• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKbulletjournal
    Diskuze pro příznivce metody plánování času #bulletjournal #bujo

    "Není nic horšího než krutost, s jakou mluvíme sami k sobě."
    rozbalit záhlaví
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    KEJKLIR: Parádních bločků je hromada, začal jsem s oficiálním leuchtturmem a jelikož to u mě vypadá na čtyři bloky do roka tak se těším na další. Bude to pravděpodobně Paperblanks který je nádherný a má skvělý papír. Ty od tigeru mám tři ;-) z tu ceno to tam nešlo nechat ležet na ně určitě také dojde.

    KEJKLIR: Takže neotálej a 1.9.2019 začni. do konce měsíce ti připravím náhled jak jsem začínal já se zohledněním toho co bych už udělal jinak abych měl bulletjournal úhlednější.
    KEJKLIR
    KEJKLIR --- ---
    používám už dlouho diáře od Clever Minds, nejčastěji Week Planner. Koncept BuJo mě taky zaujal a už studuji knihu. Nejspíš od nich pořídím Idea Maker:
    TEČKOVANÝ ZÁPISNÍK NA NÁPADY IDEA MAKER - Clever Minds
    https://mycleverminds.cz/...apady-idea-maker.html#/29-barva-prirodni_hneda/34-velikost-s_90_x_140_mm
    Pro BuJo mají prý dělaný tento: https://mycleverminds.cz/diare/201-kreativni-diar-nedatovany.html ale ten mě tolik nezaujal.

    Na jejich diářích mi vyhovuje, že do kroužkové vazby se krásně vejde pero Parker. Bohužel nemají číslované stránky, je potřeba si číslovat sám.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Pro mě je hrozně těžké začít. Mám potřebu mít všechno "tip-ťop", takže jsem udělala úvodní červencovou stránku (i s obrázkem) a tím jsem skončila :(
    Jinak teda prozatím jsem investovala jen do toho sešitu z Tigeru, který zmiňuje FRENNET:

    O knize vím, ale nemám/nečetla jsem. Nejsem si jistá, jestli by mě dostatečně nakopla ;)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    FRENNET: To je škoda :) Jinak barvy nejsou na Bullet Journal potřeba, bohatě si vystačíš s jednou.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    MILAZAJICEK: znam a mam, ale nejak nestiham cist
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    FRENNET: rozhodně bych nečekal na další rok. Ja zacal následujícím mesicem. Ale s dovolenou to tak vyšlo. Knihu znáš?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    MILAZAJICEK: jak zacit. Co vsechno delat uz tak nejak jsem vice-mene pochopila, ale, kdyz das i to, nebudu se zlobit.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    FRENNET: myslíš přehled jak začít nebo co všechno dělat?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Taky book.
    Letos jeste dojedu diar co mam od ledna, ale pak uz bujo. Koupila jsem si ten teckovany sesit z Tigeru, akorat ty barvicky jeste nemam.
    Jinak, nejaky u eleny prehled nevite, kde bych nasla? Vse co jsem nasla bylo dost kuse.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: To já už teď zpětně neposoudím. Dneska vyhledávám příležitosti k tomu abych mohl psát rukou/perem. Takže přes den kromě emailů všechno píšu ručně ;) Večer deník a i když teď to flákám tak občas si vyměním s kamarádem i nějakej ten dopis.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    U mě je to spíš tak, že mi víc vyhovuje psaná forma, než elektronická.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: já mám taky rad pera ale s palmem jsem si vystacil. DateBk byl prostě naprosto vyhovujici aplikace. Nic s je o schopnostmi uz dneska neni.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    MILAZAJICEK: to jo, ale já kromě Palmu vždycky používal i papíry. Nevím proč. Asi protože mám rád plnící pera :-)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: to ja to na jednom miste pouzivam uz dlouho. Nejdriv diáře palm a po padu Palm Inc. uz nebyla nikdy adekvatni elektronicka nahrada takze od te doby se v tom placam mezi papirem a mobilem. A v papirove podobe kombinuji ruzne zpusoby a formaty. Ted jsem roky pouzival FranklinCovey diare ale uz se mi to nechce tahat a sesit se snaz prizpusobuje nez nalinkovaný diar.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Teda používal jsem to i předtím, ale tak jaksi “nekoordinovaně”, to jako ze poznámky jsem měl v různých sešitech a papírech a tak.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    MILAZAJICEK: podobný systém, modifikovaný na moje potřeby.
    Já už to používám tak zhruba od roku 2009
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: To jako že jsi ho začal používat v začátcích nebo že máš svůj podobný systém?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    MILAZAJICEK: myslíš jak dlouho používám bulletjournal? No ještě dřív než se tomu začalo říkat boulletjournal a než to začalo být populární :-)
    Prakticky nepřetržitě. Jako pracovní deník kam si píšu věci z práce, soukromý kam si píšu osobní věci. Už hodně let. Staré mám popsané (od kdy do kdy byl používán) a odložené ve skříni. Jak skončím s jedním, začínám nový.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: Moleskine inkoust moc dobře nedává. Já teď začal používat ten Leuchtturm Bullet Journal ale koukal jsem, že Paper Blanks má taky pěkný tečkovaný sešity a jejich papír se mi líbí zatím asi nejvíc.

    Zatím bujo držím co nejjednodušší, ale už budu muset zapojit kolekce ale nechce se mi to hned ze začátku přeplácat, abych se v tom neztratil.

    Jak dlouho ho používáš?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Já tam taky moc malůvek nemám, teda akorát svoje vlastní, když se třeba na poradě nudím :-)
    Plus svůj styl (kvůli vyhledávání) dělení měsíců, dnů a zadávání určitých informací, například informace k serverům, nebo
    novým user acount atd... takže když třeba hledám nějaké informace k firewallům, tak jedu po stránkách a vím - fialová firewally :-)

    A používám notesy co jsou inkoust/plnící pera friendly:
    Leuchtturm 1917, Paper Blanks a Midori.
    Moleskine je naprd, pokud jde o plnící pera.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Ahoj, jsem ještě nestihl nic přidat. Navíc s bujo začínám ale po všem co jsem vyzkoušel se mi líbí. Škoda že mě dříve odrazovali ty maluvky co kolem toho lidi maji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam