• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    Digitální zrcadla a bezzrcadla SONY Alpha.
    rozbalit záhlaví
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: nevím, mám stejný info jako ty.
    Registroval jsem foťák na https://www.sony.cz/mysony/login?reg=true
    a přišly mi kódy, který mám uplatnit za 30 dní.
    Jestli projdu testem pozornosti a inteligence se dozvím za 30 dní:)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: jeste dva dotazy pls (protoze Canon to mel uplne jinak), pisu je boldem:


    KROK 1
    Kupte jeden z libovolných modelů v období 01.11.2022 – 15.01.2023 a uplatněte u prodejce nárok na vrácení peněz. jak mam u prodejce uplatnit narok? mam mu rict, pri placeni ze chci uplatnit narok na cashback? nebo jak to mam chapat?

    KROK 2
    Přejděte na webové stránky, (jaky stranky?)klikněte na tlačítko „Claim“ a zaregistrujte se. Žádost na vrácení peněz musí být provedena on-line nejdříve po 30 dnech od nákupu, ne později než 15.3.2023, jinak nebude přijata.

    dik )
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: jj, vim o tech chytacich, jen sem fakt nemohl najit informace, ale uz jo, tak diky, uvidim jak prodam starej dslr a kdyztak jdu do toho :)

    On-line podpora kampaně Cashback (01.11.2022 - 15.01.2023) | Sony CZ
    https://www.sony.cz/electronics/support/articles/00225107
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: do 15. 1.
    Můžou tam být 2 chytáky:
    1. Jestli to platí pro všechny obchody.
    2. Cashbacky jsou často designovaný tak, aby člověk mohl udělat snadno chybu. Např. nějaký časový limit, vícenásobná registrace atd.. Počítají s tím, že někdo si to neohlídá, a vyplatí jen část.

    Mně po registraci normálně přišly kódy, který mám uplatnit za 30 dní, tak uvidíme, jestli tím přijdu:)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: clovece, nikde to oficialne nevidim a na strance fotolab pisou, ze je zimni cashback Sony ukoncen... ale cena pecka!
    ses si tim cashbackem jist? tohle by melo jit primo za Sony a ne prodejcem a ja na sony.cz nic nevidim.. jestli nahodou nekecaj...
    MINER
    MINER --- ---
    Máte někdo zkušenosti s fungováním A7 a Sony objektivů v krutý zimě? Až -30°>
    Přemýšlím, jestli pro jistotu ještě nevzít starší foťák, nebo je to spolehlivý i odolný.
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenost se Sony Zeiss 35/2,8 ZA? Strašně se mi líbí velikost, zdá se, i na plnou díru je pěkně ostrej a kontrastní, na druhou stranu se názory na kvalitu dost různí, takže ta kusová variabilita bude značná. Mám teď Sigmu 35/2 DG DN, obrazově fakt skvělá, jen by prostě mohla být o dost menší a lehčí.
    MINER
    MINER --- ---
    KURE: na Androidu mám vyzkoušený Camoodo, který je o malinko lepší než Sony Edge.
    Chci vyzkoušet Monitor+, který vypadá dost dobře, ale neodporovalo můj starej foťák, dokud jsem neupgradnul, takže zkušenosti ještě nemám.
    KURE
    KURE --- ---
    LWEEK: eh, teď jsem si všimnul, to je jen a iphone :/ to je trochu opruz,
    ale kdyby to fungovalo tak bych asi přežil nosit sebou postarší telefon misto dalkovyho ovladani.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Nezkoušel, zvažuju to.
    KURE
    KURE --- ---
    LWEEK: to je zajimava appka, zkoušel jsi to? třeba focus stacking?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Taky se to může lišit u Androidu versus Apple iOS. Je to zkrátka potřeba vyzkoušet.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    MINER: Teoreticky se to spojuje samo, prakticky jak kdy. x) Rozhodně to trvá. Asi jako když se připojuje telefon k autu. Problém je, že starší modely měli BT který k tomu není moc vhodné a nepropaguje se tak často. Zkrátka má tendenci to selhávat. Takže pokud chce člověk mít jistotu je potřeba se podívat do telefonu jestli je aktivní spojení a pokud ne tak ho aktivně vyvolat. Důvod je pravděpodobně ten, že aktivní propagace zařízení ho hodně vycucává tak se to děje jen v určitých intervalech. Jak říkám, novější fotoaparáty k tomu používají novější BT standard, který je připravený pro instantní připojování a odpojování a funguje to spolehlivěji. Ale to jsou jen mé postřehy a domněnky.
    MINER
    MINER --- ---
    LWEEK: a jak funguje ta GPS prakticky?

    Musíš to vždy nejdřív spojit nebo stačí udělat jednou, a pak se to spojuje už samo jen přes to BT?

    Je to fakt GPS nebo vezme přibližnou pozici telefonu?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Tak jasně, remote s náhledem jede přes WiFi, ale existuje tam i BT protokol právě pro dálkové spouště. GPS by měla právě fungovat pokud je spárovaný fotoaparát s mobilní aplikací a jak ve fotoaparátu tak v mobilu je funkce povolená. Ale bacha, alespoň na starších modelech to občas trochu zlobí. Pokud chceš mít zaznamenaný GPS na 100% je třeba se ujistit že je BT spojení aktivní. Samo od sebe se to propojuje pomalu a někdy se to nepropojí vůbec. U novějších těl čtvrté a vyšší generace by to mělo fungovat spolehlivěji.

    Shutter - Remote Control App for Sony & Canon Cameras
    https://shutter.dev/
    MINER
    MINER --- ---
    LWEEK: Krom GPS to funguje přes WiFi. BT je na to moc pomalé. I na remote je WiFi potřeba na náhled.

    Jak funguje ta GPS? O tý nevim.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    MINER: GPS, přenos souborů na vyžádání a myslím že i dálkové ovládání. Mimochodem existuje iOS apka, která emuluje BT dálkovou spoušť :)
    MINER
    MINER --- ---
    Nevíte k čemu je na A7 Bluetooth či jestli se ušetří baterka při vypnutí?

    Možná je to na nějaký remote ovládání nějakejma gadgetama, ale přijde mi, že na obyčejný spojení s telefonem včetně remote shooting přes WiFi to neni potřeba. Nebo k čemu to je?
    MINER
    MINER --- ---
    FYI: fotolab.cz má i na IČ 2 roky záruky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam