• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    NELLAS: Nebo si to ten harant vezme sám neboť tam vidí pohádky, že jo :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    On fakt někdo dal dítěti do ruky Wildea? Vždyť se to "pohádky" jmenuje snad jen vinou rozmaru překladatele. Brrr. (A to ho mám ráda.)
    IRINASH
    IRINASH --- ---
    Nedávno jsem z nostalgie četla O malé jedličce, Slavíka, Statečného cínového vojáčka, Dívku se sirkami... a musím říct, že když se potřebuju vybrečet, Andersen je jistota.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DELIRIUM: Holčička se sirkama!!!
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Ale největší masakr pro mě byla Princezna z tresnoveho království. Pohádka o smrti. Asi se mi do rukou dostala moc brzo, protože sem pak dlouho nemohla spát z toho, že každej v mém okolí umře, bude mít pohřeb a už tu nebude atd.
    JONY
    JONY --- ---
    DELIRIUM: Slavík a růže... další obří trauma mého dětství
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Co Grimmové, ale takový Oscar Wilde nebo Andersen. Tam mě děsila ta strašná nespravedlnost, nevděčnost a krutost. Třeba Slavík a růže, tu sem obrečela. Jako malá sem to nedokázala pobrat.
    I Cínový Vojáček a podobné pohádky pro mě byly daleko horší jak urizlý lidský končetiny v komíně od Grimmů.
    JONY
    JONY --- ---
    Dodnes mám trauma ze Šťastného prince od Oscara Wilda. Ano, je to krásný a dojemný příběh, jen teda jsem ho v cca 4 letech během chřipky, kdy nám ho máma četla, opravdu neocenil.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Jo a máma nám četla pohádky bratří Grimmů a u toho jsem si taky nejednou káknul strachy.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    DELIRIUM: To mi připomnělo tuhle skvělou knihu:

    MONROE
    MONROE --- ---
    DELIRIUM: Nebo Home! :)))
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Ještě by se imho slušelo zmínit tu epizodu o lidech v lese s červenýma očima, co byli obrostlí kůrou nebo lisejnikem? A už jdu s X Files do rite :)
    COSMY
    COSMY --- ---
    CYBORCA: ty dva dily jsou nej podle me :D
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    DELIRIUM: Jj a stavel si hnizdo v metru pod schodama a taky se umel natahovat, takze se vesel i do maleho okenka jo a bylo mu asi 120 let, brrr.
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    CYBORCA: Ten zabral dokonce celé dva díly, pokud si správně pamatuju. A měl rád játra (lidská). Že jo?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    BEEBLEBROX: Mám pro tebe ještě jedno zjištění:
    Rozinka – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Rozinka
    České slovo rozinka pochází z němčiny Rosine, kam přešlo z francouzského raisin, což znamená (suchý) hrozen. Původ je v latinském racēmus, což znamená zrno, hrozen. Název hrozinky vznikl v české lidové etymologii přikloněním ke slovu hrozen již dávno. Podle současných pravidel pravopisu jsou však obě možnosti pravopisně správné.

    LIDOVÁ ETYMOLOGIE | Nový encyklopedický slovník češtiny
    https://www.czechency.org/slovnik/LIDOV%C3%81%20ETYMOLOGIE
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Ne, Akta X, zahraniční horory, pohádky, krev, stvůry, nic takového...

    Mlha, plížení se a minimum všeho. Český horor Travis a podle data už jsem nebyla dítě... Koukaly jsme na to s mámou a bály se obě https://www.csfd.cz/film/25969-travis/galerie/
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    A co Eugene Tooms, nikdo nic? Toho jsem se nejvic bala ja.

    WRNQ
    WRNQ --- ---
    DELIRIUM: Mýmu tátovi přišlo naprosto ok, abych se dívala taky. Tu paní bez nohou a rukou, co si ji její děti chovali pod postelí, si taky dodneška pamatuju...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NELLAS: zrovna dneska jdu číst Popelku z téhle knížky, tam je taky uříznutý palec a pata :)

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TOOMIX: Existuje plno verzi. Ale useknutý palec či pata mi přijdou dost děsivé. V některých pohádkách se zle královny hází do pece, třeba. Ale trauma z toho nemám, měla jsem ty pohádky ráda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam