• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    Místo Samyangu 75/1,8 mě vzala za srdce 65/2 sigma dg dn, to je fakt lahůdka.
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    LAUNCHER: Nevim jak Včko, ale Fko bylo takový placatý a toho se právě bojím. RX1R2 je ostrá jako kráva, krásnej bokeh, můžeš skoro neomezeně cropovat, tak je to spíš 35/2 - 70/4. Akorát baterie stojej za hovno. Jinak jsem teď pustil Pentax A*85/1,4 abych zafinancoval tu Sigmu 85/1,4.. V porovnání s tím GMkem, kterej ti sedí víc?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Daval jsem vedle, ale tady to treba taky zaujme :-)

    Aktualni stav mych short telephoto :-)


    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PSITLAPA: O vikendu se k tomu snad dostanu.

    Nechci tu vyvolat nejaky flamewar, nasledujici pls berte v klidu, vsechno jsou to uzasne stroje, jen kazdy jiny:

    U mne nakonec prvotni nadseni pro X100V po par tydnech opadlo a az se k tomu nejak dostanu, tak ji nabidnu k prodeji.

    Fotak je to vybornej, ale kdyz uz si vubec najdu cas na foceni, travim ho s A7 III. Jsem blazen do bokeh a u X100V mi to pak chybi. Doma mam mmj 2x 85/1.4, 35/1.2.

    Vyhoda teda je, ze na stole ta stribrna X100V vypada uzasne, takze vyuziti ma ted alespon takhle :-)
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    LAUNCHER: Ahoj a neposkytl bys mi prosím pár rawů od té Fuji X100V? Měl jsem T/F a zážitek z focení skvělej, fotky mě ale zas tak nebraly, ten objektiv nebyl moc dobrej. Pořídil jsem RX1R2, focení nic moc, ale fotky fantastický. Hádám, že X100Včko bude někde mezi..
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LWEEK: vzhlédli se u advokátů a chtěli by to ideálně s povinnými platbami té asociaci? :)
    BOLUDO
    BOLUDO --- ---
    To zní celý docela rozumně, už aby to bylo. Těším se na upgrade. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Byl bych rad za podporu CFexpress Type A karet, ale netusim.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BOLUDO: O nicem nevim, bohuzel. Jen to co se psalo na Sony Rumors:

    * In Q2 at earliest (Q3 more likely) we will also get the new A7IV.
    * A74 will have a new sensor with faster readout and will not recycle the 24 MP one. My source told me it will be in the 30-32 MP region
    * The EVF will have 3,69 Mdots and not 5,76 Mdots
    * Most probably the LCD will also be on the cheap side but the image quality and AF will be top notch
    * The video will certainly be 4K 60p and will feature the new menus.
    * The price will be in the 2499$ region


    What's on the roadmap for 2021: New Sony A9x camera, new RX, new A7IV, 35mm f/1.4 GM and 16mm f/1.8 GM - sonyalpharumors
    https://www.sonyalpharumors.com/whats-on-the-roadmap-for-2021/
    BOLUDO
    BOLUDO --- ---
    LAUNCHER: Jsou nějaký nový rumors ohledně A7IV? :-)
    KURE
    KURE --- ---
    LWEEK: schodou okolností jsme kolem vánoc procházeli starý rodinný fotky. A nejlepší fotky byly fotky po pradědovi, dělaný v 30 a 40 letech. Nejlepší papír, lidi evidentně někdo naskládal do nějaký pozy. A opravdu některý měly vytlačený "razítko".
    Jako něco do sebe to má.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Včera jsem poslouchal debat APF (Asociace profesionálních fotografů) a bavili se o tom, že by chtěli z focení udělat zase vázanou činnost a zvednout prestiž APF coby garanta určité kvality ale také právní ochrany fotografů.

    Něco takového existovalo před 100 lety. Existoval fotografický cech do kterého se člověk dostal pouze praxí i akreditovaného fotografa. Ale v té době fotografie kladla větší technický odpor. Fotografové si vyráběli všechno sami. Docela zajímavé bylo to, že měli často i strojek na prolisy se svou značkou.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LAUNCHER: Většina Youtuberů jede teď na A7SIII. A ti co nejeli brzy pojedou po tom co SONY uvolnil cinetone i pro A7SIII.

    LAUNCHER: No :) Jako plánuju s otazníčkem. Chci ji, ale nemám na ní. Takže je ve wishlistu až na ní budu mít nebo až si to nějak budu umět odůvodnit jako investici. Nejpozději za dva až čtyři roky až klesne cenou. Věřím tomu, že do čtyř let klesne na polovinu ceny.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: Planujes ji?

    Na me moc drahe, ale tesim se na A7 IV.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Koukam na recenzi telefonu u MKBHD a najednou Sony :-)

    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Tak už je venku podpora A1 rawů. U Capture One ale není zatím podporovaný lossless raw.

    Co je ale super, CaptureOne rozšířil ProStandard na další těla včetně A9, což pomáhá A9 dostat blíž k tomu co leze z nových A7 těl.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Mam velkou radost z Samyang 75/1.8. Prestal jsem se stresovat s nejlepsimi skly a volim hlavne neco lehkeho, co budu mit sebou. Nize par domacich fotek z tohoto vikendu.









    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOT: Haha, jsme na tom stejne, akorat Sony neprodavam.

    V patek mi prisla X100V a od te doby s tim mam par tisic fotek.

    Moje dojmy z toho zde:

    [ Fuji X aneb cihly nechávame doma ]

    Narazil jsem jen na AF protoze fotim prevazne moje male deti. Ale da se to. A bokeh je slabsi, ale to se cekalo.

    Konecne zase fotim, Sony jsem spis hlavne "susil" doma.
    DOT
    DOT --- ---
    LAUNCHER: Opět x100 serii, vyzkoušel jsem návrat k "velkým foťákům" ale nějak mi to fuji sedlo víc.

    Nicméně obrazová kvalita je musím říct u Sony neskutečná, zejména pak ten Sonnar 55mm, tak uvidím jestli za rok zas nebudu utíkat zpět :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOT: Co planujes dal?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam