• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLOWUPKomentare, aktuality a zajimavosti z nemecky mluviciho prostoru
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: ja jsem v ty dobe sice uz byl v Rakousku, ale tenkrat jsem politiku vubec nesledoval, a abych se priznal sam jsem se musel podivat kdy byl Grasser vubec ve vlade....kazda ucast FPÖ konci nejakym pruserem, jsem zvedavej jestli se z toho ÖVP do budoucna pouci po akci Strache
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    ANDR3E: jo, jsem ve VV nechtěl už otravovat. Prostě Grasser, a tedy ÖVP tehdy taky s 35%, se vysmívali právnímu státu skoro stejně. 60 000 bytů v BUWOG, mařený vyšetřování kauzy Eurofighter, neusnášeníschopnost soudu Hypo Alpe Adria, Terminal Tower, Schreddergate, etc etc... jsou to némlich stejný šmejdi. Samozřejmě Stronach prohrál, a mají u vesel formální politiky, ale jinak fakt moc rozdílů neni.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: tys mi jeste neco psal ale nejak nevim kam, se to zobrazilo jen v odpovedich, si to smazal?
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Goebbels vs. Kurz

    Herbert Kickl zieht Bilanz: "Kanzler Kurz hat Menschen bewusst in Angst und Schrecken versetzt!"
    http://www.youtube.com/watch?v=gpdIUunAPys
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    BLOWUP: jo, včera to bylo taky na spiegel, předtím opakovaně sz, zeit, další. pověst lidodemo vlády notně utrpěla, Xi se bude muset ohánět, aby zachránil, co se dá. kdyby takhle jela média u nás, tak se hrad, ksčssd, spd, anofert, a nyní už otevřeně čínský barrandov zvencnou vzteky
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    O roli WHO behem corona krize, aneb v cem ma Trump pravdu

    Nicht nur der US-Präsident wirft der Weltgesundheitsorganisation zu viel Nähe zu China vor: Die WHO ist für ihr Corona-Krisenmanagement unter Beschuss geraten. Tatsächlich hat sie schon bessere Zeiten gehabt. https://www.bazonline.ch/wo-donald-trump-mit-seiner-kritik-an-der-who-recht-hat-942558704981
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Weltwoche neni prilis presvedcena o spravnosti rozhodnuti svycarske vlady ke covid ;)

    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    priznam se, ze o nem skoro nic nevim, takze taky nevim, proc by to mela byt pro socany nejaka vyhra. strana zustava stejna
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    jeste k Rakousku, ja doufam ze v SPÖ pujde do pryc Rendi-Wagner a nahradi ji Doskozil, to by mohlo trosku zmenit pomer sil, v dohledny dobe by mely byt vysledky stranickyho referedna o budoucnosti Pamely
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: internet dela divy, skoda ze ho tak dobre jako ty neumi pouzivat volici Agrofertu
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    ANDR3E: jo, skoda, Kurz neni Hillary, povedlo se jim schreddergate pekne zamest, a o Andyho mailech uz dneska ani slovo, na tomhle by se mel ucit dejepis

    mam internet)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: skoda ze se nic nedelo po tom co ÖVP nechala znicit ty pevny disky....to nemelo nakonec zadny nasledky, kdyby kvuli Ibize musel skoncit i Kurz byla by to jeste vetsi prdel..

    ty bydlis v Rakousku, nebo odkud mas takovej prehled?
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    ANDR3E: Ona hranice, odkud je nekdo populista je pochopitelne pro kazdyho jinde, a ja ji mam asi prisnejsi. Pokud vladnu s nackem, vykradam mu temata, a tvarim se jako liberalni konzerva, tak nemuzu nebejt populista.

    Jsem nevedel, ze by do toho po Ibize hodili vidle lidovci. Sice nejdriv mel tiskovku Kurz, s tim genug ist genug, ale z Kickla pak vypadlo, ze se rozhodli na klubu hned rano, ze bez Vudce koncej. Krome toho Kurz furt opakoval, jak se snazil zachranit vladu.

    Ohledne strategie pro volby-fakt nevim, ale ten soucasnej all stars team nema proti generaci ostalgiku sanci, pokud jim nenabidne nejakej subutex, musi to saturovat, a pritom byt mene skodlive, a umoznit dozit bez trauma z prelomu doby a ztracenych sametovych nadeji. Jako film Goodbye Lenin, u nás spíš Sbohem, Koněve.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: ja jsem prave nezaznamenal ze by nekdo z ÖVP byl nejak napojenej na neonacisty, takovy lidi v Rakousku pusobi radsi v FPÖ

    co jsem slysel od hodne lidi (i od kamarada ktery byl driv v mlady ÖVP a nekolikrat se tehdy setkal s Kurzem) tak je Kurz vylozene nastrcena postavicka od lidi kolem drivejsiho kanclere Schüssela, kteri maji porad velkou moc uvnitr ÖVP a ktery i tenkrat sli do koalice s FPÖ.... ja z toho samozrejme nikdy radost nemel, daleko blizsi je mi SPÖ, ale pro ne to byla lepsi volba nez jakakoliv jina strana, s pomoci FPÖ mohli lip prosazovat svuj program zamerenej na byznys - tehdy za Schüssela stejne jako v posledni vlade.

    A jsem rad ze se FPÖ resp. Strache sami odstranili z vlady, co jsem slysel tak Kurz sam chtel puvodne pokracovat v koalici s FPÖ a vymenit jen Stracheho, to nastesti neproslo pres spicky ÖVP z jednotlivejch spolkovejch zemi, soucasna vlada se Zelenymi je tak v ramci moznosti asi to nejlepsi co tu mohlo nastat.

    Kurze nemam rad, je to pro me hroznej slizoun, nicmene se ÖVP musi nechat ze jim taktika s jednou vyraznou tvari a castecne populistickou volebni kampani/tematech vysla, a to tom predesvim byly moje prispevky vedle... podobne pracuje Doskozil z SPÖ v Burgenland, posledni volby tam vyhral a ziskal vetsinu ve zemskym parlamentu, byl bych hrozne rad kdyby volby vyhravali seriozni politici a jejich kampan byla zalozena na serioznich tematech, jak vidis sam tak to ale v CR nefunguje, proto je podle me jedina cesta jak porazit Babise to co udelala ÖVP v Rakousku, najit si nekoho vyraznyho a castecne vykrast jeho program, bohuzel je takova doma
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    ANDR3E: nejsem ted schopnej najit clanky o tech zalobach, takze to beru zpet, protoze mohly bejt jen na cleny svobodnejch, oni jak spolu vstoupili do vlady, tak se mi trochu slili, u tech bylo x razii, o tom se asi nemusime dohadovat.

    Ohledne populismu - kdyby nebylo Kickla, jak se pri obmene vlady po Ibize zasekl, tak Kurz klidne vladl dal se svobodnejma v cele s maniakem, kterej nosi v kalhotach magicky kameny, a sysli v horskym hotelu zlato s plany na nepratelskou invazi NATO.
    Heinz-Christian Strache: Cash im Kofferraum, Metall in der Unterhose - DER SPIEGEL
    https://www.spiegel.de/...-kofferraum-metall-in-der-unterhose-a-00000000-0002-0001-0000-000167507142

    A ze by to o nem Kurz nevedel neni imho mozny, takze proste klidne vladnul s ezonaglem, kterej by nejradsi postrilel uprchliky na hranicich a zavedl bursackou diktaturu. Kurz je populista s porcelanovou pleti.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: ten clanek prave vubec nic nerika, o soucasny ÖVP uz vubec.... ja nijak s ÖVP nesympatizuju a volil bych spis SPÖ, ale porad mi nedochazi to co jsme resili vedle ohledne ÖVP a populismu
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    coz takhle nejake shrnuti, jak to vypada u vas, pane redaktore?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Svycarsko predvolalo nemeckeho velvyslance kvuli zablokovani kamionu s ochrannymi rouskami.

    Jak se zda, v nouzi je nakonec kosile blizsi nez kabat i u „pratel z EU“.

    http://www.20min.ch/schweiz/news/story/19836640

    Deutschland blockiert Schutzmasken für Schweiz


    Die Schweiz liegt mit Deutschland in einem offenen Streit um die Ausfuhr von Schutzmaterial. Bern hat deswegen den deutschen Botschafter vorgeladen
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Muzi jsou pry nachylni k sebelitosti, kdyz jde o nachlazeni. Nova studie prokazala, ze pri nachlazeni a gripalnich infektech skutecne trpi vic nez zeny - a ze jsou to i pres lepsi imunitu prave zeny kdo pri nejmensim naznaku nachlazeni okamzite startuji lecbu.

    Männer gelten als wehleidig, wenn es um Erkältungen geht. Tatsächlich hat sie die Natur benachteiligt. https://www.bazonline.ch/15765215
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam