• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Mám crush na největšího znalce pampelišek v ČR.
    DR_NIKITA
    DR_NIKITA --- ---
    HUGH_BOYLAN: ja cetla "paniku do caje" .. jdu si lehnout
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    Nemam sílu/odvahu dejít z práce a naplno šlápnout do podnikání. Dala bych si za tu posranost pěstí.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Mám chuť se na to studium vykašlat. Proč si ten život vždycky komplikuju. Mohla bych prostě jednou sedet doma normálně s dětma na tom rodicaku...
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Musím si dát panáka do čaje.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    Zjistila jsem, ze se mi strasne libej veliky zensky. Ne jen vysoky, ne tlusty, proste velky.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    FRK_R23: jako 5 AM?:D
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    TRISSIE: Obávám se, že ELISEBBAH má pravdu, -vale je od levare, ne valere:

    carnival (n.)
    1540s, "time of merrymaking before Lent," from French carnaval, from Italian carnevale "Shrove Tuesday," from older Italian forms such as Milanese *carnelevale, Old Pisan carnelevare "to remove meat," literally "raising flesh," from Latin caro "flesh" (originally "a piece of flesh," from PIE root *sker- (1) "to cut") + levare "lighten, raise, remove" (from PIE root *legwh- "not heavy, having little weight").

    Folk etymology has it from Medieval Latin carne vale " 'flesh, farewell!' " Attested from 1590s in the figurative sense of "feasting or revelry in general." The meaning "a circus or amusement fair" is attested by 1926 in American English.

    carnival | Etymology, origin and meaning of carnival by etymonline
    https://www.etymonline.com/word/carnival

    carnival

    Etymology
    From French carnaval, from Italian carnevale, possibly from the Latin phrase carnem levāmen ("meat dismissal"). Other scholars suggest Latin carnuālia ("meat-based country feast") or carrus nāvālis ("boat wagon", "float") instead.[1]

    carnival - Wiktionary
    https://en.wiktionary.org/wiki/carnival
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    ELISEBBAH:
    TRISSIE: Díky za korekci. Bouchla mi hlava podruhý...
    ELISEBBAH
    ELISEBBAH --- ---
    TRISSIE: ale ne, pokud si dobre pamatuju, tak carne maso ano, ale to vale je z levare a tedy opustit. Takze doslova ten masopust
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ERVIN: teda až na to, že je to masu-popustit (protože masopust je období MEZI dvěma půsty, ne postní), a karneval je od carnis (z masa)-valere (nabýt síly) :-)
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    ADELHAIDA: je, díky! :)
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    ADELHAIDA: Maso + půst; Carne + vale, taky mi to nedávno málem urazilo palici!
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Jo a žeru tohle:

    Type O Negative Baby - Hit Me One More Time (tribute britney)
    https://www.youtube.com/watch?v=pHoCWleknWg
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Teprve před pár lety jsem si uvědomila, ze karneval a masopust je to samý.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Jednou kdysi dávno jsme na celej Žižkov pouštěli z PA zvuku Pátou od Helenky. Bylo pět.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    NELLAS: jo, jako je pravda, že někdy tací bývají jako zajímavý sociální experiment... jenže já jsem jeden z těch lidi, kteří na televizi křičí "proboha! Nechod tam! Nechod tam", takže i v tomhle případě by to bylo "proc sis vybrala tohohle!? Proooc?!" :D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MICHELLEDANIELS: Mě to právě bavilo jako vhled do myšlení někoho úplně mimózního, ale četla jsem to nějak kolem své dvacítky, teď už nevím, co bych na to říkala.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    BARBARELLA: stupidní kráva, která neví co chce a vše si podelala sama... ale zase se nedivím, ze se v tom hodně lidi vidí
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    BARBARELLA: Obecně moc nechápu potřebu těhle rádoby romantickejch komedií, z většiny mám dost wtf pocit. Zvlášť když je to hojně založený na libovolnym shamingu, což je případ tady Bridget.

    Ale já opravdu akceptuju jedinej romantickej film a to je Same Time, Next Year s Aldou. Tzn je možný, že jsem fakt divná a neni třeba mi věnovat pozornost. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam