a haju treba takto:

    The Associated Press partners with Sony to exclusively provide its visual journalists with Sony camera gear: Digital Photography Review
    https://www.dpreview.com/...sony-to-exclusively-provide-its-visual-journalists-with-sony-camera-gear
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    V praxi z ceskych luhu a haju to pak vypada treba takto:

    Lidi si myslí, že mám foťák pokřtěný krví z jednorožce, říká Petr Gebauer, jeden z nejžádanějších svatebních fotografů | Megapixel
    https://www.megapixel.cz/...jednorozce-rika-petr-gebauer-jeden-z-nejzadanejsich-svatebnich-fotografu
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: 1) Zkusim napsat pochopitelneji:

    Na Sony Gang najdes spoustu srdceryvnych pribehu typu "chtel bych XYZ objektiv Sony ale musim pockat az prodam U objektiv Nikon nebo V objektiv Canon".

    Najdi mi podobne posty o prechodu pryc ze Sony, v libovolnych boardech ;-) Asi budou, ale bude jich vyrazne mene.

    2) Protoze proc, cisla prodeju zde: LAUNCHER.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: A7R II nechces... Sony funguje az od gen 3. Mmj pred gen 3 mas horsi barvy. Ver mi, s RX1 II jsem se leckdy dost trapil (sensor a SoC z A7R II).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam