• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    VRBIK: a pise se "abys" :D
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    VRBIK: no, to ses moc hodnej, ja samozrejme vim, ze existujou vsechny mozny poruchy psani, mluveni a podobne. neco z toho mame i v rodine. jenze ne vsichni, kdo pisou jako retardi, maj nekterou z tehle poruch.
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    MONIOUS: jen jsem ti chtěl rozšířit obzory, aby jsi viděla, že existujou lidi který nevidí chybu v "zadne hlucha mista". A přiznávám se, že jsem člověk co píše "tamnější", i když už jsem musel napsat "tamější" asi 1000x, protože jsem to měl v každym diktátu špatně a několikrát jsem to musel napsat 100x abych se to naučil
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    VRBIK: hele mne je asi uplne jedno jaka vada je jaka, abych vam pravdu rekla. tohle je klub "priznejme se", ne klub "vysvetlete mi, proc nemam pravdu" :D
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    MONIOUS: Dysortografie je specifická porucha učení s vadou v písemném projevu. [1] Jedinec má problém s gramatickými pravidly, hláskováním a interpunkcí. Často se objevuje ve spojení s dyslexií.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    VRBIK: to si trochu pletes pojmy a dojmy, ne :D dysortografie je, kdyz se pletou podobne vypadajici znaky, jako b a d a podobne.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    FRKOLKA: Dvěma židlama :D
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    FRKOLKA: Jenže tam je to duál, takže to nepla!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    FRKOLKA: A nejvíc to bují na Ústavu pro jazyk český na Akademii! https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=dv%C4%9B
    FRKOLKA
    FRKOLKA --- ---
    MONIOUS: jako třeba "mezi dvěma židlemi", hrozný a píší to tak i bohemisti
    NTR23
    NTR23 --- ---
    ADAMIRA: Přesně. Jak píšu blogy, kolegyně pak při korektuře volá, že věta nedává smysl.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MONIOUS: Jednoduše, pise větu, smaže jedno slovo, jde dělat něco jinyho, vrátí se a pokračuje v psaní věty bez toho aby si uvědomil ze musí změnit tvar slov předešlých.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    MONIOUS: Sypu si popel na hlavu. Já, který na pravopis celkem dbám. Přisoudil bych to autocorrectu v telefonu.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    vubec nechapu, jak nekdo muze napsat "zadne hlucha mista". jako chapu, ze ne kazdej vi, ze je to spravne "zadna hlucha", a napsal by "zadne hluche", to dokazu pochopit. ale nerozumim tomu, ze tem lidem neprijde divny, ze maj kazdy slovo jinak.. stejne jako dve pridavny jmena za sebou, a kazdy s jinym i/y. proste mi to hlava nebere.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    NELLAS: Tady je seznam a co mají za vybavení
    List of IMAX venues - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_IMAX_venues
    Třeba ve Francii a v Německu pořád nějaké mají, i když v tom Německu je to teda dóm v technickém muzeu ve Speyeru (ale normální filmy tam myslím technicky promítat můžou taky; možná se jim to nehodilo do programu; v londýnském Science Museu ale třeba Oppenheimer z 15/70 běží.)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SPIKE411: Není to proto, že ostatní evropská IMAX kina už to z filmu přehrát neumějí?
    NOP
    NOP --- ---
    TOOMIX: Ten při nákupech používám zcela běžně. Je skvělej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam