• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    DELIRIUM: Jj a stavel si hnizdo v metru pod schodama a taky se umel natahovat, takze se vesel i do maleho okenka jo a bylo mu asi 120 let, brrr.
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    CYBORCA: Ten zabral dokonce celé dva díly, pokud si správně pamatuju. A měl rád játra (lidská). Že jo?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    BEEBLEBROX: Mám pro tebe ještě jedno zjištění:
    Rozinka – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Rozinka
    České slovo rozinka pochází z němčiny Rosine, kam přešlo z francouzského raisin, což znamená (suchý) hrozen. Původ je v latinském racēmus, což znamená zrno, hrozen. Název hrozinky vznikl v české lidové etymologii přikloněním ke slovu hrozen již dávno. Podle současných pravidel pravopisu jsou však obě možnosti pravopisně správné.

    LIDOVÁ ETYMOLOGIE | Nový encyklopedický slovník češtiny
    https://www.czechency.org/slovnik/LIDOV%C3%81%20ETYMOLOGIE
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Ne, Akta X, zahraniční horory, pohádky, krev, stvůry, nic takového...

    Mlha, plížení se a minimum všeho. Český horor Travis a podle data už jsem nebyla dítě... Koukaly jsme na to s mámou a bály se obě https://www.csfd.cz/film/25969-travis/galerie/
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    A co Eugene Tooms, nikdo nic? Toho jsem se nejvic bala ja.

    WRNQ
    WRNQ --- ---
    DELIRIUM: Mýmu tátovi přišlo naprosto ok, abych se dívala taky. Tu paní bez nohou a rukou, co si ji její děti chovali pod postelí, si taky dodneška pamatuju...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NELLAS: zrovna dneska jdu číst Popelku z téhle knížky, tam je taky uříznutý palec a pata :)

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TOOMIX: Existuje plno verzi. Ale useknutý palec či pata mi přijdou dost děsivé. V některých pohádkách se zle královny hází do pece, třeba. Ale trauma z toho nemám, měla jsem ty pohádky ráda.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NELLAS: máme doma i verzi Popelky, kde se seká hlava

    [TOOMIX @ Psychika a materstvi]
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Jinak teda já vyrostla na pohádkách od Dobšinského. V Popelce uřezaný palec a pata, Laktibrada zlou sestru sežral, kosti ohlodal a kůži natáhl do okna, ještě drsnější verze Svatební košile... a koukejte, co ze mě vyrostlo! :D (četli mi to nějak kolem čtyř až pěti let)
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    NELLAS: Jo, přesně tahle.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DELIRIUM: Tu jsem měla. To byly ty legendy a pověsti z Afriky a vůbec z celého světa. Taková tmavě modrá, že? Dostala jsem kdysi k Vánocům.
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Měl ste někdo doma Kytici dívčích pohádek? Tam byly poradně morbidní horory. Jednou sem to vzala ke kamosce na čtení pro přespání a její máma mě s tím vyhodila, co to je za hrůzy, že tohle nám před spaním číst fakt nebude. Přitom to byla moje dost oblíbená knížka.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Já mám traumíčko z Čarodějova učně. Ale větší teda ze Starejch řeckejch bájí a pověstí. Máma nám je četla před spaním. Byly mi čtyři a ona četla o Prométheovi. A druhej den dělala játrový knedlíčky. Krvavou rukou mi ukazovala jatra a říkala: "Hele, to jsou játra, to trhal ten orel Prométheovi." Měla jsem radši, když nám četl táta.
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    DELIRIUM: Tenhle byl masakr!
    MONROE
    MONROE --- ---
    DELIRIUM: Presne! :D Kippe..
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    MONROE: sem si musela osvěžit paměť, jo, byl taky dobrej a hlavně - dle podobné události z roku 1960 :D
    MONROE
    MONROE --- ---
    DELIRIUM: Jooo!!! A jeste Desivy komiks..
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    SALAMAN: Tenhle žil v kanálu, taková lidská motolice. Scénu s vanou si nevybavuju.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    DELIRIUM: To je ten, jak se ve vaně svlíkal z kůže?
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    MONROE: nejhorší pro mě byl tenhle:
    Věřte nevěřte 2x12-Rudé oči.avi
    https://youtu.be/IB-lJr-fM7w


    Děda měl na chatě dva vypínace nebo co to bylo, a svítilo to též červeně, jako dvě oči.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam