• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    FRENNET: tyjo, nojo vlastně, já to mám taky ten hrnec a nenapadlo mě to ještě vyzkoušet :D
    Nicméně myslím, že v tom jogurtovači to funguje i tak, že když to necháš o něco méně, tak to nedojde do stadia tvarohu... Zkus kratší čas :) a jinak "hot" to zničí, to je jasný.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Pixylophone - archiv
    https://www.pixy.cz/pixylophone/2005_06_archiv.html#1119917076

    Stačí cokoli, co udrží teplotu 35 °C – 40 °C.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    FRENNET: Přiznám se, že nechci, aby ses mazala. Ani doma na kompu. Poĺpp!
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    HUGH_BOYLAN: OT, tak to pak smažte. Mám multifunkční tlakový hrnec a jedna z jeho vlastností je, že to umí vařit jogurt. Ten, se jak jsem už psala, vaří 8-9 hod na 40C. Var jsem ukončila ve 3 hod ráno a teplej jogurt se mi fakt ve tři ráno nechtělo jíst.
    Zo co z toho vyšlo nám chutná, akorát mi to nevyšlo vypnout včas a po ukončení varu se zapla funkce Keep Warm a ta je na 70C, tím pádem je to mrtvej jogurt, ze kterého už další neudělám. No další iterace bude o level lepší.
    Je to jiné než z obchodu, ale nikoliv horší.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    FRENNET: Tvaroh je také dobrý, nebo se to nedalo vůbec jíst? Ono je to tak složité? To prostě nezmáčknu tlačítko a za 12 hodin nebudu mít ve sklenicích hotový jogurt? Nejsem vůbec znalý výroby mléčných výrobků (to se přiznávám), takže si nechám poradit. Ale to asi spíše do [KDO VI TEN TI ODPOVI!!!-rady,recepty,vychytavky,inzerce,duse,laska...zeptej se...]
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    HUGH_BOYLAN: Přiznávám, ze jsem vařila jogurt na 40C 7 hodin poprvé a je to vic tvaroh nez jogurt. Ten závěrečný patnácti minutový finiš na 70 mu neprospělo.
    Jogurt je mrtvej Dejve.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    GRANTORINO: Našel jsem za ~ 450 nějaký v LIDLu, asi to zkusím rovnou z čerstvého mléka přímo od sousedových kraviček. Přiznám se, že jsem neměl potuchy, že se to vyrábí i na domácí použití a že je to tak levné. Když nebudu spokojen, tak to prostě do 14 dní vrátím.

    SILVERCREST® Jogurtovač SJB 20 A1 | Lidl.cz
    https://www.lidl.cz/p/silvercrest-jogurtovac-sjb-20-a1/p100352160
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    HUGH_BOYLAN: jo, měla jsem, dětem z toho ten jogurt nechutnal, takže bohužel.... Putovalo to dál. Ale pokud chceš hromadu probiotický bílý hmoty, tak hurá do toho :)
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Musel jsem si to najít na internetech a opravdu to existuje.

    GRANTORINO: Děkuji!
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    HUGH_BOYLAN: vypla jogurtovač... nechce se tím cpát teď, dá si ho až ráno
    *není zač
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    BERUSKA_CA: Přesně. Přiznám se, že mám teď chuť na domácí jogurt. Čistě klasický bílý, žádné cukry a ovoce, jenom hromada probiotické hmoty. Mňam do piči!
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    HUGH_BOYLAN: Ja taky a nebylo mi jasne, proc ceka na rano. Ochutnat se da i ted.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    HEJSEK23: Ha, takovou minelu jsem nečekal. Viděl jsem v tom nějaké zařízení na výrobu domácího jogurtu, které bylo právě vypnuto. Což mne zaujalo.
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    HUGH_BOYLAN: hádám že vypila. a v druhé větě má starost zda obsah střev bude v normálu či se změní v neřízenou střelu
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    FRENNET: Přiznám se, že si vůbec nedokážu představit, co to znamená vypnout jogurt.
    FISKUR
    FISKUR --- ---
    me to tak nebavi
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Prave jsem vypla svůj prvni jogurt. Uvidime rano, jakékoli bude.
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    Nekdy bych chtel vyrazit v patek s rodinou autem na chalupu.

    Skoda, ze nemam ridicak, auto, chalupu, ani letmej kontakt s jakoukoliv osobou opacnyho pohlavi. :S Ale v patek mam cas!
    TICHAVODA
    TICHAVODA --- ---
    Neumím se bránit. Ne takovým tomu zákeřnýmu nenápadnýmu podkopávání, na který nejde pořádně ukázat prstem a poslat dotycnyho do prdele, co to na mne zkouší, protože hrozí, že si na mne smlsne znovu tím, že mne zesmesni jako paranoidního blbce. Sere mne to o to víc, že si uvědomuji, že mi to dělá zakomplexovanej chudák, kterej takový příležitosti potřebuje k tomu, aby se sám neutopil ve svy mizerii a je na tom vlastně tisíckrát hůř než já. A přesto to neumím, nejsem britka, pohotová, nemám ty adekvátní zbraně v arzenálu, takže jen zavřu dveře, stáhnu svoji vstricnou ruku, budu si myslet něco o prdeli a maximálně pozdraví. Ach jo, je mi stydno.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    V práci jsem dnes zvládla poradu a pak jsem zlikvidovala vosí hnízdo s vosama a ani jsem se moc nebála... No a cesta domů - osm kiláků na kole lijákem. Doma nečekaný soulad mezi sourozenci a muž v klidu. Tak to víno bylo za odměnu a sýr k tomu. Jako jo, mohla jsem počkat až děti usnou, ale je mi příjemně a vůbec mi nevadí, že jdeme dělat domácí úkoly. Trochu jsem se poslala už odpoledne. Život je krásnej
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam