• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    Vždycky mě děsila velká chodidla u žen.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    NEI: Jo, diky za pripomenuti, taky mam strach z lidsky hlouposti, ale ten je celozivotni.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    VENDULKA: no za mě jednoznačně v čarodějnici super!
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    ADAMIRA: já se teda přiznám, že mi Anya Taylor-Joy přijde jako jedna z nejhezčích hereček současnosti a dobře se na ní kouká
    AMANT
    AMANT --- ---
    INDIAN: mam to jako audiknihu kdyztak;)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Za skoro sest let v medicine jsem se nebala...ale ted, ted mam strach. O ne, ale i o sebe.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    AMANT: jo tak ja sem to chtel zestrucnit ;) kazdopadne dik za tip, kdysi davno sem se chystal ji precist a pak se mi to uplne vykourilo z hlavy, kazdopadne vzpominky jak mati u cteni ty knizky vybuchovala smichy to jenom potvrzujou ;)
    AMANT
    AMANT --- ---
    INDIAN: to neni uzenar. to je proste Pan Karel co strasne rad ji.
    a ta povidka v knizce je super, vypravi tam, jak se pokousi pres tejden doma v Praze vyskolit turistickej salam ve vetraku na wc, aby byl jako uherak a dovest ho o vikendu do Kerska kamosum to ochutnat. akorat jak je zrout, tak ho dycky sezere uz pres tejden:))) ale jednou se mu povedlo ho dovest az do Semic (1km do cile), ale tam to uz nevydrzel, vyskocil z auta a sezral ten salam ve skarpe:))
    ale jednou, jednou ten salam dovezu, aby i vy jste ochutnali, jak chutna turistickej salam tejden skolenej ve vetraku!:)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    ADAMIRA: což mě přivádí k mé guilty pleasure (i když nevím jestli vůbec guilty ale vím že ten film nemá dost lidí rádo) - the Vvitch

    banda naboženskejch posychpatů se trhne od bandy trošku menších náboženskejch psychopatů, políčko u lesa, slovník anglie 16. století, hlavní hrdinka a její výstřih, žádný schovávačky a metafory (není náhodou společnost jedna velká čarodějnice?/celý je to sen psa kterej vypadl ze vzducholodi), žádný "čerodějnice byla nakonec ta hodná", atp. :)

    Mohl bch se na to dívat každej měsíc :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    říkal jsem si jakou má ta holka z "the vvitch" slibnou budoucnost mám ten film moc rád a je tam uplně skvělá, zároveň jsem si vždycky říkal jak hrozně moc nesympatická je mi ta holka z The Queen's Gambit a Peaky Blinders

    a ona je to jedna a ta samá osoba

    hmmm už je to dlouhý ta karatnéna :(
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    Obcasnou (ted jiz pravidelnou) prokrastinaci pri praci z domova si ospravedlnuju sam pred sebou pripravou vecere pro familii ...
    Dneska sem udelal kotel poctivy husty gulasovky a kdyz vystydla na unosnou mez, tak sem primo este z toho hrnce vyzral vic jak cca 2 porce a sezral k tomu pul bagety

    (na rodinu samozrejme zbylo este dost, ale i tak se ted cejtim jak ten uzenar ze Slavnosti snezenek)
    TRISMEGISTOS
    TRISMEGISTOS --- ---
    ALESH: přesně to mám na mysli.
    ALESH
    ALESH --- ---
    TRISMEGISTOS: jestli jde o jeji komentare ca CRo+ tak souhlasim. Ta dikce je silena.
    TRISMEGISTOS
    TRISMEGISTOS --- ---
    Nedokážu vystát Evu Turnovou. Přitom si myslim, že může bejt docela fajn. Ale když jí slyšim je mi skoro tak nedobře, jako když poslouchám se k něčemu vyjadřovat Romana Jocha.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    ono totiz malokdo si pripusti ze i v restauracich se pomerne dost pouzivaj polotovary

    + ve velkych stravovnach se uz docela dlouho hojne pouzivaj konvektomaty ktery zarucej zdravejsi pripravu jidel (vareni v pare) a soucasne je to daleko pohodlnejsi nez cmudit vsecko v kastrolech v kuchyni za vycepem

    stejne tak sefkuchar ve skolni jidelne / restauraci muze bejt dobrej anebo to muze bejt katastrofa ...
    TMA
    TMA --- ---
    Nechápu, proč lidi nadávají na školní jídelny obecně. Ano nakládaná červená řepa je věc, kterou nemusím dodneška, škubánky jsem tam nikdy poživatelné nepotkal a ta divná zelená hmota rozhodně nikdy nechutnala jako reálný špenát. Buchtičky se šódó a rýžový nákyp byly však vždycky zárukou, že se ten den výborně najím a ani UHO jídla nebývala špatná, i když maso občas bývalo tuhé. A pak jsem také miloval jejich polévky, polévky byly vždy skvělé (ale měl jsem asi štěstí, polévku s noky (3-5 cm velké kusy moučného slizu) jsem v jídelně nikdy nepotkal, přestože byla oblíbenou součástí menu třeba v rekreačních zařízeních (bývalého) ROH).

    Horší průměrnou kvalitu jsem zažil v Trojské menze, u které koloval vtip, že se nemůžou pořád rozhodnout, jestli mají zavřít tu menzu nebo jejího vedoucího. Ale i tam byly věci, které byly výborné, jako jídla ze sojového masa, toho, co normálně vypadá jako nařezaná houbička na nádobí a vrže mezi zuby. V téhle menze z něj dělali dobrá jídla. Vyvažovali tím tak svou proslulou brkaši, která byla pojmenovaná po tom citoslovci, které strávníci používali pro její hodnocení, ne podle jakékoli zeleniny.

    A jak jsem měl možnost vidět školní jídelnu po letech, tak se jedná o už zase naprosto jiný koncept.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    NYKRUK: Deda nám rovnou jedním pohlavkem obtiskl obličej do talíře.
    Dcera patří paradoxně mezi ty, kteří si ve skole přidávají, jen brambory jí nechutnají už od malá a suché už vůbec.
    Já chodila na malou školu, takže já si stěžovat nemohla. Na závody v lívancích vzpomínám rada dodnes a jedla jsem i tu školní hrachovou kaši. Drožďové nočky nebo pomazanku, jsem od školy ani neměla a bylo to dobrý.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    NYKRUK: na tohle sem taky mega alergickej
    zvlast este na to generalizovany nadavani na skolni / zavodni stravovani z principu, protoze to proste dela kazdej, tak aby nahodou nevycnival ...
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    nemůžu se ubránit, ale vzdycky kdyz někdo frflá nad jidlem, tak si vzpomenu na babičku, která by rekla: "Bídu na vás!"
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    DA_NIELA: To víš, příště až půjdu nakupovat, tak se přijdu na Nyx zeptat, co chci :D Už ted si píšu " kup mléko, který hořkne a nekysne, abys měla škraloup, který nesnášíš"
    Na další diskuzi ohledně mléka nemám kapacitu, jelikož se mi v hlavě zobrazuje Mlíkárna s jeho mikrofonním účesem a ubírá to na vážnosti diskuze. Děkuji :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam