• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Honzák o tom taky mluví dost.. ošklivě otevřeně.
    Psychiatr Honzák: Karkulka je sexuální pohádka, princezna Lada utekla před incestem | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/...tr-honzak-karkulka-je-sexualni-pohadka-princezna-lada-utekla-pred-5965853
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Že se od Malého Prince a Harryho Pottera vracím zpět k pohádkám..
    Ty nafilmovaný mě poslední dobou (asi 15 let) dost iritují, protože pokud jsou pro děti a mají mít nějaké výchovné poselství.. tak to prostě krutě selhává - už jsme se myslím pohli společensky dál, než že 95% obyvatel maká na poli na své feudální pány nebo ve městech za nesouhlasného pohledu církve piluje řemeslo,
    a že musíme do dětí cpát stereotypy že král je vždy starý a hloupý (ale myslí to dobře!), študovaní rádci jsou neschopní a hrabiví a vždy ti zlí,
    že sedět na trůně je to nejsnadnější ve vesmíru a šlechta se umí akorát flákat,
    a jejich roli daleko líp zastane obyčejný selský synek co smrdí hnojem a neumí držet tužku, natož aby uměl psát a počítat - a takovému vždy pomáhají všechny kouzelné bytosti světa
    (Ve fantasy stories se obvykle aspoň ukáže - narozdíl od komoušských romantik - že je té ve skutečnosti nějaký Pravý Dědic trůnu, protože utajený syn nějakého Pravého Krále)...

    Co se týče prastarých pohádek, vyprávěných ještě babkama vnoučatům za černých hodinek před stovnou a víc lety.. tam krom jiného sázím na freudivské interpretace.
    Jak poučit děti, když máme tuhý středověk a některé věci se nahlas neříkají..
    Bylo nebylo | Psychologie.cz
    https://psychologie.cz/bylo-nebylo/
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Nejlepší na Malém princi je Bob Fosse ve verzi Billy Jean :-)
    Jinak tu depresivní knížku nesnáším

    Bob Fosse + Billie Jean
    http://www.youtube.com/watch?v=QUlEBhGgEe0
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ILIEN: Neměl bych z toho těžkou hlavu. To by přece ani nešlo, shodnout se 100% na všem s lidma, který ti přijdou fajn. A naopak asi neni možný se 100% neshodnout s lidma, který tě serou. Přiznám se, že i ten ksicht ATELIER možná jednou vyblil něco, v čem sem s nim musel chtě nechtě souhlasit.
    EKG
    EKG --- ---
    ILIEN: No jo, to se musim priznat taky. Je mi to neprijemny, kdyz jsou moji kamaradi blbi v necem jinym, nez ja. Jestli me maji radi, meli by prece mit poskozenou stejnou cast mozku... ;/
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    Mně třeba hrozně iracionálně mrzí, že tu nesouhlasím s lidma, co jsou mi fajn sympatický.
    Můžu to svést na to, že jsem opile upřímná nebo to mam cynicky nepriznat?
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    Jste hloupi,protoze mrzimor:-)
    BARBARELLA
    BARBARELLA --- ---
    SALVATOR: ono teda Havraspar a Mrzimor na tom nejsou o moc lip. Navic mikina se znamenim zla vypada jak merch nějaký metalovy skupiny
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    BARBARELLA: Jo takhle to myslíš, to pak jo.
    No, to má :-D
    BARBARELLA
    BARBARELLA --- ---
    SALVATOR: ano, Harry to tak mel, ale cast Voldemorta ukryta v nem byla pro Zmijozel. Nebelvír má bohužel hnusny barvy :D
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    BARBARELLA: No počkej, to přece neměl! Moudrej klobouk možná, ten váhal, ale Harry měl jasno, že do Zmijozelu ne.
    BARBARELLA
    BARBARELLA --- ---
    KOVOVAMINCE: to beru jako kompliment :D
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    BARBARELLA: Jsi divnější, než bych čekala :D
    BARBARELLA
    BARBARELLA --- ---
    SALVATOR: jaka schiza, Harry to mel taky tak :D
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    BARBARELLA: WTF? To je dobrá schíza :-D
    BARBARELLA
    BARBARELLA --- ---
    SALVATOR:
    KOVOVAMINCE: Nebelvír! Ale merch mam zmijozelskej :( :D
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    SALVATOR: Ok, takhle tomu rozumím taky, když mi to polopatě vysvětlíš. Evidentně jsem taky nestvůra a necitlivý hovado. Yaaay!
    (Střídám koleje podle nalády, ale Zmijozel mi jde nejvíc k vlasům, že jo...)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KOVOVAMINCE: Hele, já to asi celkem i chápu. Přijde mi, že za obranu M. P. se tu postavily povětšinou duše citlivé, kterejch se prostě asi víc dotkne, když se do nich takhle opře takový hovado, jako třeba já. Já bych si taky nebral osobně, že sem debil, když mám rád Pottera (a mám, Havraspár FTW!), ale holt ne každej je nestvůra s hroší kůží a bez duše.
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    ZUULUU: Fakt to neber tak vážně.
    Hlavně jsem nic neříkala o inteligenci těch, kterým se to líbí. V nádsázce jsem odsoudila lidi, kteří moudra z malýho Prince berou jak svátost (z důvodů mejch osobních postojů, uznávám) a nebo (a to je horší) prezentovanou oblibou MP se snaží navodit dojem chytrého, rozjímavého a milého člověka, což se často ukáže jako velmi mylný obraz dotyčného.

    A fakt nerozumím tomu, jak osobně si to berete... Já třeba žeru tady zmiňovanýho Pottera a stokrát by mi někdo mohl říct, že je to debilní a jsem podle něj infantilní kráva, ale v mojí hlavě by to byl jen jeho názor a tudíž jeho problém, ne můj.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ...budu si muset přečíst Malého prince...
    Jako dítě jsem od Exuperyho četl "Noční letec" a "kurýr na jih". Snažím se z matných vzpomínek složit obraz, a názor... Ty knihy se vyznačovaly takovým "geniem loci" - člověk, sám , a obklopen rozlehlými prostory. To byl člověk-pilot, a byl sám v celém vesmíru... nocí-temnotou ještě více ovlivněný... v souznění fyzického řevu motoru a prázdnoty vzniká jakési emoční ticho... člověk je sám, a telepaticky rozmlouvá se strojem. Pošle myšlenku, a stroj mu odpoví, zakomíháním, pohybem ručiček přístrojů, změnou jasu "magického oka"... nuda se mísí s fantazií...
    Podobné pocity-nálady, mohou zažívat lidé, pracující na rozvodnách, nebo transformačních stanicích, hlavně v noci... ticho, klid, ale celá budova žije jemným bzučením...objevují se stíny... nuda se mísí s fantazií...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam