• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SALVATOR: ono to samozřejmě nebylo krystalické čisté, volit nesměly ženy a idioti :)))

    "Existovala zde totiž například výjimka pro občany, kteří byli společností nazýváni nelibým slovem idioti. A málem bychom zapomněli, ani ženy volit nesměly."....
    Význam slova idiot se postupem času měnil, ve starověkém Řecku byli za idioty označováni nevzdělaní a egoističtí lidé, kteří se nezajímali o veřejné ani politické dění.
    Volit nesměli přistěhovalci, cizinci, otroci ani ženy..."
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    GRANTORINO: Nojo, kdo by ale odpočítával nějakejch 10525739 bobů?
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    Blbě z těch zkurvenejch voleb spim. Vážně mě děsí vzestup nácků a populistů, tim spíš, že to vráží klín mezi mě a mé rodiče. Sere mě, že jsem to nechal dojít takhle daleko a cítím velkou bezmoc a vinu, že tomu rodiče díky facebooku, XTV, ABJ a Čaulidi...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    včera jsem strávila celé odpoledne hraním si s dcerou s legem (miluju to), večer jsem koukala na rozbory a analýzy volebního výsledku. a co se mi zdálo v noci? správně: jak byly prezidentské volby v lego-světě :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    CALIGULA: Jsem o ni četla, něco, asi to mělo být pozitivní. Vycházelo mi, ze nebyla trochu, ale troch dost.
    A vůbec Meda nebyla.
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    Co je v domě, možná bude pro mě...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Šel bych do divadla.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Nechci dnes do divadla.
    FISKUR
    FISKUR --- ---
    nechci dnes do divadla
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    JONY: Ivan!
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    KOLLER: Ja jdu na rande
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    FEFERONIE: hmm, co s tim?
    JONY
    JONY --- ---
    CALIGULA: a když je to chlapec, tak je to Jiří? :)
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Jako preventivní náplast mám vsazeno na Babiše.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO:
    "Aristotelés nám díky Athénské ústavě přináší svědectví toho, jak, fungovalo losování pro obsazování soudů a dalších úřadů. Celý proces losování byl velice sofistikovaný a z dnešního pohledu až komplikovaný. Procedura losování měla několik fází, které měly zajistit, aby nemohlo dojít k ovlivnění výsledků losování. I proto finálnímu losování, ze kterého měl vzejít nový soud či úřad, předcházelo několikanásobné losování (jako v případě losování soudů, čemuž se budu věnovat níže). Od počátků demokratického uspořádaní Athén platilo, že se občané – kandidáti – sešli v den losování na agoře (tržiště), kde se procedura odehrávala.
    Využívalo se tzv. bobové losování, které spočívalo
    v tom, že si jednotliví občané tahali z nádoby bílé nebo černé boby. Bílé boby označovaly úřad, který byl obsazován. Počet bobů odpovídal přesnému počtu občanů v agoře a ti, kteří si vylosovali černý bob, opustili agoru bez získaného
    úřadu či postu."
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    FRKOLKA: tak původní verze demokracie kdysi dávno operovala i losem, černé a bílé kuličky. Přihlásit se mohl každý občan a být vylosován :) Tím by se ušetřilo za vše, volební komisi, kampaně, žádný ovlivňování....
    JONY
    JONY --- ---
    co jsem změnil léky se mi vrátilo libido, jen jsem se mezitím rozešel...
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    KOLLER: Jo
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    FEFERONIE: a taky se ti to stupňuje?
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    KOLLER: Ja jsem nadrzena, kdyz se ucim. A mam zkouskovy.
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    Ta kocovinová nadrženost se nějak stupňuje, ne? …
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam