• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    ALESH: Není to od anděla na štítu? Ten tam je ještě pořád k vidění.
    ALESH
    ALESH --- ---
    SALAMAN: jednou se bude pouzivat vsude na. Je to hrozne invazivni predlozka. A spravne je bohuzel obcas i to, co bylo spatne, ale uznalo se ze uz se to pouziva dlouho, tak teda ok. Napriklad "U andela" se uz dnes nepouziva a pouziva se jen "Na andelu". Pritom je to odvozeno od sosky andela, ktera tam stavala, takze spravan je "u".
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    ALESH: Ano, "v" je z lingvistického hlediska používáno déle, nicméně i varianta "na" je správně.
    ALESH
    ALESH --- ---
    SALAMAN: PETEKKA: moji prarodice, rocnik 1918 a 1920, zili v Brevnove skoro cely svuj zivot a. "na Brevnove" by nikdy nerekli. Nicmene zrovna u Brevnova to toleruji. Tam to nejaky smysl ma.
    Nejhorsi jsou kolegove v praci - moravske naplavy, co pouzivaji "na Karline" nebo "na Podoli" grrrr.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    MICHELLEDANIELS: Tak tě tedy vítám, sousedko!
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    SALAMAN: cca za 14dní do ní budu patřit, ale přiznám se, že se tam teda nepřidám... raději :))
    TERRANCE
    TERRANCE --- ---
    O aktuální dění se zajímám zpravidla jenom když hledám kontext k novým memům
    1KA
    1KA --- ---
    Přiznám se, že když si opravím cokoliv na autě sama, moje sebevědomí značně vzroste.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    MADIETTA: Ja te chtel povzbudit, ze instainfluencerstvi je imho hluboko pod tvoji uroven, ale mozna te muj nazor zajima tak malo, ze te to vubec nenapadlo a vidis v tom "poucovani, jak mas co vnimat".

    No tak kdyz uz se to teda nepovedlo, tak se aspon priznam, ze me pekne sere, kdyz moje reakce nekdo vnima tak, jako ja ty od id Trissie na me. Ten ostentativne blahosklonnej a trpelivej pristup nekoho, kdo v komunikaci automaticky zaujima egostav rodic i smerem k odlehcenym vtipum a MUSI veci uvadet na pravou miru i u prevazne_nevazne, to je strasnej vopruz!!!
    tak bych rozhodne nikdy vedome citit nechtel a tak se poucovani, jak ma kdo co VNIMAT, predevsim v ne-exaktnich vecech, snazim vyhybat.
    ovsem, navrhovat odlehceny a veselejsi pohled na vec, to je moje!:)
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    HAR4NT: tvl, jsem doufala, že aspoň v tomhle auditku mě nikdo nebude poučovat, jak mám co správně vnímat.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    MADIETTA: Nechapu, proc by clovek nejakych kvalit mel klesat k insta-influencerstvi, vzdyt je to degradovane jen na to, jak veci vypadaji. Beztak to zadarmo nemaji, cejtim v tom smlouvu s certem, platej mu osklivyma emocema, ktery zamerne v lidech vyvolavaji za ucelem prodeje a asi jim nedoslo, ze za to je nakonec zkasne taky:))
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Došel mi led. Dal jsem si do pití mraženou švestku. Dobrá volba.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Mmch, v bazénu, nebo na bazénu?
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    KOVOVAMINCE: Vždycky, když někdo někomu napíše, že je náplava, tak si úplně představuju, jak to u tý klávesnice vyslovuje silně pohrdavým tónem a u toho si odplivne na parkety.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MAR_TINA: Šestý, pokud se nepletu. Každopádně poznámka říká, že se užívají obvykle koncovky rodu ženského:
    "V úzu v současnosti převažují koncovky ženského rodu (do Brázdimi, v Brázdimi), a to zřejmě vlivem analogie s jinými jmény se shodným zakončením (např. Kouřim, Chrudim). Používání těchto koncovek sice nepovažujeme za chybu, nicméně je problematické, protože místní části této obce se oficiálně nazývají Veliký Brázdim, Starý Brázdim, Nový Brázdim."
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NELLAS: tam jsem zírala a v pokročilé části práce (skoro poslední strana) nebyla schopna uričt, který pád je Leží v ...
    A leží v Brázdimě znělo hrozně i když mi vycházelo jako správně.
    Tak je to tady přiznání, že.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MAR_TINA: No to bych řek, že bych si pomoh Vlašimem, ne?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MAR_TINA: Já bych šla na Příručku a zjistila pro mě překvapivé... https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=br%C3%A1zdim
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SALVATOR: a on je to ten Vlašim?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam