• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    VRBIK: to si trochu pletes pojmy a dojmy, ne :D dysortografie je, kdyz se pletou podobne vypadajici znaky, jako b a d a podobne.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    FRKOLKA: Dvěma židlama :D
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    FRKOLKA: Jenže tam je to duál, takže to nepla!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    FRKOLKA: A nejvíc to bují na Ústavu pro jazyk český na Akademii! https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=dv%C4%9B
    FRKOLKA
    FRKOLKA --- ---
    MONIOUS: jako třeba "mezi dvěma židlemi", hrozný a píší to tak i bohemisti
    NTR23
    NTR23 --- ---
    ADAMIRA: Přesně. Jak píšu blogy, kolegyně pak při korektuře volá, že věta nedává smysl.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MONIOUS: Jednoduše, pise větu, smaže jedno slovo, jde dělat něco jinyho, vrátí se a pokračuje v psaní věty bez toho aby si uvědomil ze musí změnit tvar slov předešlých.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    MONIOUS: Sypu si popel na hlavu. Já, který na pravopis celkem dbám. Přisoudil bych to autocorrectu v telefonu.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    vubec nechapu, jak nekdo muze napsat "zadne hlucha mista". jako chapu, ze ne kazdej vi, ze je to spravne "zadna hlucha", a napsal by "zadne hluche", to dokazu pochopit. ale nerozumim tomu, ze tem lidem neprijde divny, ze maj kazdy slovo jinak.. stejne jako dve pridavny jmena za sebou, a kazdy s jinym i/y. proste mi to hlava nebere.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    NELLAS: Tady je seznam a co mají za vybavení
    List of IMAX venues - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_IMAX_venues
    Třeba ve Francii a v Německu pořád nějaké mají, i když v tom Německu je to teda dóm v technickém muzeu ve Speyeru (ale normální filmy tam myslím technicky promítat můžou taky; možná se jim to nehodilo do programu; v londýnském Science Museu ale třeba Oppenheimer z 15/70 běží.)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SPIKE411: Není to proto, že ostatní evropská IMAX kina už to z filmu přehrát neumějí?
    NOP
    NOP --- ---
    TOOMIX: Ten při nákupech používám zcela běžně. Je skvělej.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    LOGO: Ech. Ten film ale není v 3D.
    Nolan propaguje formát IMAX 15/70.
    V Praze máme tu čest mít jediné IMAX kino v kontinentální Evropě, které získalo kopii v tomhle provedení.

    IMAX - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/IMAX

    Film Oppenheimer zamířil do Prahy ve speciálním formátu — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/kultura/3599476-film-oppenheimer-zamiril-do-prahy-ve-specialnim-formatu
    LOGO
    LOGO --- ---
    NTR23: To je věc názoru. Mně by tam víc vizuálních efektů nevadilo, a to nejsem konzument akčních blockbusterů. Být tam někde na konci "nějaký pěkný záběry" destrukce Hirošimy a Nagasaki, tak ok.
    Jsem někde viděl na netu, že Nolan vydal i doporuceni na to, kde ideálně sedět v 3D kině, abys měl ten dokonalý požitek.
    No to nevím proč na to chodit do 3D kina, když tam bylo něco do 3D kina ze tří (!) hodin asi tak pár minut.
    Teď jsem si to přehrál znovu v hlavě. Ten film byl nudnej. Zajímavý, zásadní téma, ale nuda.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Ráno jsem šel do Kauflandu pro snídani. Velký vozík je moc velký, ten do ruky se mi nechtělo nosit a příruční na kolečkách je k hovnu. Tak jsem si vzal ten malinký pro děti s vlaječkou "Šéf celého nákupu" - nakupuje se s ním fakt skvěle, má nahoře pod vlaječkou madlo, za který se řídí. Sice na mě někdo blbě čuměl, kde k tomu mám dítě, ale to je mi jedno.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    LOGO: A to mě to právě potěšilo. Šel jsem na to aniž bych si četl recenze. A chytlo mě to právě proto, že to byl konverzační film. sestříhán ve skvělém tempu. Žádné hluchá místa. Tempo podpořené hudebním podkresem. Štřídání dějových linek. Potěšilo mě, že to není film o vizuálních efektech.
    LOGO
    LOGO --- ---
    Byl jsem na Oppenheimerovi a nějak nechápu ten hype okolo. Jako blbej film to není. Ale přijde mně, že "je to tak dobrý" především kvůli tomu, o jak závažným tématu to je. Ale jinak mně to přišlo roztahaný a ukecaný. Někde cca v půlce jsem začal usínat. Což mě probralo až to, že bomba je hotová a bude bouchat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam