• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    GANDHI: Kytice taky je hororová věc. Vodníky, co urve dítěti hlavičku? Svatební košile s umrlcem? A tak dále...
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    GANDHI: nám děda s gustem recitoval Osirelo dítě :)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    dobrej dramatickej prednes dokaze udelat syrovej horror i z Erbenovy kytice (timto zdravim na onen svet sveho dedu)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DELIRIUM: Níže kolega píše, že mu to mamka četla ve čtyřech letech.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    brečet je ještě dobrý. Taková Dívka, co šlápla na chléb, co se propadne do bažiny a tam po ní lezou hadi, brouci a žížaly... ideální čtení před spaním pro malou holčičku s velkou představivostí!
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    NELLAS: Nojo vlastně, taky solidní hrůza!
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    NELLAS: Nebo si to ten harant vezme sám neboť tam vidí pohádky, že jo :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    On fakt někdo dal dítěti do ruky Wildea? Vždyť se to "pohádky" jmenuje snad jen vinou rozmaru překladatele. Brrr. (A to ho mám ráda.)
    IRINASH
    IRINASH --- ---
    Nedávno jsem z nostalgie četla O malé jedličce, Slavíka, Statečného cínového vojáčka, Dívku se sirkami... a musím říct, že když se potřebuju vybrečet, Andersen je jistota.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DELIRIUM: Holčička se sirkama!!!
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Ale největší masakr pro mě byla Princezna z tresnoveho království. Pohádka o smrti. Asi se mi do rukou dostala moc brzo, protože sem pak dlouho nemohla spát z toho, že každej v mém okolí umře, bude mít pohřeb a už tu nebude atd.
    JONY
    JONY --- ---
    DELIRIUM: Slavík a růže... další obří trauma mého dětství
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Co Grimmové, ale takový Oscar Wilde nebo Andersen. Tam mě děsila ta strašná nespravedlnost, nevděčnost a krutost. Třeba Slavík a růže, tu sem obrečela. Jako malá sem to nedokázala pobrat.
    I Cínový Vojáček a podobné pohádky pro mě byly daleko horší jak urizlý lidský končetiny v komíně od Grimmů.
    JONY
    JONY --- ---
    Dodnes mám trauma ze Šťastného prince od Oscara Wilda. Ano, je to krásný a dojemný příběh, jen teda jsem ho v cca 4 letech během chřipky, kdy nám ho máma četla, opravdu neocenil.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Jo a máma nám četla pohádky bratří Grimmů a u toho jsem si taky nejednou káknul strachy.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    DELIRIUM: To mi připomnělo tuhle skvělou knihu:

    MONROE
    MONROE --- ---
    DELIRIUM: Nebo Home! :)))
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Ještě by se imho slušelo zmínit tu epizodu o lidech v lese s červenýma očima, co byli obrostlí kůrou nebo lisejnikem? A už jdu s X Files do rite :)
    COSMY
    COSMY --- ---
    CYBORCA: ty dva dily jsou nej podle me :D
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    DELIRIUM: Jj a stavel si hnizdo v metru pod schodama a taky se umel natahovat, takze se vesel i do maleho okenka jo a bylo mu asi 120 let, brrr.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam