• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    LIQUID_SOUND: vyměním trochu Tvojí dospělosti za mou nedospělost!
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Jel jsem si dneska koupit komplet výbavu na skialpy. Vybráno nemám, ale našetřeno jo, zarezervovaný dva pobyty v Krkonoších a ten novej batoh z léta a taky se na to dost těšim a kurva musim se trochu odměnit, pořád dělám jako debil a nekupovat pořád nějaký zoufale nudný počítače, iPhony, atd...

    No tak jsem si přivezl nový zatemňovací závěsy.

    Fuuuuck! To je jako vloni! To jsem si chtěl nadělit hrací konzoli a byl z toho tyčovej mixér se spoustou harampádí, který jsem doteď ani nevybalil a navrch dobrej pocit, že je to aspoň něco užitečnýho u čeho se nebudu válet a ztrácet čas. Dospělost tak strašně suckz!
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Hrozně se mi líbí, jak jsem se přivzdělala! Díky všem! Tři čtvrťové noty v jednom taktu! Co je čtvrťová nota dokonce i vím, hustý.

    A přiznám se, že jsem se neosvobodila od nutnosti mýt okna o adventu. Myslela jsem si, že jo. Že jsem to zvládla a že je můžu umejt, kdy chci a nemusím je mýt v zimě. Několik let jsem se udržela. Ale jak byly teď ty mrazy, tak jsem si říkala, sakra, nemůžu umejt okna! A jak se dneska oteplilo, tak jsem to prostě musela udělat.
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    SHEALA: Trioly, bavíme-li se o osminových (a bavíme), jsou ale skupiny not trvající jednu dobu. A vzhledem k charakteru groove psytrancu je to 4/4, ale v triolovym feelu/subdivizi...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ERVIN: psytrance má trioly
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ERVIN: Kdyby tady byla moje pani profesorka, tak mi rekne, at zapojim kreativitu a jako etudu to hraju stacato, druhou dlouhou a jsem kreativni... je to zabavna skladba... asi jsem ji nikdy nehral opravdu tak, jak jsem, podle not mel, napravim to.
    ALESH
    ALESH --- ---
    ADELHAIDA: priznam se ze jse vcera vecer ve vlaku lustil krizovku a do "Zenske jmeno" na 9, kde jsem uz vedel ze je od A, vyplnil bez premysleni ADELHAIDA a sam se divil, kde jsem k tehle znalosti prisel - protoze se na nyxu orientuju spis podle ikonek a nick se my az potom vybavi z podvedomi podle ikonky. Tak ted uz vim proc to jmeno znam (+mozna ten film Vlacila s Cepkem co jsem kdysi videl).
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    GIOMIKY: držíš od há druhé doby. Protože ligatura.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Hm... sorry... pro ty, co to nezajima jenom posledni:
    Ha-li, be-li, ... kone v zeli ...
    prvni, druha, ... prvni, druha, ...
    

    Uz jsem si to pri hrani te glassovy pate takhle zpival.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Tu-dy-tu-dy pauza /
    1------2-----3--4---
    F1GURK4
    F1GURK4 --- ---
    Pro ty co neumí noty nebo je to nezajímá, tak na nástupišti 9 a 3/4 je připraven k odjezdu vlak do Bradavic.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    LOPIK: Ale jo, potrebuju to spocitat, sluchem to znam.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ne, prv-ni, dru-ha, a na treti ctvrta drzim? Ja nikdy neumel pocitat...
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    GIOMIKY: Kounkni jak se to hraje - není to nic složitýho
    Philip Glass - Etude No. 5
    https://youtu.be/KU1FTdgd3rs?si=bhHhGpsy8r1dkoHS
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ? prvni druha - legato, drzim spodni, na treti doba, ctvrta doba zahraju melodii +- autobus... ok... dekuji... myslim, ze, snad rozumim... je to hezke album. Maj to v knihovne. Pak jsem do toho i zainvestoval v papirove podobe.... hezky se to hraje... tahle je takova jeste relativne jednoducha... diky ti
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    GIOMIKY: máš tam notu celou (na 4), pak tam máš osminy legatem spojený do půlovky. Matika sedí.
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    GIOMIKY: Já osobně bych si počítal na čtyři doby osminově. Tedy
    Raz-a dva-a tři-a čtyř-a
    Nebo
    Prva druha třeti čtvrta
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    LOPIK: Jeste je tam ta pata, legato, ptam se, jak se to hraje.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    LOPIK: Ale v prvnim taktu je tech ctvrtovejch not 5, nevim...
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    GIOMIKY: 4/4 - máš to tam napsaný
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ERVIN:
    GIOMIKY:
    Prosim, na kolik by pocitala tuhle glassovu etudu cislo 5? Osobne mi tedy pripomina hali beli...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam