• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MONIOUS: není na tom nic matoucího. Ti lidé čerpají služby a tak jsou klienti.

    Jenom ty chceš dospělé postižené lidi titulovat děti. Máš nějakou speciální potřebu je ponížit?
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    MAR_TINA: u doktora sem pacient :)
    hele ja to nepotrebuju vysvetlovat, ja jen rikam, ze je to priserne matouci
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MONIOUS: jsi klient jenom když taháš peníze z vlastní peněženky?
    Co třeba u lékaře? Je klient tvoje pojišťovna, která to platí nebo ty? A co třeba dovolená? Je klient jen manžel, který to zaplatil svojí kartou, nebo i ty?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MONIOUS: Nejsou to děti. (Aspoň věkem ne.)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MAR_TINA: jenom drobnost v anglicky mluvících zemích došlo k nějakýmu znovopřevzetí slova postižení, a to kvuli sociálnímu modelu postižení.

    Sociální model postižení vznikl v 80 letech, autor je postižený antropolog Mike Oliver. Cílem Mike Olivera bylo nabídnou alternativu ke stávajícímu modelu, medicínskému, který nahlíží na lidské tělo jako na stroj, který je nutné opravit.

    V rámci sociálního modelu je postižení je společenský problém. Rozlišuje impairment (vlastní diagnoza) a postižení (bariéra ve formě sociálního vyčlenění, nebo neposkytnutí úpravy).

    Je to také důvod, proč používám výraz postižení tam, kde se v české literatuře používá člověk s postižením, nebo člověk s handicapem. Medicínský model vnímá to, že se jedinec s postižením není schopen zařadit do majoritní společnosti jako jeho individuální problém. Sociální model ale není jedinou alternativou k medicínskému modelu.

    Chápu že asi píšu dost nesrozumitelně, když tak pokus bys náhodou viděla film Kripl Kemp, tak je tam hnedka za začátku věta:

    Přišel jsem na to, že postižení nejsou problém.
    My jsme ten problém.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    MAR_TINA, TRISSIE: ja tomu rozumim, ale to dite tu sluzbu neplati, takze za me je klient rodic, nebo organizace, a dite je proste dite, jakkoli stary
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MONIOUS: jednak mi přijde, že M. klienti nejsou věkem úplně děti, ale hlavně je při nastavení systému služba - klient se přístup k nim výrazně zlepšuje jen tou změnou v jazyce. Bývaly doby, kdy takové lidé byli chovanec, pacient, postižení nebo taky debil či imbecil a nebylo to dobré.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MONIOUS: počítám, že v tomto případě jde o to, že dítě je klientem služby (asistence), kterou mu poskytuje organizace, pro kterou M. pracuje. Narozdíl třeba od mateřské školky, kdy klient je rodič a službou je "hlídání dítěte". Prostě hantýrka oboru, my právníci zas zcizujeme aut a preferujeme, když na nás za to nikdo nevolá policii :-)
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    Strašně se mi začal eklovat nyxí formát "nocleženka za prsa". Jak si to někteří vynucujou, je nepěkný a celý to začalo bejt příliš oslizlý. Moc nechápu, proč to kdokoliv s prsama podporuje. :)
    Navíc se mi teda dost příčí takovej tyjátr kolem přispívání na charitu (Spýťa je výjimka, nora je jiná hra :D).

    Tohle je samozřejmě nehezký moralizování od stárnoucí ženy, jsem si toho vědoma. Bez obav. :)
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    ja se priznam, ze tohle oznacovani deti jako "klient" me vetsinou dost mate a moc nechapu jak a proc to proboha vzniklo
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    "Žít jako kaskadér! Být láskou cvok je fér!"

    Zpívala jsem společně s kolegyní hit Dalibora Jandy. V autě. V brutální koloně, odvážely jsme klienta domů.

    Snažím se sama sobě ospravedlnit, že dnešní den byl opět jeden z těch výživných, kdy nám do klína padaly šťavnaté výzvy. Ale myslím, že se za trest zbičuji.
    FRKOLKA
    FRKOLKA --- ---
    NICOLLETTE: čichám čichám fňuky muky
    NICOLLETTE
    NICOLLETTE --- ---
    KOUDY: děkujeme náčelníku!
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    SALAMAN: ja naopak musim zavistivy nolifery tentokrat pochvalit. Dobra prace..:)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    přiznávám se, že zneužívám vlastního manžela k ukládání žetonů do krabičky sousedských pozorností.
    dneska kupříkladu po cestě z práce krom našich holek vyzvedne o dvě vesnice dál z kroužku ještě tři další děti. nebude ho to stát o nic víc času ani energie než vzít jen naše, ale jejich matky ušetří půl hodiny času v autě (nejede tam takhle pozdě už MHD). A já mám tři adepty, na které se můžu obrátit, až budu potřebovat během dovolené nakrmit kočku :-)
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Cože, smějící se bestie z nory pošlou peníze konkrétnímu pečovatelskému domu? Tak to už vážně přeháněj!!!

    To je sranda, jak tu praská žilka akorát lidem, kteří "noru nechápou".
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Já bych rád kozi za nocleženku, neuděláš nic!
    THEPRESIDENT
    THEPRESIDENT --- ---
    Rad bych koupil noclezenku za kozy.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    LOGO: twl a najednou sbirka? :D Sbirky jsou prece k smichu... ale asi jen kdyz se narodis do slavne rodiny a jsi medialne znamej.

    No nic no, tak pokus hezkej a tu spinu jim to z rukou stejne nesmeje :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LOGO: yep, to dává smysl :)))
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    SALVATOR: Světlo mezi všemi těmi pozéry, čuchači vlastních prdů a kurvami.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam